Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a sípoló hang belégzéskor?

Mi ez a sípoló hang belégzéskor?

Figyelt kérdés
4 hós gyermekem mostanában tanult meg szájon át lélegezni. Úgy tűnik nagyon tetszik neki, sokszor hosszasan, sípoló hang kíséretében, nagyra tátott szájjal szívja befelé a levegőt. Néha már ijesztő, de Ő mintha élvezné azt a fura hangot. Más babája is csinál hasonlót?

2014. ápr. 30. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is ezt csinálta/csinálja, szerencsére már nem olyan sűrűn. Mi elvittük, kb 10dokihoz, annyira félelmetes volt. Kórházban is feküdtünk, röntgent is csináltak. Végül laringoszkópiát altatásban és ott kiderült, hogy semmi komoly. Gyenge a gégéje és ahogy veszi a levegőt valahogy "odatapad", de majd kinövi 2-3éves korára. Most 9hónapos. A főorvos szerint ebben csak az a furcsa, ( ezért nem tudták sokáig, hogy mi ez) hogy ezt 2-3hetesen szokták csinálni.

Nekünk amúgy olyan volt, mintha nehezen kapna levegőt, és sípolt. De nem mindig. És ránézésre amúgy semmi baja nem volt. Mosolygott, játszott. Meg úgy tűnt (dokinak is), hogy terszik neki ez a hang és direkt erölteti.

Gyanakodtak még idegen testre, amit röntgennel kizártak, illetve tűdőgyulladás ( láz nélküli) is okozhat hasonló tüneteket, de vérvételből azt is kizárták. Rettenetes volt ez elmúlt 1hónap, amig tartottak a vizsgálatok. De végül, mint kiderült szerencsére semmi komoly.

Amúgy ha akkor le kellett volna írnom, hogy mit csinál, pontosan ezt írtam volna, amit Te is.

Ha Budapestiek vagytok, akkor szívesen ajánlom a dokinkat, Ő már a sokadik volt, aki végére járt és megfejtette :) nagyon profi főorvos.

2014. máj. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, pontos megfogalmazásban veleszületett lágy gége. Itt egy rövid leírás: ( a stridor sípoló légzèst jelent)

Laryngomalacia

A leggyakoribb veleszületett gégeanomália. Valójában nem a gégeporcok „malaciája”, hanem az „éretlen gégeporcok” még igen lágy voltából adódóan a belégzési negatív nyomás az epiglottist, aryepiglotticus redőket és az arytájakat a gége lumenére húzza, és ezáltal stridoros légzést idéz elő. Ez kifejezett inspiratoricus stridor, amely lehet állandó vagy a csecsemő helyzetétől függően változó, azonban a sírási hang normális.

Az újszülött érésével a stridor fokozatosan csökken, majd megszűnik, és ezért kezelése nem szükséges.

2014. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Sajnálom, hogy Nálatok csak sokadjára derült ki, mi okozza a "dolgot". Szóval a Te babád is direkt csinálja. Nekem is úgy tűnik. Remélem hamarosan abbahagyja vagy kinövi, dokihoz nem szeretném vinni.
2014. máj. 2. 17:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak úgy tűnt, hogy direkt csinálja, de nem! Mint írtam, nálunk kiderült, hogy mi volt. De volt olyan baba is, aki lenyelt valamit es emiatt adom ki hasonló hangot. Ha nem viszed orvoshoz, az a Te döntésed, bár én mar csak azért is elvinném, hogy megnyugtasson.
2014. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!