Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha rosszul etetem 13 hónapos...

Ha rosszul etetem 13 hónapos kisfiamat, az kijön valahol? Felismerhető ha rosszul táplálom?

Figyelt kérdés

Természetesen igyekszem változatos ételt tenni elé, reggel és este eszik még tápszert. A probléma az hogy húst nem igazán fogad el, parizer és sonka szalámi formájában eszik húst de rendes húst nem akar enni. Változó az is hogy mit fogad el, van hogy megeszi szépen a levesből a zöldségeket, de van hogy ezekből is nagyon keveset eszik. Tésztát alig adok neki, viszont a kenyeret nagyon szereti.

Amiket általában eszik: vajas kenyér szalámival sajttal reggelire, ebédre valami zöldség (kanalasat ritkán fogad el), ha elfogad kanalasat akkor igyekszem húsos babaételt adni neki. Uzsira pudingot, joghurtot, tejszeletet eszik, nem uzsizik konkrétan, inkább csak nassolgat estig. Napközben kiflit, pufit eszik. Félek hogy mindig a könnyebb megoldást választom, nem erőltetem a húst és semmi mást amit adott pillanatban nem akar megenni, mondjuk a puding sem kell neki mindig. Van hogy szépen megeszi a banánt de van hogy 1 hétig el sem fogadja.

Kicsit zűrzavaros az étkezése. Ha rosszul táplálnám az mutatkozna valamilyen formában? A súlya jó, mindig hízik is eleget, szépen fejlődik, növöget. Kiegyensúlyozott babának tartom, okos, értelmes.

A vitamin hiány miatt aggódom a legjobban, félek hogy nem kap meg valamit amire nagyon szüksége lenne, ha így lenne az megmutatkozna valahogy? A fejlődésében? Vagy a viselkedésében?


2014. máj. 6. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne eszegessen minden nap pufit. Az se jó, hogy egész délután nassolgat, mert így nem fog rendesen enni főétkezéskor. Délutáni alvás után üljön le, és uzsonnázzon meg rendesen. Gyümölcs? Abból jó lenne többet enni.

Általad készített főtt étel? Az én fiam megevett bármilyen bébikaját, viszont mikor már az én főztömet ette, sokkal jóizűbben evett, rendesen boldog feje volt kaja közben, sikított a boldogságtól mikor meglátta a kaját. Rengeteg főzelékféle van, fasírttal, tojással, főtt husival, virslivel, férjem és én is szeretjük, gyerek imádja. Rakott húsos zöldségek is jók, turmixolhatod is, ha annyira nincs oda a darabos kajákért. Próbálkozz, ne add fel egykönnyen, előbb utóbb meg fogja unni a bébikaját.

2014. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"nem uzsizik konkrétan, inkább csak nassolgat estig. Napközben kiflit, pufit eszik. Félek hogy mindig a könnyebb megoldást választom,"

Igen a könnyebb útat választottad csak ez hosszútávon nem jó!

Ne nasizgasson egész délután.Mikor felkel a délutáni alvásból egyen gyümölcsöt,joghurtot és vacsiig semmi!Azért nem eszik rendesen a főétkezések alkalmával mert gyakorlatilag a nasiktól nem éhes!Tudom mert a barátnőmék is ezt csinálják a lányukkal,mivel nem eszik jól a főétkezésekkor így utánna adnak még neki 1-2 falat fánkot,1-2 kekszecske,1-2 pufi és máris nem éhes a gyerek a következő főétkezésnél,és ez így megy ebből lesz az ördögi kör,ebből lesz az hogy a gyerek ezt a szokást veszi fel,mindíg 1-2 falat és ebből lesz az elhízott gyerek majd felnőtt korában is ilyen lesz!

NE NASIZZON!

Az én 15 hósom étrendje!

Reggel 7-fél8 120 ml tápszer

8-fél9 pár falat kenyér,kifli kalács vajjal sonkával sajttal

tízórai nincs mert nem éhes

fél 12:ebéd a mi kajánk,főzelékek,tészták,rakott cuccok ma pl grillezett hekkfilé volt párolt brokkolival,krumplipürével csak úgy cuppogta befele a halat

3-fél 4 uzsi,gyümölcs vagy joghurt

6-fél7 vacsi uaz mint reggeli vagy déli maradék!

