Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg "kövér" lenne a babám?

Tényleg "kövér" lenne a babám?

Figyelt kérdés
5 hónapos csak anyatejes babám 8 kg. Én eddig örültem, hogy milyen szépen gyarapszik, de újabban a környezetemben min denki lekövérezte, sőt, riogatnak, hogy majd kövér kisgyerek, később felnőtt lesz belőle. És most már aggódok, hogy tényleg kövér már most is. Hatszor eszik egy nap. Igazából nem tudom, a kövérezők szerint mit kellene csinálnom, volt már olyan agyament is, aki azt mondta, hogy ne adjak neki annyit enni (egyrészt nem tudom, mennyit eszik, másrészt pedig ez egy kisbabánál szerintem nem így működik).
2014. máj. 7. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért az, hogy egy baba, kisgyermek kövér, azt nem lehet egyértelműen rámondani.

Ott több dolgot is figyelembe kell venni.

Például, hogy milyen hosszú. Mert az sem mindegy. Nyilván ha van két 8 kg-os gyerek, akik közül az egyik 6 cm-el mondjuk rövidebb a másiknál, akkor persze, hogy a rövidebb gyereket inkább látják ducibbnak, mint a másikat.

Szóval ha a babád alapvetően rövid, akkor lehet azért tűnik pufóknak.

De. Mennyivel született egyébként? Ugyanis az átlagos súllyal született babák fél éves korukra szoktál megduplázni a születési súlyukat. Ez is egy támpont.

Vagy olyan is van, hogy jól tápláló dolgot kap a pici, hízik rendesen, egyeseknek ducinak tűnhet a baba, majd egyszer az a baba elkezd járni, majd futkosni, fedezi fel a világot és úgy lemozogja, hogy puff, lesz belőle egy kifejezetten látszatra vékony kisgyerek.:)

Amúgy meg az a mérvadó mindig, amit az orvos mond. Ha szerinte rendbe van a gyerek súlyra, akkor le kell csinálni nagy ívből, hogy ki mit mond vagy gondol.:)

2014. máj. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3500-zal született, a súlya mellé 65 cm. A gyerekorvos az egyetlen, aki mindig azt mondja, hogy szépen gyarapodik. Köszönöm a válaszod!
2014. máj. 7. 16:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne is törődj azokkal, akik ilyeneket mondanak!

Lehet, hogy most az átlagnál egy kicsit nagyobb, de hidd el, hogy hamarosan le fog lassulni a súlygyarapodás. Egy anyatejes baba meg annyit eszik, amennyire szüksége van. Az orvosra hallgass! :)

Egyébként az egyik ismerősöm babája is ekkora, és ő még nincs is egészen 5 hónapos.

2014. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5.5 hónapos kisfiam 8.4 kg volt a legutóbbi mérlegelésen. Én is megkaptam már ettől-attól, hogy duci. Én utánaolvastam hiteles forrásnak (WHO), és teljesen normális az anyatejes babáknál a nagyobb súly. Nincs semmi baja a világon!
2014. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fiam 4 hónaposan volt 8,3 kg. Hosszra is szépen nőtt, és még ducinak se volt mondható.
2014. máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5 hónapossan 8,9kg volt és 70cm. Szerintem nem kövér, a doktornő is megdicsérte, hogy milyen kis formás. Diétáztatni nem lehet egy ilyen kicsi babát, elhízott felnőtt se ettől lesz. Szóval csak nyugi :)
2014. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elvileg fél éves korára kellene megdupláznia a születési súlyát, egy éves korára megháromszorozni. Igen, lehetnek "kövérek" az anyatejes babák is, de nem belőlük lesznek elhízott felnőttek - ezt gyermekgyógyász mondta.

Amúgy szerintem sem úgy működik, hogy ne adj neki annyit enni, elvégre nem csipsszel tömöd. :) Én örültem volna ha többet tudtam volna szoptatni a babámat, úgyhogy örülj neki, hogy eszik. :)

2014. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam. :)
2014. máj. 7. 22:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 6 hónapos babám 9100 gramm és 69 cm :)
2014. máj. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem vészes súly.enyém 6hósan volt 8.4 de ő nagyon hosszú mert akkor volt 75.és hát nagyon duci volt.azóta meg formás nagyon már pedig még mindig nagy.19hós 88centi és 12.2kiló kb
2014. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!