Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos baba átaludhatja az...

1 hónapos baba átaludhatja az éjszakát vagy ébresszem enni?

Figyelt kérdés

Olyan jókat eszik, aztán jó nagyokat alszik napközben is. Tegnap este 9-kor aludt el, és lehet hülyeséget csináltam, de hajnal negyed 5-kor felkeltettem enni. Evett is szépen aztán vissza is aludt.

Első baba. Fogalmam sincs, hogy aludhat-e egész éjszaka. Ha a védőnőre hallgatnék még mindig 3 óránként kelteném. De ezt hülyeségnek tartom. Szépen gyarapszik, 3 hét alatt 80 dkg-ot hízott.


2014. máj. 14. 13:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy hónaposan én még felkeltettem, 7 hetes kora óta hagyom aludni, olyan kis mormota már a kezdetektől :)
2014. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

hát, szerintem a súlyától függ is. Hány kg? Az én első babám is átaludta, de őt etetnem keltett, mert még akkor kisebb volt a súlya.


de nagyon szerencsés vagy :)

2014. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első babám 6 hetes korától, második babám 5 hetes korától alussza át az éjszakát. Már nagyobbacskák, jelentem jól vannak. Hagyd nyugodtan aludni. Azért alszik éjjel, mert már kezd beállni a kis napi rutinja, az éjszakai alvás. Ez így nagyon is rendben van.
2014. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
4300 gramm. Jól eszik nagyon. Mondjuk most is tanácstalan vagyok, fél 11 óta alszik. Meddig alhat? Jaj, annyira nem tudom ezeket jól csinálni....
2014. máj. 14. 13:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd nyugodtan aludni.

Majd jelez a pocakja.

Akkor kell csak felkelteni, ha koraszülött volt, sárga, vagy nem gyarapszik (esetleg csökken) a súlya.

Egyéb esetekben pihenj te is vele :)

A védőnőnek meg mondd nyugodtan, hogy peeerszeeee, 3 óránként eszik......

2014. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, azt szoktam mondani :-)


Időre született, nem volt sárga és elég szépen növekszik. Csak túl aggódós vagyok...


Egyébként köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 14. 13:51
 7/15 gabszem ***** válasza:
nehogy felébreszd!!!! örülj hogy alszik, ha jól fejlődik akkor nincs gond.
2014. máj. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha a súlya nem indokolja, én nem ébreszteném enni. Hagyd aludni! :) Ha éhes lesz, a pocakja úgyis felkelti. :)
2014. máj. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne keltegesd, éjszaka meg pláne, örülj hogy szépen alszik. Ha keltegeted hozzá szokhat és később hiába várod hogy átaludja az éjszakát.

Barátnőm kislánya is már egy hetes kora óta átaludta az éjszakát, amúgy is kis súlyú baba volt így a védőnő szólt neki hogy ébresztgesse éjszaka enni. Pár hétig csinálta is, amikor szépen beállt a súlya már nem kellett keltegetnie. Ha a te babád is kis súlyú lenne vagy nem gyarapodna rendesen akkor fel kéne keltened, de így hogy írod hogy jó evő és gyarapszik így felesleges.

Napközben is hagyjad nyugodtan, én csak akkor ébresztgettem a kisfiamat nappal ha délután nagyon elhúzta az alvást és féltem hogy este nem fog aludni majd, de ez ritka volt. Kisfiam 8 hetes kora körül állt be a nappali alvása, simán aludt 3 órát is egyhuzamban, de volt hogy 4-5 órát is, soha nem ébresztettem fel.

2014. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még mindig alszik :-) Néha nyitogatja a szemét, de mindig visszaalszik. Olyan mint az anyukája :-)

2014. máj. 14. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!