Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jo az Elevit gyogyszer ahoz...

Loretta93 kérdése:

Jo az Elevit gyogyszer ahoz hogy sikeruljön teherbe esnem? Egy jo ideje probálkozzunk a párommal de sajnos még nem sikerult. Elég hozzá az Elvit vagy kell mellé még más is?

Figyelt kérdés
2014. máj. 10. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Az Elevit nem arra való, hogy valaki teherbe essen.

Az egy komplex vitaminkészítmény, ettől még senki nem esett előbb teherbe.

Ez arra jó, ha valaki alapvetően vitaminhiányosabb, akkor ezzel feltöltheti vitaminokkal és ásványi anyagokkal a szervezetét, illetve terhesség alatt is azért szokták ajánlani, mert akkor pedig az anyai szervezetből a baba szervezete számára "állítja elő" úgymond a tápanyagot a szervezet, ezért lehet szükség vitaminok bevitelére ilyen módon. Illetve bizonyos betegségek kialakulásának a kockázatát csökkenti.

De a terhesvitamin arra, amitől éppenséggel nem jön össze a baba, mert mondjuk szervi, nőgyógyászati okai vannak annak, amiért nem jön össze, azt nem fogja rendbe tenni a terhesvitamin.

2014. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem csak nekem ezt javasolták mert hogy lehet hogy még nem állok készen (szervezetem ) egy gyermek meg foganásához..

Azt mondták probáljam szedni ezt az Elevit gyogyszert hogy helyre hozzon és akkor nagyobb esély van rá hogy elöbb teherbe tudok esni

2014. máj. 10. 16:05
 3/10 anonim ***** válasza:
ettől nem fogsz előbb teherbe esni. a terhesség tervezése előtt el lehet kezdeni szedni, hogy feltöltődj vitaminokkal.
2014. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

érttem.akkor már nem tudom milyen gyogyszert tudnék rá szedni ...:/

Valami tipp esetleg?

2014. máj. 10. 16:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Az Elevit nem gyógyszer, egyszerű multivitamin, olyan speciális összetétellel, ami a terhesség, illetve szoptatás igényeinek felel meg. Nyilván lehet előre szedni, semmi bajod nem lesz, de konkrét segítséget ne várj tőle, mert nagyjából annyira hatásos, mint pl. a Supradin.

A legjobb, ha a nőgyógyászoddal beszélsz, aki esetleg elküld vérvételre (vagy a háziorvosoddal), és akkor direkt, személyre szabott tanácsot kapsz, mire van a szervezetednek szüksége.

2014. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mióta próbálkoztok?
2014. máj. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

gyógyszert ne szedj, csak akkor, ha orvos kivizsgál, és megállapítja, hogy kell, és hogy mire kell. Bárki bármit ajánl, orvos nélkül be ne szedd!


mennyi ideje próbálkoztok? orvosnál voltál? tőle kérdezted?

2014. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az elevit amíg nem vagy terhes kb. multivitaminnak felel meg, amiben van folsav,- ami arra jó, h ha esetleg mégis terhes leszel, akkor tök jó, mert terhesség előtti folsavszedés meggátolja az idegcsőzáródást...blabla.

Szóval amit mondhatok:

ismerősömék Németországban többezer eurót költöttek beültetésre, de sikertelenül. Eltelt egy kis idő, elmentek egyet nyaralni és spontán összejött a baba, és azóta már meg is szülte.

mi a férjemmel fél évig nem jutottunk semmire, aztán volt 2 hét szabadságunk, és egyből összejött... (úgy, h nekem csak 1 petefészkem van tavaly óta)

nővéremék már 3 éve próbálkoznak, -bocsánat h igy fogok fogalmazni, de- szarrá dolgozzák magukat, egymásra alig van idejük, ... leginkább már csak gyors meneteket zavarnak le, hátha összejön a baba. És hiába szeretik egymást, hulla fáradtak állandóan, hétvégén se pihennek. Az orvosok már csak homeopátiás cuccokat ajánlanak nekik, mert egyébként minden rendben mindkettőjükkel.

Szóval nem kell rágörcsölni, sokat kell pihenni, egészségesen enni/inni, és szerelmeskedni kell, nem gyereket csinálni :)

meg amugy lehet ilyen okosságokat olvasni, h aktus után vigyázni kell, h ne follyon ki 20 percig az izé ... :)és számolgatni kell a peteérést,.. meg másfélnaponta kell szeretkezni abban az időszakban mikor összejöhet. Én azért próbáltam ezekre figyelni, és összejött.

remélem nektek is nemsokára!! :)

2014. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Èn is szedtem ezerrel az Elevitet elötte hónapokig.

Abbahagytam.

Utàna 1 hónappal teherbe estem.

2014. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Méhpempő és barátcserje nagyon jó hatással vannak, mindkettőt javasolják a fogantatás elősegítésére.

Én méhpempőt szedtem, sikerült!

2014. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!