Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezelhető a hiszti 9 hónaposan?

Kezelhető a hiszti 9 hónaposan?

Figyelt kérdés
Nemrég kezte el a babám, de már rémálommá vált minden öltöztetés, törölközés,pelenkázás. Próbálom közben elterelni a figyelmét, kezébe adni játékokat, néha sikerül is, de sokszor már evés előtt is elkezdi pl. ha ráadom az előkét, az már neki öltözködés. Rögtön hanyatt vágja magát a kezemben, vagy amikor veszem ki a kádból, ő meg még maradna, ahogy megfogom a hóna alatt, és emelem ki, megfeszíti egész testét, és ordít hozzá. Ti mit csináltok ilyenkor? Türelmes vagyok vele, de azért neki is meg kell tanulnia, hogy nem lehet mindent! Nem hagyhatom órákig a kádban, nem adom oda a tányért, amiben az étele van, nem engedem húzni a terítőt stb. Félek később csak rosszabb lesz, ha már most ilyen akaratos.
2009. dec. 26. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Húha!9 hónaposan sajna nem igazán tudsz még mit csinálni azon kívül,hogy eltereled a figyelmét.

Ha nagyobb lesz és már megérti miért kapja a büntit lehet sarokba állítani vagy bünti párnára ültetni illetve nem figyelni rá.Levegőnek nézni.Nekem a lányom is elkezdte hisztit úgy 1,5 éves korában és egyszer öntöttem nyakon hideg vízzel (persze nyár volt!) és utána ha próbálkozott csak megemlítettem neki a vizet rögtön abbahagyta.

2009. dec. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Drasztikusnak tűnik,de hideg vízzel megmosnám az arcát,és csak rájönne,hogy ez nem jó
2009. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A hideg víz akkor kell csak ha annyira hisztizik hogy nem vesz levegőt.Amúgy nem, mert elég szemétség szerintem.

Sokkal jobb ha azt látja rajtad a gyerkőc hogy téged nem hat meg a hisztije akkor is az van amit te mondasz neki. Ezt nyugodtan mondd is neki a hiszti közben. Folyamatosan beszélj hozzá nyugodt hangnemben és egy idő után abba hagyja majd a sírást és rájön felesleges volt. Minden baba sír és vergődik ha nem az van amit ő akar.Ez természetes náluk.

2009. dec. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hidegvizes dolgot egyszer én is megcsináltam. Rászokott az olyan hisztire,hogy a végén nem vett levegőt és elájult,csinálhattam bármit.Aztán egyszer nyáron be volt áztatva a ruha a kádba,és mielőtt elájult volna ,lekaptam róla a cipőt és beraktam a ruhák mellé.Iszonyúan meglepődött.Legközelebb mikor elkezdte,csak mondtam,hogy mész a ruhák közé.Soha többet nem próbálta meg.

Lehet lepontozni a szívtelenségemért,de a hiszti egy életre megoldódott.

2009. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Meg kicsike nagyon de mindenkeppen el kel terelni a figyelmet,Pl ha furdetek es kiakarod veni a kadbol akkor magyarazd el neki hogy most gyorsan kiveszed a kadbol mert halotad hogy hivja az egyik jatekja.Mindezt jatszva," hallotad figyelj csak kiabal a pl:kismacid hogy gyere jatszani gyerunk gyorsan a szobaba nezzuk meg a kis huncutot!"Mindaddig kozsd le a figyelmet ameddig ki nem veszed.Hulyen hangzik de a gyerekek figyelmet a jatekosan lehet elterelni hisztirol.Legalabb is nekem bevalt nagyon.Ha etetni akarod akkor adj a kezebe mindenkepen egy kiskanalat a folre egy teritod amit eves utan kirazhatsz, kimoshatsz es akkor had keverje o is azt az etelt vagy figuras tanyerban add neki oda es beszelj hozza hogy jaj de szep kis ...tigris ul a tanyer szelen neki nincs is ilyen szep elokeje mint neked stb.Akkor lassan meselve kozsd fel neki.

Kesobb birod feltetelhez kotni a dolgokat "hogyha te szepen kijosz a kadbol akkor anya megengedi fesuld a hajat, vagy jatszunk a kisautodal....

Majd lassan nagyobb eretebb lesz hogy mindezt megertse most meg egy kicsit nehez es teljesen elmennek a hatarig

de ha te kitalalsz dolgokat amik elvonjak a figyelmet akkor az sokat segit.

Ne csak a kezebe add a dolgokat hanem meselj is arrol a kismacirol amit odaadsz hogy elvonja a figyelmet.

Ebben a korban hiaba vagy szigoru vele azt meg nem erti meg teljessen hogy mi veszejes es mi nem mindent el kel mondani neki hogy a tanyer oszetorik megvagja stb.

Meg anyit hozzateszek hogy nalam ez valt termeszetesen ez gyermekfuggo, de persze mindenkepp egy probat meger.

Meg nagyon sok turelmet kivanok. Ket gyermekes anyuka.

2009. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18:36 os az teljessen igaz hogy a hideg viz bevalik de az mar csak kesobb mikor nagyobbak. Nekem a nagyobnal volt ra szugseg a nyaron egyetlen egyszer azota nem is probalkozik o mar 4 eves mostmar erzi hogy mit lehet es mit nem de 9 honapossan meg nem fogjak fel ilyenkor a turelem segit,mindenkepp elvonni a figyelmuket hiszen most fedezik fel a vilagot meg mindent jateknak latnak.
2009. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a vizet nem használnám így mint az előttem szólók, mert egy életre meg lehet utáltatni vele a vizet. Van egy 40 éves ffi barátunk akit rendszeresenhideg vizes zuhannyal csillapíott az anyukája. Útálja a vizet és az ikreit sem viszi vizes helyre.....
2009. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az en 11 hos babam is ezt csinalja.A pelenkazas oltoztetes nalunk is egy remalom, megfesziti magat es egy hatalmasat hisztizik. Mar en sem tudom mit kezdjek vele.
2009. dec. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18:21-es vagyok.Nem útálta meg a vizet.Versenyúszó lett belőle,csak rájött 1 évesen,hogy ezzel nem megy semmire,mert tudok rá megoldást.
2009. dec. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 27. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!