és nagyritkán van nasi ha jönnek barátok és azok gyerekei hoznak ropt,kekszet vagy olyankor én is veszek a boltba pukit és ilyenkor meg is látszik hogy nasizott mert nem eszik vacsorára annnyit és olyan jóízűen mint szokott!


Szóval nasit zárd ki!

2014. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

ja azt elfelejtettem hogy mik lehetnek a tünetek!

Egyrészt az hogy elhízott lesz viszontüres kalóriáktól illetve lehet most nem d majd mikor bekerül közösségbe bölcsibe oviba majd kiütközik,hogy nincs olyan immunrendszere,beteges lesz a vitaminhiánytól.Illetve késsőbb a rostdús étkezés hiányában kialakulhat szorulás,majd a kellemetlen érzés miatt széklet vissza tartás ami pszhiés dolgokat is eredményezhet!

Szóval sokminden jele lehet mi ezt nem tudjuk neked megmondani de egy biztos az ilyen fajta táplálkozás még felnőttnek sem jó nemhogy egy fejlődő szervezetnek!

Én pl már olyanra is odafigyelek hogy sima cukor helyett inkább nyírfacukrot,eritritet,mézet használok,fehér liszt helyett teljes kiőrlésű liszt(magam sütöm a kenyeret)olaj helyett olívaolaj vagy kókuszszír stb!

2014. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A nasi igazából talán 2 hete jött be az étkezésébe mert nagyon keveset eszik délben, így gondoltam (ahogy te is írtad) ebéd után lesz nasi, mivel uzsonnára sem fogad el tejpépet sem, kekszes gyümölcsöt sem, darabos gyümölcsöt sem nagyon így maradtak a joghurtok, túrókrémek, tejszelet. Ezért is írtam ki a kérdésem, hogy őszinte válaszokat kapjak mert az ember hajlamos azt gondolni hogy jól csinálja azt amit csinál és igen, most bebizonyosodott hogy nem is igazán jó így. Próbálok változtatni.

Főzelékeket nem eszi mivel azokat kanállal kell és ő nem hajlandó kanállal elfogadni bármit is. Állandóan menne, mindenből csak 1-2 falatot eszik és akkor egész nap azt hallgatom hogy amam vagyis éhes. Éhes, de semmi nem kell neki igazán.

Próbálok új ételeket bevezetni, most utána is fogok nézni, hátha az újdonság bejön majd neki.

2014. máj. 6. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:

2,3-as vagyok!

Két gyerekem van mindkettő túl a 13 hónapon így tapasztalatból mondom,hogy van ilyen időszak:egyrészt mert túl sok dolguk van és nincs idő enni másrészt mert ilyenkor jönnek sztem durvábban a fogacskák,főleg az örlő fogak(még ha te nem is látod attól még a fogcsírák mocoroghatnak)és az nagyon el tudja ám venni az étvágyukat!Ami a tapasztalatom,hogy ilyenkor a puhább,folyékonyabb ételeket jobban elfogadták(joghurt,krémtúró,tápszert,tejpép hígabbra cumisüvegből)

2014. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséged. Igen, most jobban eszi a pépeseket, hígabbakat mint a darabosat. Pont tegnap vettem észre hogy 3 hátsó foga jön egyszerre. Azóta (mióta kiírtam a kérdést) figyelek az étkezésére, szigorúan leültetem uzsonnázni és bizony így nem hallgatom estig hogy am-am mert nem éhezik meg vacsiig és nem kell nasikkal tömnöm. Nem is tudom hogy miért alakult ez nálunk így, régebben mindig uzsonnázott tejpépet csak valahogy elmaradt és ebből lett ez a rendszertelenség és a nassolás.

Mégegyszer köszönöm!!!

2014. máj. 7. 19:04
 7/7 anonim ***** válasza:
ügyes vagy,a lényeg hogy időben észre vetted és teszel azért hogy ne legyen rosszabb a helyzet!
2014. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!