Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeketek szeme, haja...

Gyermeketek szeme, haja milyen színű, és a tietek? Kitől örökölte?

Figyelt kérdés
Nálunk úgy van,hogy én kék szemű,szőke hajú vagyok,az apa barna haj,barna szem,az első 2 gyerek szőke+kék szemű,a 3.barna haj,barna szem...érdekes,mintha nem is testvérek lennének,pedig úgy tudtam a sötét általában elnyomja a világost,de nálunk eddig ez nem jött be..
2014. máj. 6. 13:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én sötétbarna hajú (majdnem fekete) és nagyon sötétbarna szemű vagyok, a férjem középbarna hajú néhol szőke beütéssel és kék szemű. A fiunk a férjem hajszínét és az én szemszínemet örökölte. Jó párosítás :)
2014. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%

férjem haja barna, szeme barnászöldes

nekem hajam barnam, szemem zöld,nagyon szép zöld :)


első gyermekünk haja barna, szeme barna !!

második babánk haja barna, szeme barna!!ű


hova lett a zöld?? :)

2014. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nekem fekete hajam és nagyon sötét barna szemem van.A férjem világos barna haj és világos barna szeme van.A két kislányom én rám hasonlitanak.
2014. máj. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog. Én még csak ezután szülök, de kíváncsi vagyok a szem színre mert nálunk apukáé zöldesbarna, enyém zöld :)


Öröklés szerint, a barna a domináns...

Apukám barna szemű, anya kékeszöld..

Kékeszöld lett a szemem, pedig ilyenkor barna kéne,hogy a domináns legyen, legalábbis azt tanultuk.

2014. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy rám fog hasonlítani a fiam, mert nekem sötétbarna hajam és barna szemem van, az apjának pedig szőkés-barna haja és világoskék szeme van. A gyerkőc eddig szöszi és sötétkék szemű, 1 éves. Nem tudom, hogy fog-e még változni, de így nagyon kis csini legény. :D
2014. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Nekem barna a hajam és zöld a szemem. Szüleim: barna haj és barna szem + barna haj és zöld szem. Nagyszülők között is van kék és barna szemű is. Zöld csak én vagyok :) Se tesók, se unokatesók nem zöld szeműek.

Neten van egy program, amibe belehet írni a felmenők szemszínét és kihozza, hogy milyen lesz a baba szeme. Le is van írva, hogy kb. hogyan működik.

2014. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A férjem is és én is szőke hajúak, nagyon világoskék szeműek vagyunk. A pici fiunk igazi szőke herceg fehér lovon: igéző kék szemek, szinte fehér haj. Mindenki megcsodálja!:-)
2014. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

A hajam szögegyenes, nagyon sötétbarna, a szemem barna.

A férjem afrikai származású, így egyértelmű, hogy a haja nagyon göndör, vastagszálú, kemény, szénfekete és a szeme is nagyon sötét barna, a bőre is barna, az enyém fehér.


A kisfiunk bőre nagyon világos cappucino színű, az átlagos félvér kisgyermekekétől is világosabb, a haja VILÁGOSbarna, nem göndör, hanem inkább hullámos, de olyan "normális" hullámos, mint az átlagos, vékonyabb szálú, selymesebb tapintású, mint az enyém. A szeme barna.

A vonásai között is sok van, ami inkább rám üt.

Érdekes játék ez a genetika (pedig tanultam biológiát, nagyjából képben van a domináns és recesszív öröklődés is)


(születéskor egyébként hófehér volt a bőre, fekete EGYENES, hosszú a haja és SÖTÉTKÉK a szeme :)

2014. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Apának is és nekem is barna a hajunk, szemünk színe barna és zöld.

Kétévesünk ennek ellenére szőke és tengerkék szemű :D

2014. máj. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
a 9-esnél biztos a nagyszülőknél keresendő,h kitől örökölt a kicsi szőke hajat,kék szemet,ami amúgy egyre ritkább,mert genetikailag tényleg a sötét általában a domináns,ha egy világos és sötét pár génjei találkoznak
2014. máj. 6. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!