Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi egy gyerek fenttartasa...

Mennyi egy gyerek fenttartasa 1havonta?

Figyelt kérdés
21eves vagyok, es nagyon szeretnek mar egy kis babat. mivel meg nem vagyok tapasztalt benne igy kerdeznem tolletek, hogy 30-40ezerbol megtudok neki venni mindent? ugyertem havonta. es csak a babara forditanam a penzt. ha kifizetunk mindent a parommal ( rezsi+kaja) es ugy marad ki 30-40ezer. probaltam szamolgatni es olyan 20-30at szamolok mindig. szerintetek? bevallalhatnank?

2014. máj. 15. 21:56
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
18%
Tehén tejet nem szabad pici babának adni, csak kecsketejet. Ugyanis a tehén tej kis bociból nagy marhát csinál. Más a hormonális összetétele a mai tehéntejnek, mint 20-40 évvel ezelőtt. A mai teheneket mindenféle teljesítő hormonnal, antibiotikummal telenyomnak, már a felnőtteknek se egészséges, csak ha valódi gazdától veszi háznál. A kecsketej jobb, a legegészségesebb. Anyatejet szerezz ha nem lesz tejed, a tápszertől allergiás lesz a gzerek és nagyon gyenge a tápos gzerekek immunrendszere.vannak kivételek, sokan meg nem ismerik fel, ártana az üzletnek. A kutyatápba több vitamin van mint a babák tápszerébe sajnos. Szoptass, ha tudsz 1-1,5 évig legalább. A melled így is úgy is megváltozik, sose lesz olyan feszes és hamvas, mint most, ha gyerekre adod a fejed, ezt el kell fogadni, a párodnak meg téged az új csomagolásba. Egy anya nem kislány többé.
2014. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
19-es. nem irtam ki ezelott semmilyen kerdest. egyebkent ez meg a masik.. par ev mulva is anyukammal leszek, mert nem fogom magara hagyni igy akkor szuljek majd 40evesen? koszi..inkabb kihagyom.
2014. máj. 15. 22:45
 23/46 anonim ***** válasza:
27%
Én kèrdeztem, hogy mennyi ideje vagytok együtt.Gratulálok, így értem a kèrdést.Igen 3 èv után érthető, ha két ember szereti egymást elgondolkoznak a baba kérdésen.Bocsájts meg a kérdésért, de azon is el kell gondolkoznotok, ha vèletenül anyuddal törtènne valami akkor is kijönnétek a pénzből, gyerekestől?Mert egy egészsèges emberrel is törtènhet bármikor bármi.
2014. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
Akkor csak hasonló kérdés volt. Amúgy ha magatokra maradttok akkor is eltudnátok lenni? Ha esetleg baj lépne fel a terhessév alatt lenne miből fizetni a dokikat gyógyszert egyébb + vizsgàlatokat?
2014. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
igen igy mar masabb. :S de annyira szeretnem, hogy vegre meglegyen az elso unokaja, ea persze en is szeretnem. :) kicsit elgondolkoztato a gyerek vallalas. :)
2014. máj. 15. 22:53
 26/46 anonim ***** válasza:
68%
A korod egyébként elég fiatal, mikor lesz saját lakásod, munkatapasztalatod, karriered, hogy fogsz a gyerek után visszahelyezkedni a munkaerőpiacra, ha semmi nincs mögötted? Nincs nagyobb hiba az életbe, mint amikor a fiatal pár a szülőknél él. Nincs magánélet, feszt belekotyognak a dolgaitokba, függtök tőlük, vita tárgya a közösködés. Két gyereket fogsz ápolni? Anyukádat és a babát? Pénz nélkül? Mióta vagytok házasok? Kéne többet alapozni anyagilag, a szociális hálóra számítani nem lehet.
2014. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ràérsz még dolgozz legalàbb a te fizetésedet tegyétek fére hisz sosem tudhatod mit hoz a holnap. Bármi történhet szülés közben ami miatt neadj Isten beteg lesz a baba akkor màr màris nem elég az a pénz!! Nem vagy elkésve!!
2014. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
lehet igazatok van. es inkabb sporoljunk. ha szamoljuk, akkor terheaseg alatt a doki havi 5ezer. 9honap=45ezer + a szulesnel 50 a dokinak. , es ott a babakocsi, stb.. bar van asztalos rokonunk aki poton penzbol megcsinalja a babaagyat es a pelenkazot.
2014. máj. 15. 22:57
 29/46 anonim ***** válasza:
55%
Fogadott orvos nélkül is szülhetsz és akkor egy filléredbe sem kerül a terhesség.
2014. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

nem mernek fogadott orvos nelkul.. : /

2 baratnomnek nem volt, es elmondasaik szerint jobb ha van fogadott orvos aki nem ugy banik veled mint egy allattal.

2014. máj. 15. 23:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!