Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám? 3...

Miért csinálja ezt a babám? 3 és fél hónapos.

Figyelt kérdés
2 hetes volt 3 hónapos. Akkor egy hétig 2 óránként evett éjszaka is. Gondoltam fejlődési ugrás. Után visszaállt a régi "rend", éjjel 4-5 óránként evett. Most pedig az első ébredés (11 körül) után 2-3 óránként kel és már úgy ébred, hogy morog, beszél, nyög. Akkor kap cicit és már majdnem elalszik, elkezd beszélni, nyomkodja el magát tőlem, sír is. Büfizik is közben. Leteszem az ágyába, elkezd kiabálni, felveszem, néha cicizik egy kicsit, de inkább sír ha újra etetni akarom abban a reményben hogy bealszik. Semmi se jó neki. Már 3. éjjel, hogy 2-5 között fent van az egész család :(
2014. máj. 6. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:

sajnos ilyen elég gyakran lesz még ilyen időszak, nem minden gyerek alussza át nyugodtan az éjszakát. még a tápisoknál is van gyakori ébredés...

a kisbabám már 11 hónapos, de nálunk is van, hogy nyugtalanok az éjszakák, volt nemrég, hogy napközben 2 óránként cicizett, éjjel pedig három négyóránként kelt.


egy csomó minden boríthatja a megszokott éjjeli nyugalmat,

a fogzás

valamilyen fejlődés, emésztőrendszeri, idegrendszeri

frontok

események


nekem ebben az időben folyton taposott a lábával, és így tolta magát előre az ágyban... aztán ez is abbamaradt. /jött helyette más/


mást nem tehetsz, vissza vissza altatod. én pl. mindig visszaaltattam cicin, illetve mellettem aludt. ha ő hamarabb aludt el, mint én, visszatettem a kiságyába, ha nem, hát aludt velem tovább. így tök jól kialudtuk magunkat mindannyian. /én egyébként ennek a híve vagyok, aludjon az anyával a gyerek ezekben az időkben... az első két, két és fél évet/


ha úgy érzed, levegős, akkor viszont picit emeld fel, vagy fektesd pocira. ha alszik a baba, akkor viszont felesleges böfiztetni, alvó baba nem büfizik.


ha nincs nagy cicid, próbáld meg ilyenkor úgy szoptatni, hogy hanyatt fekszel, és rád hasal a baba... hátha működik. lehet, hogy nagyon jön a tejed, és levegőt nyel. /ne szaporítsd a tejet ez esetben fejéssel, szoptatós teával, bogyóval, stb. be fog állni/

2014. máj. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hízik rendesen, nem éhes? Hasa nem fáj? Kakija van rendesen? Front? Nincs melege, nem fázik? Próbálj esetleg éjszaka kiszellőztetni, és persze elalvás előtt is. Nekünk nagyon be vált a rutin. Cici-kis séta 3-5 perc vagy ablakban állunk 2-5 percet kicsit "dőlöngélek " vele, aztán leteszem az ágyba és viszont látásra, 5-10 percen belül alszik is. Hason vagy háton se alszik vissza? Vizet próbáltad már? Nekem 3 napomba tellett míg a enyhén hisztis gyerekemet próbáltam ciciztetni, de sehogy sem kérte, adtam neki pár korty vizet egyből jobb kedve lett. Pedig 100% anyatejes volt, de akkor jöttem rá, hogy anyatejesnek is igen is kell a viz. Lassú zenét ha beteszel neki azon sem alszik el?
2014. máj. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Van tejem gyarapszik is, mindig ki van szelloztetve stb. Ejjel nem kapcsolok zenet meg setalgatni se akarok. Igazabol olyan mintha azt hinne reggel van es "jatszik" ha meg probalom altatni ellenkezik...
2014. máj. 6. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!