Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha utálja a...

Mi van akkor ha utálja a vizet és inkább nem iszik? .

Figyelt kérdés
...viszont a teát, gyümölcslét nagyon szereti, azokat megissza minden zokszó nélkül. Most 7 hónapos. Több mint 2 hónapot szenvedtem a vízzel, aztán feladtam. Azóta szépen iszik, sokat is. Úgy gondoltam félre dobom inkább az elméleteimet. Nagy baj ez?
2014. máj. 11. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Sima cukor helyett szőlőcukor, illetve csecsemőtea, vagy cukormentes:-)

Nálunk is ez a helyzet majdnem. Ha nagyon szomjas iszik 30ml vizet, na de teából 100-150ml

2014. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt. A vizet egyáltalán nem itta meg, csak a cukros löttyöket. Aztán megelégeltem és kicseleztem. Vettem gyerek teát lefőztem, ízesítettem, majd minden egyes teafőzésnél egyre kevesebb cukrot tettem bele. A végén már csak naturan cukor és minden nélkül. Igazából így nincs víz íze, mert a tea kicsi ízt ad neki, de mégsincs benne cukor. Ma már 2 éves elmúlt, és mostmár a vizet is meg issza szívesen.
2014. máj. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy baj, de nem is a legideálisabb. Nem írtad, hogy szopik vagy tápszeres-e. Ennek amiatt van jelentősége, hogyha szopizott, akkor lehet, hogy nem igényelte egyáltalán még a vizet 2 hónapja. Bár a tápszer is fedezi a folyadékszükségletet, de tudom, hogy amellémalapból ajánlják a plusz folyadékot. Csak a saját tapasztalatom van e téren. A kisfiammal 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Kb. 8 hónapos volt, mikor jött a nyári hőség és addigra evett annyi mennyiségű szilárd kaját, hogy már alig cicizett utána. Adtam neki vizet, de először neki sem tetszett. Kiskanállal, majd kispohárból kezdtem itatni (cumisüveget nem tudta használni). Kb. 2 hét volt mire fél dl mennyiségű vizet megivott egyszerre. Aztán szépen lassan egyre többet. 1 éves kora után kapott először teát, gyümölcslevet, de szerencsére még nagyon sokáig csak vizet ivott, ha szomjas volt. Szerintem a babáknak a vizet is meg kell szokni, hiszen hiába nincs íze, mégis egy új "íz". Én nem aggódtam, hogy nem kell neki először, mivel tejem volt, így nem kellett félnem a kiszáradástól. Nyilvánvaló, hogy a legtöbb babának bejön az édes íz (tea, gyümilé), hiszen finom. :) Csak arra kell figyelni, hogy ne menjen a kaja rovására, mert elveheti az étvágyát, rontja a fogakat. Ráadásul kevésbé szomjoltó, itatja magát, lehet, hogy emiatt iszik belőle többet a babád. Esetleg próbáld meg szépen lassan vízzel egyre jobban hígítani, így talán rá lehet szokatni. Bölcsiben a tízórai volt egy pohár gyümölcslé, amúgy vizet kaptak, ha nem szokja meg valamennyire ott okozhat majd gondot.
2014. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Adj neki olyat amit szeret de ne,vagy kevés cukorral.De szerintem mindig próbálgasd a vizet.
2014. máj. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt.Kapott teát,gyümölcslevet.Én is szenvedtem vele,de aztán már nem érdekelt,lényeg,hogy igyon.Aztán olyan két évesen,simán minden nélkül rászokott a vízre,azóta is szívesen issza.
2014. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Az en babam 9 hos es nem szereti sem a vizet, sem a teakat, leveket, igaz, anyatejes es nem baj egyaltalan.
2014. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

13 hónapos kisfiam is így volt mindig. Már 4 hetesen sem itta meg a vizet, akkor babateát kapott Mecsek babyt nagyon pici cukorral. Azóta is csak nagyritkán issza meg a vizet, baba-gyerek teákat csinálok neki, 2 liter kész teához 2 csapott ek cukrot rakok. Így nagyon szívesen megissza. Én a gyümölcs leveket is higítom neki, a babáknak való gyümölcsleveket is.

Az mindig csak egy dolog hogy mit szeretne az anya, milyen elveket akar követni és más dolog az hogy ebből a gyerek mit enged, mire hajlandó stb...

Kompromisszumot kell kötni, ha édesen inna bármit, kapja meg, de nagyon minimális cukorral, esetleg nyírfa cukorral ami egészségesebb.

2014. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az enyém mg a teát sem issza meg. Csak a narancs, barack, almalé. Én úgy felhigítom neki, hogy semmi íze nincs, alig van illata, de lelkesen issza, mert színe van. Kb. 1:10 arányban.

Így talán nem olyan egészségtelen...

Próbáltam, hogy nincs mese, csak vizet kapsz. Inkább nem ivott.

2014. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
* még a teát sem
2014. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Keresztfiam sem szereti a vizet.de ha szomjs megfogja inni nem fog szomjan halni!!neki elég annnyi hogy csak szine legyen szörpből kb 2 cseppet öntünk bele és ő meg van elégedve vele holott vizzize van:D ha látja hogy csak vizet engedek bele reklamál és mutat a szörp feléé:D
2014. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!