Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi egy gyerek fenttartasa...

Mennyi egy gyerek fenttartasa 1havonta?

Figyelt kérdés
21eves vagyok, es nagyon szeretnek mar egy kis babat. mivel meg nem vagyok tapasztalt benne igy kerdeznem tolletek, hogy 30-40ezerbol megtudok neki venni mindent? ugyertem havonta. es csak a babara forditanam a penzt. ha kifizetunk mindent a parommal ( rezsi+kaja) es ugy marad ki 30-40ezer. probaltam szamolgatni es olyan 20-30at szamolok mindig. szerintetek? bevallalhatnank?

2014. máj. 15. 21:56
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
3%

Bőven elég. 4 hónapos a kislányom, mindenünk van, csak pelust és tápszert veszek neki, meg 1-2 rucit turiba, de azt felesleges, mert van az is. Ezt a pénzt ha még a várandósságod alatt is félre tudod tenni, akkor abból meg is tudjátok venni.

Azon ne gondolkodj, h mi van ha a párod kirúgják, ennyi erővel senki se szüljön gyereket, mert így akkor minden apukának áll a zászló...

Szüljél! Én nagyon sajnálom, h eddig vártam. Életem legjobb időszaka ez, és szinte a semmire, de mindenünk van. És a kislányom semmiben nem szenved hátrányt. Hidd el, rengeteg segítséget fogtok kapni...

2014. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
89%
Jajj de ismerős ez a tehéttejes sztori!! Valaki már volt fen hasonló kérdéssel!!! Tehéntejet nem adhatsz egy párnapos babának egy éves korig nem szabad adni neki!!!!!!!
2014. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%
Először is ha megveszel mindent ami kell egy baba születésének fogadásához az több százezer ft.Kinek milyen igènyei vannak.Lehet mindent hasznàltból venni de lehet újjat olcsót vagy dràgàt.Amikor már pl tud járni a cipő sem olcsó.Egy évre félcipő,2 is kell, tavasz, ősz, mert ugye a tavaszi ősszel màr kicsi.Tèli hótaposó esetleg egy elegánsabb, pénztárcától függ.Szandál, papucs.Bele lehetne merüli a részletekbe, de nem èrdemes.A babának később veszel joghurtokat stb amit most nèlkülözhetsz.A kèrdésedre a válaszom: igen ki lehet jönni, de nem mindegy hogy milyen szinvonalon.És akkor azt is tudnod kell, hogy első a gyerek szóval mikor kellene neked egy új bugyi leheg hogy a gyereknek inkább pelenka vagy cipő a fontosabb.Jó fiatal anyukànak lenni èn is az voltam,21 évesen szültem, de onnantól egy örök felelőséget vàlalsz.
2014. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. A tápszer 2000 Ft felírva, de én már a DM-ben veszem, ott kuponokkal 1300 egy doboz. 5-7 napig elég úgy, h sajnos csak tápszeres. Babapopsi krém gyógyszertári 600 ft 1,5-2 hónap. Fürdetőt kaptuk.
2014. máj. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
78%

Ha így állsz hozzá, inkább ne vállalj gyereket! Jobb lesz mindenkinek, főleg neki.


Ma semmi sem biztos. Lehet, hogy tegnap azt mondják, hogy innen mész nyugdíjba de holnap meg kirúgnak. És akkor mihez kezdtek? Ha nem tesztek félre semmit, mi történik, ha egyikőtök, vagy a baba hirtelen beteg lesz? Mentek az SZTK-ra és 8-9 hónap után talán már orvos is lát benneteket?

Ellene vagyok annak, hogy elkényeztessük a gyereket, meg mindig mindenből a drágát, márkásat vegyük meg neki, de kicsi korban nem etetném mindenféle teszkós olcsó tápszerrel. Csak olyannal, amiben se színezék, se tartósítószer se semmi oda nem való. Márpedig nézd meg, hogy a "jó" tápszerek nem 2-300 Ft-ok :(


(Mellesleg a helyesírásod katasztrófa!)

2014. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

anyukam szuletesem ota tehen tejet adott nekem. ezzel nottem fel. es semmi bajom.. sot... aki vitaminokat szed az betegebb lesz. anyukam mondta. o mar tapasztalta.

anyukammal elunk, azert tudunk ennyit felre tenni, ugye bar nem is akarom egyedul hagyni mert eleg beteges. : / igy semmi esely hogy en egyedul hagyjam.

2014. máj. 15. 22:33
 17/46 anonim ***** válasza:
A párod hogy áll a kérdéshez? Ő is szeretne màr babàt? És mennyi ideje vagytok együtt? Talàn egy picit érdemes lenne mèg élnetek,esetleg utazgatni stb.Mert ennyi pénzből ezekre spórolni nem könnyű.De biztos vannak emberek akik kèpesek kevés bevètelt is jól beosztani.
2014. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
kedves 15-os.. hidd el hogy nem katasztrofa a helyes irasom. csak en telefonrol vagyok fent es ha ekezetet irnek, akkor fel ora lenne mig leirnam. ;) tehat ne itt kritizalj hanem foglalkozz a sajat dolgoddal. :D de latom elegge unatkozol.
2014. máj. 15. 22:40
 19/46 anonim ***** válasza:
96%
Hát így meg főled nem vállalnám a gyereket anyuka nyakára aki beteg is... Dolgoztál már lesz gyed-ed vagy csak gyest kapsz majd?? Na már biztos vagyok benne hogy pár héttel hónappal ezelőt is te írtad ki a kérdést. Nem azt a világot éljük már mint anyukàdék!!
2014. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
17-es : mar 3 eve, hogy egyutt vagyunk :) igen o is szeretne babocat.
2014. máj. 15. 22:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!