Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiúnál miből...

Egy éves kisfiúnál miből veszem észre, ha az orvos felszakítja a letapadt fitymát?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy éves státuszvizsgálatán az orvos azt mondta, hogy kicsit szűk a fityma, próbálgatta felhúzni, végül egészen feltolta (a vizsgálat alatt a kisfiam sírt, de már a hanyatt fektetéstől magától is). Nem láttam később jelét annak, hogy fájdalmat okozott volna neki. Mivel azt a tanácsot kaptuk, hogy innentől kezdve fürdéskor tornáztassuk, próbálgatom, de én nem tuom - és nem is akarom erőltetve - felhúzni. Felmerül bennem, hogy nem tépte-e fel az orvos a letapadt bőrt, nem hegesedhetett-e, és nem lehetséges-e, hogy most emiatt lett még szűkebb a fityma. Egyébként gyulladásnak, fájdalomnak továbbra sem látom semmi jelét továbbra sem, csak azt nem értem, hogy ha az orvosnak sikerült, akkor most miért tűnik lehetetlennek a dolog.
2014. máj. 4. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvosnak azért sikerült mert ő nem finomkodott....
2014. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez teljesen egyértelmű, de a kérdésemre sajnos nem válasz, ebből még nem tudom, hogy feltépte-e a bőrt, vagy nem:(
2014. máj. 4. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanigy jartunk, de en akkor vettem ezt eszre, amikor pelust csereltem otthon es lattam a fugyi vegen, hogy olt egy csopp ver. Kamillas vizzel megmostam neki, utana semmit sem lattam rajta es azota sem lehet hatrahuzni. Megkerdeztem a vedonot ( 2 kulonbozot) es azt mondtak, nem gond, ha nem megy hatra 3 eves korig. Mondjuk en ezt egy kicsit soknak tartom, de az egyikuk most vegzett es most ez a legujabb, amit tanitanak. Ha nincs semmi gond vele ( nem verzik, nem gyulladt) akkor nem kell foglalkozni vele.
2014. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én külföldön szültem, ahol a természetességben hisznek. Kérdeztem a védőnőt, hogy mi a szokás fityma-ügyben, azt mondta, hogy míg nincs semmi gondja, nincs gyulladás, addig nem kell semmit csinálni vele, pisilésnél automatikusan tisztul, és fürdésnél, ha elkezd vele játszani a baba, idővel ez megoldódik magától. Tudom, hogy sok kisfiúnak van letapadása, de akkor sem értem az itthoni protokollt. Szerencsére a gyerekorvosunk is azt mondta itthon, hogy 5 éves koráig ráérünk a kérdéssel foglalkozni.
2014. máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha feltépi az fájdalommal jár. Mi a fiammal hétfőn voltunk az urológián letapadás miatt. A doki ott is felszakította, igaz igyekezett kíméletes lenni, de a kisfiamnak így is fájt és sírt. Otthon megnéztük neki és kicsit véraláfutásos és vöröses-lila volt a fütyije, érzékenynek is mondta, óvakodva pisilt, viszont teljesen fel lehetett húzni a bőrt. Azóta is véraláfutásos még és panaszkodik hogy még fáj neki. Amúgy mi is tornáztattuk fürdéskor, ahogy a doki tanácsolta, meg kentük az előírt kenőccsel de nem használt. Ha nem látsz változást, szerintem akkor nektek nem szakította fel a doki.
2014. máj. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!