Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza van anyunak, hogy...

Igaza van anyunak, hogy rosszul neveltem nevelem a babámat?

Figyelt kérdés
Nagyon eleven a törpèm.Imàd pakolni.Igyekeztünk ugy elpakolni a pàrommal a lakàsba,hogy ne legyen gond,ha pakol.Pl.:Èjjelinken nincs semmi,viràgok a szekrènytetejèn,keràmiàk elpakolva,vagy feljebb rakva stb.Anyunàl mindenhol van valami.Kis keràmiàk erre arra,olvasôszemüveg,parfüm,viràg... mimden elöl,törpèmnek szemmagassàgàban.Ha ott vagyunk pillanatok alatt szètpakol mindent.Szinte minden mozdulatàra azt kell mondani,(bàr remènytelenül)nem szabad.Anyu szerint azèrt mert otthon mindent elpakoltam,ès nem tanitottam meg,hogy nem szabad.
2014. máj. 12. 20:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden kisgyerek ilyen. Anyukád valszeg elfelejtette.
2014. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az idő megszépíti a dolgokat.
2014. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Rosszul neveled? Mennyi idős a gyerkőcöd? Az enyém egy éves múlt, és ő is pakolós korszakában van. Pakolok előle én is, kötözöm a szekrényt. Az étkező szék tologatásnál mondtuk el jó néhányszor hogy nem szabad, mert a konyhát azért nem akartam annyira átrendezni. Ha nem pakolnék el az egész napom csak abból állna hogy mondanám nem szabad...
2014. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
16 hós,nagyon okos,rengeteget foglalkozom vele.MIndig az ismerös gyerekeivel jön,hogy ök nem pakolnak.DE ugye,hogy nem az èn hibàm!Minden gyerek pakol.KISZedi a làbosaimat is,de had szedje,ha kell elmosom mègegyszer mielött hasznàlnàm.Rosszul esik,hogy mindig kritizàl ,meg hogy olyanokat mond,hogy nem jól nevelem.Azt sosem mondta mèg,hogy valamit jól csinàlok vele kapcsolatban.Màr elbizonytalanitott,h igaza lehet.VISZONT,lehet neki kène elpakolni,hogy a Manô ott lehessen nyugottan.Mèg sosem hagytam nàla fèl óràra sem,mert ott annyi veszèlynek van kitève.A nyomàba kell lennem ha ott vagyunk.Jól el is fàradok.
2014. máj. 12. 21:03
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem rtad, hogy mennyi idős, de gondolom pici. Az a "dolga", hogy pakoljon, felfedezze a világot és nem az, hogy megtanulja, hogy szinte semmihez se szabad hozzányúlni. A folytonos "nem szabaddal" vagy nem érnél el semmit, vagy csak azt, hogy kiölöd belőle a természetes kíváncsiságot (mert ha semmit sem szabad, akkor egy idő után inkább nem is próbálkozik), ami szvsz az egyik legrosszabb dolog amit egy gyerekkel tenni lehet. (Épp elég, hogy az iskolában kiölik a legtöbb gyerekből :/)
2014. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja látom közben írtad a korát... tartom amit írtam :)
2014. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Dehogyis neveled rosszul! Egy ekkora kisgyereknek még nem lehet ezeket a dolgokat megtanítani, nekik még minden érdekes, mindent meg szeretnének nézni, fogni, (csapkodni), stb., ez telejesen természetes kíváncsiság ebben a korban.

Én semmit nem utálok jobban, mint amikor elmegyünk egy olyan helyre ami tele van ilyen kis kütyükkel, és egész nap a sarkában kell loholnom, és azt mondogatni, hogy ezt sem szabad, azt sem szabad, és mindent kivenni a kezéből.

Ilyenkor nagyon sajnálom őt, mert ő még nem érti, hogy ez miért van.

2014. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem szabad ennyire ráhagyni egy gyerekre, hogy mindent szétpakoljon, igenis kellenek a szabályok, kell, hogy minél előbb kapjon korlátokat. Nálunk csak a nagyon értékes dolgok vannak elpakolva, ha mégis törénne valami, de egyébként szobanövények, dísztárgyak vannak a lakás minden pontján. Nem fogok azért egy üres házben élni, mert gyerekeink vannak. Megtanulják elég hamar, hogy mi az, amihez nem szabad nyúlni, egyáltalán nem kell mindent rájuk hagyni.
2014. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

szerintem nem neveled rosszul. De annyiban azért igazat adok anyudnak hogy nincs mindenki kisgyerekre berendezkedve és nem csak te a gyerek is és az akihez épp elmentek látogatoba rosszul érzi majd magát egy ilyen helyzetben. Te azért mert folyton a sarkában kell lenned,a gyerek azért mert semmit se lehet ,akinél épp vagytok az meg azért mert bánja hogy mennyi mindenre nem gondolt. Nem várhato el senkitől hogy ha meglátogatjátok gyerekbarát környezetet termtsen mint otthon.

Viszont minden gyerek pakol ez tény. Barátnőm kisfia is ,és ők isigy csinálták mint te, nállunk meg ugye volt amit nem szabadott de egy okos gyerek megérti no nem elsőre de ha anya azt mondja azt ne de ezt lehet. A tied is biztos megérti majd. Igy nem kell aggodnod hogy ha egy pillanatra nem nézel oda vendégségben akkor kárt tesz magában(vagy valamiben de nem ez a legfontosabb).

Párom nagynényje viszont egyszer a fejünkhöz vágta hogy mi nem vagyunk bababarátan berendezkedve. Barátnőm egyszer nem mondta. Előbb utobb ugyis megtanitod neki hogy vannak dolgok amit nem lehet és helyek ahol más szabályok vannak. Ettől nem neveled rosszul. És azért nem jogos ilyet mondania h elrontottad. Mert nem.

2014. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Persze,pl. a kutya vizèt sem bàntja,nèha elöfordul hogy akarja,de ràszolok ès elmegy onnan.Vagy a kukàt sem pakolja ki stb.Anyukàm kb 10 percre lakik,nàla tulzàs ez a keràmia mennyisèg.Mèg a kisollót is az èjjelin hagyja mindig,vagy multkor pici összegyurt bonbonos papirt szedtrm ki a szàjàból.Vagy a gèmkapocs ott van hagyva a polcon.A màsik mami sem pakolt el semmit,ott nincsenek gondok.EL nem vàrom,hogy valaki azèrt pakoljon el,mert mi megyünk.Dehogy is! :) De anyu azèrt figyelhetne ezekre.MIndig mondja,hogy menjünk...kb.3-4 naponta jàrunk oda.
2014. máj. 12. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!