Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év korkülönbség tesók...

2 év korkülönbség tesók között? Milyen volt nektek, hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
2014. máj. 11. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 4 év van a két gyerek között, viszont barátnőméknél akivel napi kapcsolatban vagyok pont 2 év és 12 nap!

Az Ő esetüket tudnám leírni:

Amikor ugye 1 éves volt a kicsi akkor lett terhes a másodikkal, ...totál ki volt hogy emelgetnie kell - a nem könnyű gyerkőcöt!- hogy figyelnie kell hogy ne rúgja hasba pelenkázás közben..stb.

Amikor megszületett a pici akkor (téli gyerkőcök!) egyszerre öltöztetni , vetkőztetni...mert ugye a kicsi még nem tudott segítség nélkül öltözni -vetkőzni- pelenka csere...úgy tudnám jellemezni az első 3 évüket, hogy totális KÁOSZ!

ráadásul a nagy még nagyon anyás volt, hiszen bölcsibe sem járt mikor jött a tesó...

most hogy már nagyobbak- viszont sokkal "könyebb"-nek tűnik... de és ő is ezt mondja....annyit még elárult hogy náluk szóba sem jöhet egy 3. gyerek! (pedig anyagilag megtehetnék, még többett is!) mivel annyira "leszítva" őket ez a 3 év! szó szerint örülnek hogy túl vannak rajta...

a magam példáján látom, hogy valóban nehéz lehetett nekik, hiszen nekem a nagyobb már besegített, sok mindent egyedül csinált míg én a kicsit tettem pl tisztába...

de ha van valakinek segítsége akkor jobb a kis korkülönbség...szerintem...

2014. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk 2 év és 1 hónap van a fiaink között. A terhesség kicsit nehezebb volt, mert rohangálni kellett a nagyobb után, le kellett szoktatni a karban cipelésről, több dolgot kellette egyedül csinálnia (pl. autós ülésbe bemászás, több séta egyedül), de ő is, és én is "leküzdöttük" a nehézségeket, semmi probléma nem volt a terhességgel. Kezdettől közös szobában aludtak, semmi gond nem volt, a mai napig nem ébrednek föl egymásra, pedig a picúr az első 3 hónapban extra hasfájós volt. Testvérféltékenység soha nem volt! Egyrészt nagyon odafigyeltünk, hogy a nagyot se hanyagoljuk el, plusz amibe csak tudtam, bevontam, hogy segítsen, így egy büszke, felelősségteljes bátyusnak érezte magát:)Amikor a pici 1 éves lett, kezdődtek köztük a "hatalmi harcok", de ez kizárólag a játékokra (autó, vonat) terjed ki. Most 4 és 2 évesek, és nagyon-nagyon jól megvannak, rengeteget játszanak együtt, ölelgetik egymást, a nagyobb pedig vigyáz rá (fogja a kezét, mikor lemennek a lépcsőn, magyarázza neki, mit hogy kell csinálni, mit nem szabad), és látszik, hogy ezt szívből teszi. A pici pedig issza minden szavát, utánozza, komolyan úgy néz rá, mint valami bölcs istenségre:) Én nagyon örülök, hogy kis korkülönbség van köztük, soha semmilyen komolyabb gond nem volt belőle, kizárólag pozitív dolgok!
2014. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

23 hónap van a gyerekeim között. Vannak és voltak jobb és rosszabb periödusok, de összességében kibírható. Segítségem minimális, és nem is igénylem . Lassan 1.5 éves a pici, és bizony sokszor játszanak együtt a nagytesóval. Órákra lekötik egymást. Szép lassan összenőnek,és ez nagyon szívderítő dolog.

Amúgy az elejétől úgy csináltam, hogy a nagyobb napirendjéhez igazítottam a kicsit, így a nagynak nem volt akkora a változás. A pici 1 éves kora előtt áttért a nappali egy alvásra, és ezt úgy alakítottam, hogy egybeessen a nagyobbik alvásával. Szóval nem akkora káosz, csak okosan kell csinálni( amikor lehet)

Lehetőleg ne irasd közösségbe a nagyot, amíg pici a kistesó, mert nagyobb az esély arra, hogy a testvérféltékenység dűrva lesz, ha. Anagy kirekesztve érzi magát, fóleg az első időkben.

2014. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 van, 1. és 2. illetve 2. és 3. között is pont 2 év van.

Szerintem jó volt így, nem csinálnám másképp.

2014. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 2év 4 hó a különbség,úgy érzem jó így,a 3.-at is ezért merjük most bevállalni.A 2. és 3. között kicsit kevesebb mint 2 év lesz.
2014. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!