Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újdonsült anyukák, nektek nem...

Újdonsült anyukák, nektek nem esik rosszul, ha ilyesmit mondanak a babátoknak?

Figyelt kérdés

Három hetes a kisbabám. Amikor rokonok (főleg idősebbek), vagy idegenek az utcán azt mondják a gyerekemnek, hogy "olyan aranyos vagy, mindjárt hazaviszlek magammal/megtartalak magamnak/elrabollak", ti hogy reagáltok?

Tudom hogy hülye vagyok, meg hogy nem gondolják komolyan, de ilyenkor mindig összeszorul a gyomrom és elfog a sírógörcs, és látom a lelki szemeim előtt, hogy tényleg megtörténik a dolog.

Mit kezdjek ezzel? Senkire sem szeretnék rászólni, hogy ne mondja ezt, mert tudom hogy szeretetből mondják. De annyira rossz érzés kap el ilyenkor.

Ez normális, vagy szülés utáni depresszióm van, vagy simán csak bolond vagyok? :)



2014. ápr. 28. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Én is ugyanilyen rosszul éreztem magam, amikor olyan pici volt. Talán a hormonok, talán valami más.

Már 9 hónapos a lányom, így már lazán vigyorogva mondom, hogy nem adjuk :), és örülni is tudok az ilyen megjegyzéseknek. Engem amúgy az jobban zavart amikor az iránt érdeklődtek, hogy nem fázik? nem éhes? nincs melege? biztos álmos stb...

2014. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nem esett rosszul, ha ilyet mondtak. Én legtöbbször lereagáltam azzal, hogy pár óra múlva visszahoznátok. :-) (Ugyanis rettenetesen sírós a fiam.)

Szerintem a hormonok játszanak veled, nem vagy bolond. De egy kicsit lazíts, ne vedd ennyire komolyan ezeket a dolgokat, mert hosszútávon ez nagyon negatív hatással lesz rád.

2014. ápr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Ez pusztán szülés utáni túlérzékenység. Ne aggódj miatta, majd elmúlik. Olyan időszak is lesz, amikor te fogsz sírva könyörögni, hogy egy pár órára rabolja el valaki a babádat :D
2014. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a nővérem folyamatosan mondogatja, hogy elviszi magával a pici fiamat. (neki két lánya van) :)

Én soha nem gondoltam így erre, igaz, idegen szájából biztos rémisztőbb lenne.

Engem inkább valami féle büszkeség félével tölt el, hogy ennyire odavan a babámért, hogy magának akarja tudni. :)

2014. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen baromságot még nem mondtak az ismerőseim.

Különben meg ne foglalkozz vele!

2014. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyenen nem szabad fennakadni! Amikor pici volt és ezt mondták, vissszavágtam, hogy "csinálj magadnak" :) Nevetve persze, de be is fejezték. Most, hogy nagyobb, mondom, hogy tessék itt van, de minimum 1 órát legyen, előtte nem visszahozni :-) :-)
2014. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a lányom de mai napig élénken él bennem a jelenet és az érzés is amikor anyos megkérdezte a kezében az egy hónapos lányommal , mit tennék ha leejtené...
2014. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is túlérzékeny vagy, majd elmúlik. Amúgy ez egy nagyon aranyos bók, csak valahogy néha hülyén tud lejönni. Én is szoktam mondani barátnőmnek is, hogy hazaviszem, velem alszik a gyereke. Ő is mindig mondja, hogy hamar visszavinném. Volt már ez így fordítva, én mindig azt szoktam mondani, hogy ha el is lopná valaki, igencsak hamar visszahozná, amilyen hisztis bír lenni :)
2014. ápr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hülye szokás ez, hogy, ilyet mondanak, de persze nem gondolják komolyan az emberek, kedveskedni akarnak vele, azt akarják kifejezni, mennyire édes babád van.

Ha ez vigasztal én először ikreket szültem, az egész irtó sportosan történt, a terhesség, a szülés, semmi gond, laza anyuka, mindent kisujjból, ösztön-szerűen, jól alvó cuki babák. Furcsálltam is, hogy van aki említ ilyesmit, hogy hormonok, hangulatok. Gondoltam magamban, túlérzékenyek. A harmadik kisfiam most 7 hónapos, 8 hétig úgy voltam megborulva, mint annak a rendje... A nagyim annyit szólt, hogy "na megjött a kis bambuskám"- a kicsire és elkezdtem bőgni... Szóval szerintem nem vagy bolond ne aggódj :)Senki nem viszi el a babádat :)

Élvezd, hogy tetszik az embereknek, mert biztos gyönyörű és bájos. Aztán majd ha 60, 70 évesek leszünk odafigyelünk, hogy mi ne mondjunk ilyesmit :)

2014. ápr. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!