Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hiszik azt az anyukák,...

Miért hiszik azt az anyukák, hogy pl. egy 7-8 hós babának normális a 9-10kg?

Figyelt kérdés

Szerintem egyáltalán nem normális. Mostanában lett "divat", hogy minnél nagyobb a súlya,annál királyabb vagyok.

Egy 7-8 hós baba NORMÁLIS SÚLYA;6600-7500-max 8000gramm.

7000 a legideálisabb.


9-11 kg egy 1 éves baba, vagy 8,5-10!


2014. máj. 1. 23:40
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
16%

Mert táposak, attól híznak ennyire.Ha nagy súllyal született nem gond annyira mint ha fel lett fújva táppal.

Anyatejes babát nem lehet elhizlalni.

2014. máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
47%
Én pont most olvastam, hogy egészségtelen, nagyobb eséllyel lesz később elhízott, és cukros is egy ilyen súlyú kisbaba.
2014. máj. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
45%

Nem hiszem, hogy mostanában lett divat... Anno amikor volt valami tápszer a gyöngén fejlődő babáknak, a normál csecsemők is megkapták, hogy szép nagyra nőjenek, pedig az azért nem az ideális táplálék volt egy kicsinek, csak éppen a rosszul fejlődőknek megérte a kockázatokat...

Amikor én voltam kicsi, 37 éve, akkor anyám nem győzte hallgatni a velem egykorú rokongyerek súlyát, folyton büszkélkedtek, hogy mekkora már. Én koraszülött voltam, egészséges, de kicsi. De elég jól megnőttem.

Az a fő, hogy egészséges legyen a kicsi, jól egyen s alapvetően gyarapodjon, s ha egy picit stagnál, de egészségesnek látszik, még az is OK. Nem mindenki fejlődik egyforma mértékben, ez még alapvetően nem gond s nem a nagyobb a jobb... Nem hízókról van itt szó :(

Az embereknek néha nincs sok érzékük a realitáshoz és a lényeghez...

2014. máj. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos ez van. és büszkék rá. Nagy részt ez már manapság csak anytejjel túltáplált gyerekeknél fordul elő, mert nem normálisan etetik őket.

Régen a tűpszereseknél volt gyakoribb, de azóta sokat fejlődtek a tápszerek.

2014. máj. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
77%
Es megtudod mondani mit csinaljon az az anya akinek a babaja 7 honaposan 9 kilo mint pl az en anyatejes fiam. Ne adjak neki enni? Vagy sirankozzak, hogy normalatlan a gyerekem? Tudod nem minden ugy van am ahogy a nagykonyvben meg van irva. Minden gyerek a sajat tempojaban fejlodik, hizik. Egy par honapos babanak nem mondhatod, hogy nem ehetsz fiam, dietaznod kell mert a nagykonyv szerint tul sulyos vagy. Gondolom a te gyereked TOKELETES uh gratulalok kiralylany! -.-"""
2014. máj. 2. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
97%

Nekem 4520 gramm volt születésekor. Most 7 hónaposan 9700 gr.. Tápszeres volt sajnos. De mit tudok tenni... Semmit... Ez van! Nekem sem jó hogy 10 kg-os gyereket kell cipelnem.. Ha belegondolsz durván 5 kg-ot hízott 7 hónap alatt. Ha kisebb súllyal született volna nem lenne ilyen sok az 5 kg hizás. De!! Emelett nem kövér baba hanem nagy!! 71,5 cm. Nagyon ügyes már forog, felül magátol, mászik, és butoroknál kiságynál feláll!!

De pl egyik ismerősömnek normális súllyal született a babája anyatejjel etette kizárólag és olyan kövér volt, hogy csak kb 1,5-2 évesen járt. Ma már 15 éves egy nádszál vékony fiú.

Persze nem jó ha "kövér" de mit lehet tenni??

2014. máj. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
94%

Az en lanyom 3 honaposan volt 5500 g. Szuletett 3240g-al.

8 honaposan volt 9,6 kg. Egy evesen pedig 10,2g.

Most 3 eves lesz es joindulattal 12 kilo, ha megvan.


Problema?!

2014. máj. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem irni, mielott belemkotnel, hogy kover volt a gyerekem x honaposan:


8 honaposan 80 centi volt. Egy evesen 86 cm.

Most pedig 101 centi.

2014. máj. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
91%

7 hónaposan még persze nem kell diétáznia, csak nála jobban oda kell figyelni majd a súlyára, véleményem szerint. És már 1,5-2 éves kortól kicsit visszafogni a kaját, ha még akkor is túlsúlyos lenne.

De persze egy orvost érdemes erről megkérdezni, az a biztos.

2014. máj. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
69%
és majd nem adok neki enni mert van,akinek nem tetszik a súya..tápszeres volt de jó mindent a tápszerre fogni..elmondom hogy az anyatej sem isteni eledel csak fel van fújva ez is.pontosan azért mert ha nem szoptatsz 3 éves koráig akkor önző anya vagy.az már nem igény hanem perverzség.akkor inkább legyen kövér a gyerek mint én perverz.komolyan a hajam eldobom az ilyen okos anyáktól mint amilyen te is vagy.mindent tudsz nemigaz?
2014. máj. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!