Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi (nem saját! ) idézetről- éjjel nem alvás?

Figyelt kérdés

"Észrevettem(...), hogy a csecsemők, kisgyerekek, egészen 5 éves korukig - talán még tovább is - , ha valami oknál fogva az anyjuk vagy apjuk - akihez jobban hozzá vannak szokva - kevesebbet foglalkozik velük napközben, mint rendesen, akkor éjjel fölébrednek. Tehát azt az időt, amit nem kaptak meg a szüleiktől napközben, megszerzik éjjel."

Tehát a szerző nem a rendszeresen nem alvó gyerekekre gondolhatott, hanem az olyan napokra, amikor a megszokottnál kevesebbet foglalkozik a szülő a gyerekével. Szerintetek lehet ebben igazság?


2009. dec. 25. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Attól tartok igen. De ez sok jót nem jelent számomra, mert kislányom januárban indul bölcsibe. Amúgy sztem nem azt az időt szerzi meg amit nappal elvettek tőle, hanem olyankor talán attól fél, hogy éjjel is eltűnik anya, vagy apa, és mivel nappal kevesebbet voltak együtt ezért jó hozzábújni éjjel.
2009. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
szia.én nem hiszem.igaz 1 szer kell hajnalban,de enni és már alszik is vissza.akkor szokott többet felkelni éjszaka ha jön a foga.ezt a védőnő is mondta.az idegek ott ilyenkor jobban dolgoznak.Rengeteget foglalkozok vele,e téren egy csepp lelkiismeret furdalásom sincs.Sőt a tesómék gyereke is néha éjjel kelős,na ő vele még többet foglalkoznak,mert ő nem egy eljátszós,egész nap mesélni,szaladgálni,sétálni kell vele,mégis időnként fel kel éjszaka.szerintem nincs összefüggés.
2009. dec. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes ez a meglátás. Én azt vettem észre, hogy most karácsonykor kézről-kézre járt a kisfiam, mikor vittem volna aludni, akkor is elvette tőlem valaki, hogy még játszani akarnak vele stb.... Szóval lefárasztották, sokan voltunk, sokat foglalkoztunk vele és a szenteste volt az első, amit átaludt. :) 6,5 hónapos. Hát lehet, hogy ennek köszönhetően.
2009. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és várom még a válaszokat, mert a saját példám kevés ahhoz, hogy eldönthessem, hogy igaz lehet-e !
2009. dec. 27. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem igaz!!! Kisfiam 13 hónapos, még felkel éjjel szopizni általában egyszer, pedig rengeteget foglalkozunk vele!!! Ő éjjel is igényli a közelséget, egyébként is nagyon bújós természetű, ennyi...
2009. dec. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez csak részben igaz. Én rengeteget foglalkozom a fiammal, mégis felkel éjjel cicizni.

Viszont apát keveset látja, és délután öttől, mikor hazajön, lefekvésig tapad rá, és van, hogy éjjel álmában mondja, hogy apa.

Szerintem ez olyanoknál mérhető, akik mondjuk korán visszamentek dolgozni stb.

2009. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valami igazság lehet benne. Én egyetemre járok, ha vizsgázom, egész nap távol vagyok. Olyankor van, hogy kétszer is megébred éjszaka, amúgy már 10 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Vagy ha sok időt töltött másokkal. Tegnap is rokonok voltak nálunk, nagyon jól érezte magát velük, este mégis annyira csimpaszkodott belém, hogy alig tudtam lerakni aludni. Ma 14 hónapos a kisfiam.
2009. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!