Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit aludjon a 3 honapos...

Csitta82 kérdése:

Mennyit aludjon a 3 honapos csecsemő nappal és éjjel?

Figyelt kérdés

A kisfiam 3 honapos. Mindenki azt mondja hogy 3 hónapos korra a legtöbb baba napközben háromszor alszik 30-90 perc közti időtartamot és 1-1 alvás között 2-3 órát van ébren.

Az én fiam 3 oránként szopizik és e kettö között mindig elalszik. Néha egy orát néha csak 20 percet.

Az éjszakát sem alussza végig, ott is 3 oránként cicizni kér.Gond ez( nappali alvások), illetve hogyan tudom átszoktatni a hosszabb alvásra éjszak?


2014. máj. 8. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Amennyit igényel.

Van egy általános, hogy ennyit szoktak, de ezt nem lehet pontosan megszabni. Mert minden gyereknek más az alvásigénye, ez gyerekenként eltérő lehet, illetve a szoktatáson is múlik. Ki hogyan szoktatja, ki milyen napirendet alakít ki a babája számára.

2014. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annyit, amennyit akar.

Ők még nagyon picik. Az alvás nagyon fontos számukra, akkor dolgozzák fel az őt ért ingereket, akkor fejlődnek. Hiszen nekik még egy csörgő, új hangok stb. újdonság.

Az én kisfiam is 3 hónapos. Sosem szabályoztam az alvást, mind a két gyerekem magának alakította ki a rendszerét.

Kb. így néz ki nálunk: 5-6 között kaja, alvás, játék, alvás. 9 óra felé kaja, alvás, játék, egészen a déli evésig. Délben kaja, alvás kb. 2 órát. (Itt azért alszik sokat mert csend van, a nagytesó is alszik.) 15 óra felé megint kaja, kis játék és megyünk ki, ilyenkor este 6-ig kinn vagyunk, kb. 1-1,5 óra alvás.

Az éjszakát nem alussza végig, 19-19.30 között fektetjük, éjfél és 3 óra között kel fel megint, de csak eszik és azonnal vissza is alszik. Aztán újra hajnalban ébred.

Vannak napok, amikor sokkal többet alszik (hosszabbak az alvási ciklusok, kevesebb az ébrenlét), pl. esős napokon.

2014. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!