Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is kövér a kislányom?

Szerintetek is kövér a kislányom?

Figyelt kérdés

11 hónapos múlt, 13 kilo, kb 80-82 centi. Angliaban élünk, két hete voltunk mérésen akkor azt mondta a védőnő hogy a felső átlag felett van. Kérdezte miket eszik, mondtam, hogy jorészt azt amit főzök (amit korának megfelelöen ehet) nasinak gyümölcs (erre figyelek mert en nem voltam gyumolcsszerető gyerek, felnőttkoromra szerettem meg csak) vagy joghurt. Erre ma telefonalt hogy kijönne családlátogatásra mert aggódik a gyerek sulya miatt. Nem tudom, hogy ez mit takar, hogy marad egy delutant figyelni, vagy benez a hütőbe, de rosszul érzem magam.

Ja, meg azt elfelejtettem, hogy az elalvasnal szopik meg valamint mellettunk alszik (ettol is elore felek mert hiaba mondtam hogy ez nekunk kenyelmes, szerinte le kell szoktatni rola, mert mar nagy-akkor volt 8 honapos...)


2013. okt. 22. 22:10
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
73%

18 hónapos korban, egy gyereknek - melynek átlagos a fejlődése - kb. 12 kg kell legyen a testtömege. Három évesen pedig már elérheti a 13,5-14 kg-t. Egy iskolaérett gyermek súlya 20 kilo.


Ezekhez viszonyítva Te is láthatod, hogy igaza volt a védőnőnek.. :(

2013. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 11 kiló kb ugyanennyi centihez és hát nem kicsi, akár ducinak is mondhatnám.

Akkor a tied még ducibb.

De nem tudsz mit csinálni, ha ekkora. Ha ki van zárva betegség, pl hormon, akkor ő ilyen és kész. Majd megnyúlik és nem lesz duci.

2013. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Hát a lányom lassan (jövő hónapban lesz) 2 éves és most van 13 kg körül.Az biztos hogy túlsúlyos.A többire nem tudok mit mondani, mert én Mo-n élek.
2013. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Uristen, msot ram hoztatok a fraszt? Akkor lehet, hogy betegseg? De hat mi is eleg nagyok vagyunk, en 180 apuka 192 centi mindketten eros, vastag csontozatu. Ennyire rosszul fest a dolog? Tobb ismerost is megkerdeztem akik tudom hogy megmondanak az igazat es mondtak, hogy duci, de nem elhizottan kover. Most nagyon ki vagyok, pedig ugy figyelek mindig, hogy mit egyen, nagyszulokkel is csataztam, mert nem akartam koran hozzataplalni es most ez....
2013. okt. 22. 22:23
 5/43 anonim ***** válasza:
33%
Valóban túlsúlyos. Abban is igaza van a védőnőnek, hogy egészségtelen, ha nem külön ágyban alszik.
2013. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Uristen, msot ram hoztatok a fraszt? Akkor lehet, hogy betegseg? De hat mi is eleg nagyok vagyunk, en 180 apuka 192 centi mindketten eros, vastag csontozatu. Ennyire rosszul fest a dolog? Tobb ismerost is megkerdeztem akik tudom hogy megmondanak az igazat es mondtak, hogy duci, de nem elhizottan kover. Most nagyon ki vagyok, pedig ugy figyelek mindig, hogy mit egyen, nagyszulokkel is csataztam, mert nem akartam koran hozzataplalni es most ez....
2013. okt. 22. 22:24
 7/43 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez már 97 percentil felett van, vagyis tényleg túlsúlyos. Bár egy csecsemőnél még annyira nem vesszük ezt olyan nagy tragédiának, de ehhez ismerni kell a körülményeket is? Mozog eleget? Hol tart a mozgásfejlődésben? Miket és mennyit eszik? Endokrinológus látta-e már?
2013. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kislányod túlsúlyos. Lényegében még nincs egy éves, egy ekkora gyereknek ez a súly sok. Nem értem, miért vagy meglepődve, azért az látszik a gyereken, ha vaskosabb, észrevehetted volna. Ha nem eszik túl sokat, nem eszik édességet, chipset, egészségtelen dolgokat, akkor valamilyen más oka van, érdemes lenne kivizsgáltatni.
2013. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Szerintem nem olyan abszurd nagy baba meg a kilókhoz megvan azért a magassága is. Az én fiam 1 évesen volt 12 kg 2 évesen 18 kg és 100 cm. Nem tudom mibe köthet bele a védőnő, szerintem csak kíváncsiskodik majd.

2013. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
95%
Apropó mozgás, na igen... Az a baba, amelyik "túlsúlyos" vélhetően le fog maradni a mozgásfejlettséget illetően. Ugyanis nehezebb átfordulni, mászni, kúszni, felülni, állni, stb.. tehát csúnyán mondva "cipelni" azt a terhet, ami a kis testén van. lehet, hogy tornáztatni is el kell majd járatni, mert ha sokat fekszik majd, akkor csípőproblémái lesznek. :(
2013. okt. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!