Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor 4 vagy 6 hós...

Most akkor 4 vagy 6 hós kortól kezdhetem a hozzátáplást? Tápszeres.

Figyelt kérdés
És mivel?

2014. máj. 14. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Laghamarabb 4 legkésőbb 6 hónapos korban lehet kezdeni. Elsősorban a te döntésed, illetve a babáé, hogy hogy fogadja.

(Pl. én 4 hónaposan kezdtem, mert a tápszertől nagyon szorulásos volt a lányunk. Én almalével kezdtem, majd almát, utána répát, sütőtököt adtam, majd krumplit, barackot.)

2014. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

tápszeres babánál a mi gyerekdokink (és a védőnőnk) 4 hónapos korától javasolja a hozzátáplálást.

És pont olyan sorrendben, ahogy az előző válaszoló írta

2014. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4
2014. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a gyerekem nem egy vasgyúró, a dokink már 3 hónaposan mondta hogy kezdhetjük. Én ezt nagyon korainak tartottam, így 4,5 hónaposban egyeztünk ki. Most már kezd sürgős lenni, mert kevés a tej, már tápszert is kap 2hete (4 hónapos lesz pénteken).

Nekem azt mondta a védőnő, gyümölccsel kezdjem: alma, őszibarack, meggy. Aztán jöhetnek a zöldségek: krumpli, répa, sütőtök, cékla.

2014. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lanyom tapszeres volt 3,5 hosan mar elkezdtem. 15 honapos nagyon jo etvagyu kislany. Nem valogat semmiben. 80cm es pont ma voltunk sulymeresen 10973g.

Amugy jol irta az elso 4 hostol modjak de legkesobb 6 hosan mar el kell kezdeni. Az anyatejes babaknak ajanljak a 6 hot.

2014. máj. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tápszeres babáknál azért ajánlják a 4 hónapos kort, mert a tápszernek egyhangú, mindig ugyanolyan íze van. Ezzel ellentétben az anyatejnek ugye mindig más, attól függően mit eszik az anyuka. És emiatt az egyhangúság miatt javasolják a tápszereseknek korábban.
2014. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tápszeres babáknál 4, csak anyatejes babáknál szokták a 6 hónapot javasolni.

Először az alma leve, majd jöhet a pépesített alma. Utána barack, meggy. Zöldségeknél: sárgarépa (édes) cékla, sütőtök, burgonya.

A kislányom 2 hónapos kora óta napi 1x kapott tápszert, így mi 3.5 hónaposan (szeptember) kapott friss őszibarackot.

Próbáld meg, kóstoltasd, a baba el fogja dönteni, hogy érett-e már a hozzátáplálásra.

Boldog Anyaságot kívánok :)

2014. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!