Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Odaengednétek 7 hónapos...

Odaengednétek 7 hónapos babátokat q kutyához?

Figyelt kérdés

Van egy kis tacskónk és egy 7 hónapos lányunk. Mindig odamászik hozzá a babám. A kutya nem bántja csak egyfolytában nyalogatná. Persze mindig ott vagyok velük. A kutyaszőrt is letisztittom a kezéről. A kutya beoltva minden ellen.

Persze tudom nem lehet elkerülni. :)


2014. máj. 13. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy ha egy gyermek kutyával kapcsolatban van, akkor ez erősíti immuntendszerét. De nem tudom, hogy ez igaz-e egy 7 hónaposra is?

Az egyém is 7 hónapos, nekünk berni pásztorunk van, de kinnt az udvaron, így nincs szoros kapcsolatban vele, de ahogy meglátja, kiugrana a kezemből örömében. Szóval, a kutya max a zoknis lábát nyalogatta eddig, meg liheg, futkos körülöttünk, ennyi a kapcsolat :-)

Én egyenlőre ennél többet nem engedek neki.

Talán kapsz olyan válaszokat is, ahol a kutyu lakáson belül van a babával, az mégis vmivel másabb helyzet.

2014. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk benti kutyusunk van, egy beagle-tacskó keverék.

Születése óta együtt vannak. Amikor hazahoztuk megszagoltattuk a kutyussal.

Most 7,5 hónapos és a kutyus követi, mikor kúszik-mászik. Akiságya mellett szokott ülni.

Én engedem neki, hogy megfogja. Puszit is szokott kapni :-))

2014. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lánykám 8 hónapos, nekünk is van egy kis keverék kutyánk. Én már pár hete megengedtem hogy kutyázzon a baba, egyszerüen imádja. Visít neki meg markolássza, a kutya meg szemmel láthatóan nagyon élvezi. Azt nem hagyom hogy a baba kezét vagy arcát nyalja a kutya, és a babának is igyekszem tanítani, hogy simisimi, tehát nem csipjük a kutyát, hanem simogatjuk. De imádják egymást, és igy mindenki boldog.

Szerintem te is már megengedheted a babádnak, hogy megfogja, megsimogassa a kutyát. Semmi baja nem lesz, ha kutyázás után megmosod a kezét, és kész.

2014. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Húgom másfél éves, első perctől egy lakásban, gyakran egy szobában van a cockerünkkel, amikor elkezdett mászni is sokszor "találkoztak", közben jött meg egy kutyus hozzánk, öt meg egyenesen imádja, az egy szem kinti macskàrol nem is beszélve, aki csak húgom miatt jöhet be a házba, mivel anya nem szereti ha a házban van, viszont húgom imádja, első szavai között volt a cica. Szóval szerintem nem lesz baja, főleg ha a kutya oltásai rendben vannak.
2014. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk egy Sheltie- nk van. Panelban élünk 4 hónapos kora óta engedjük a kutyához, egyszerűen érdekli, szereti. :) Természetesen mindenféle higiéniai "szabályt" betartok a babán, kutyán, magunkon és lakásban egyaránt. Aztán 8 hónaposan odament 4 kézláb a kutyushoz és orron puszilta. :) Egy szempillantás alatt történt az egész. Nem lett baja egyiknek sem. (Féltem attól is, hogy beleharap a kutya nózijába. :D ). Szerintem nem kell a babákat agyon félteni, ha megfelelő immunrendszerük van. Meg nem is lehet. Nekünk van szobacicánk is. Próbáltam legalább 10- 12 hós koráig távol tartani őket egymástól. De szeretnek együtt lenni, játszani. 6 hónapos kora óta őrzi az álmát a cica. :) Amire jobba figyelünk, hogy az összes állat 3 havonta féregtelenítőt kapjon, meg a kutyusnak ne legyenek külső élősködői sem. (Erre a célra ultrahangos riasztót vettünk és nagyon bevált.:) )
2014. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen rendben van minden oltása. Az én lányom is mászik utána üti tépi a szőrét a kutyi meg lenyom neki egy puszit. :)
2014. máj. 13. 09:44
 7/8 ivilicious ***** válasza:
Persze, már hamarabb is.
2014. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekünk is van egy benti kutyánk puli és spániel keverék már a kezdettektől oda lett engedve és imádja is. mivel hosszú szőrű így tépi üti meg rá ül a kutyus meg inkább puszilgatja 13hónapos a kislányom most meg kergeti :)
2014. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!