Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy anyukaként nem...

Normális, hogy anyukaként nem bírok pár családtagot elviselni magam mellett, amióta babám van? Romlott meg hasonló miatt családi kapcsolatod?

Figyelt kérdés
Főleg amiatt, mert sokmindenki bele akar szólni a baba körüli dolgaimba,anyáskodni felette,helyettem gondolkodni..és ezt elég nehezen viselem.

2014. máj. 10. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Én is így vagyok vele. Én sose voltam egy nagyon háklis típus és ha segítő tanácsokat adott vagy ad valaki akkor nincs is bajom. De az ilyen mondatoktól, hogy "- pedig már igazán ehetne csokit, -de minek főzöl neki miért nem veszel üveges kaját, -de miért nem hagyod, hogy nézze a tévét,-de had igyon már málnaszörpöt,-de miért nem tolod a szájába a cumit ha hisztizik stb. sikítófrászt kapok és már megy is fel a vérnyomásom. Egy 16 hónapos kisfiúról beszélek ezt azért hozzáteszem. Ha bele akarnak szólni abba, hogy mit hogy teszek a gyerek körül akkor a legkedvesebb családtagom is nagyon fel tud húzni aminek hangot is adok. Kapcsolat még nem romlott meg idáig de vannak nagyon makacs rokonaim is akikkel a végén inkább nem fogok találkozni ha mindig gyereknevelési tanácsadást fognak tartani.
2014. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen tapasztalataim, bár még nem romlott meg senkivel sem a kapcsolat, mert egyelőre komolyabb konfrontálódás nélkül sikerült kellő határozottsággal rendre utasítani azokat, akik nagyon bele akartak szólni. Nálunk olyanok okozzák a kisebb konfliktusokat, hogy az újszülött kislányunk teájába mézet akartak rakatni, megmondták, hogy mikor vehetem fel, ha sírt, anyósom konkrétan a lábamra taposott és ellökött, hogy ő majd felveszi a gyermeket, megmondta, mit vegyek neki, mit ne (nem tanácsként, hanem utasításként rám parancsolt) és még sorolhatnám.

Nyilván szülés után az ember megváltozik, komoly pszichológiai változások mennek folyamatba, elsősorban az anyában, de a család minden közelebbi, érintett tagjában is. De! A családnak el kell fogadnia, hogy időbe telik, míg az anya képes leválni a babájától annyira, hogy eleinte csak kisebb feladatok erejéig, majd később hosszabb-rövidebb felügyelet erejéig másra bízza a gyermekét. A terhesség alatt kialakul az anyában a "mi" (azaz a baba és én), csak azzal osztozik az örömben, akivel akar, hiszen nyilván, a pocaksimogatás nem jár ki mindenkinek. Aztán megszületik a baba, és hirtelen a családé is lesz, mindenki letámadja őket, és jogosan befeszül erre minden anyuka, hiszen azért az még az ő pici lánya/fia, nem kell másnak gondoskodnia róla, azért vannak a szülők. Szerencsés esetben a család nem tolakszik ötletekkel, tanácsokkal, tapogatással, látogatással.

Szóval meg tudlak érteni, velem is volt ilyen. Amit tehetsz, hogy azonnal helyre raksz mindenkit, hogy tudják, mi a helyzet. Itt csak a határozottság segít. És ha valaki megsértődik, annak nem kell mennie látogatni.

2014. máj. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen.

Még valamikor anyumtól is frászt kapok amikor jön azzal a szöveggel,hogy miért nem ültetem, miért nem párnázom ki, hisz már hat hónapos,már ülnie kellene. Meg,hogy gyenge,mert még nem fordul át a hasára és vissza. S amikor mondom neki,hogy majd csinálja amikor már úgy fogja magát érezni, akkor azt vágja a fejemhez, hogy már megint az internet ahonnan összeszedem a sok marhaságot. Anyósomat meg egyenesen utálom mikor kézbe veszi fiamat. Olyan mintha nem tudna vele bánni.

2014. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!