Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi egy gyerek fenttartasa...

Mennyi egy gyerek fenttartasa 1havonta?

Figyelt kérdés
21eves vagyok, es nagyon szeretnek mar egy kis babat. mivel meg nem vagyok tapasztalt benne igy kerdeznem tolletek, hogy 30-40ezerbol megtudok neki venni mindent? ugyertem havonta. es csak a babara forditanam a penzt. ha kifizetunk mindent a parommal ( rezsi+kaja) es ugy marad ki 30-40ezer. probaltam szamolgatni es olyan 20-30at szamolok mindig. szerintetek? bevallalhatnank?

2014. máj. 15. 21:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
Làtod làtod azért mégsem olyan olcsó egy gyerek. Szàmold ha utazni kell az is pénz a vitaminok is pénzbe kerülnek pl folsav ami első 12 hétben erősen ajánlott. Turis ruhàkat nézem azok is 200-600 között mozognak.alap kelengye is belekerűl 50-60 ezer forintba. És még kórhái cuccok neked az is egy 20 ezer ft körűl mozog. Na és ha még ha baj is van az is plussz pénzt visz el.jól gondold meg.utána már nincs vissza ut.
2014. máj. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Attól is függ hol èlsz, pl Bp többnyire 10000 ft/ alkalom.A szülés levezetése 80-100 ezer dokitól függ.És amikor megszületik a kincsed, lehet hogy az igényeid is megváltoznak.Nem szeretnèd csak a használtat ráadni.Meg a jàtékok sem olcsók....A gyereknek legalàbb azt az esélyt meg kell adni hogy nem a minimumba hanrm alapokra szülessen.
2014. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

videken elek. :) itt azert olcsobb. foleg bekes megyeben.

teljesen igazatok van:) varunk meg egy picit.

2014. máj. 15. 23:31
 34/46 anonim ***** válasza:
47%
dehogy elég, ráadásul, nem csak rezsi meg kaja van. egy gyerek alsó hangon 40-50 havonta.
2014. máj. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
25%
Én is tehéntejezek neki 2 hós kora óta, jobb is szerintem, mint a tápszer. A táp azért van tele "vitaminokkal", mert a porítás során kivonnak belőle mindent, utána pedig újra hozzáadják. Annak az alapja is tehéntej, dobozon van. Fene nagy reklám. Én is azon nőttem fel, magas, erős csontú nő lett belőlem... :) Ne hallgass senkire, tudni fogod, mi a jó Neki majd. Szerintem pedig nem kell várni, nem lennének gyerekek a földön, ha mindenki a tuti háttérre várna... Sok sikert!
2014. máj. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
33%
Van aki az első 2 évben havi 30-40ezret költött a gyerekére? 13 hónapos a kisfiam, átlagban havi 15ezer forintért vásárolunk neki, pelenka, tápszer, tejpép, babakaja stb... Ruhát kb 2-3 havonta kap, attól függ milyen gyorsan nől, ruhát vegyesen kap újat használtat kb 15-20ezer forint. Ha lenne havi 40ezrem a gyerekre akkor sem biztos h elkölteném.
2014. máj. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk első hónapban csak maga a tápszer volt 15.000.Mert persze van olcsó tápszer is,csak minek,ha a gyerek nem issza meg csak a legdrágábbat.Mondjuk az én gyerekem elég beteges,szóval legközelebb lehet én is kecsketejjel próbálkoznék (még ha le is pontoztok) pelust legolcsóbban vettem dm-be kuponnal,semmivel sem rosszabb mint a társai.Gyógyszertári fürdető,popsikrém,nem kell a drága.Nekem pl az volt plussz költség hogy egy babára pl.sokkal jobban kellett fűteni.Mert én elvagyok 19 fokban is,de egy kisbabának azért ezt keveseltem.
2014. máj. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Lehet van 300 ft-os tápszer, de ha a babád pocakja nem bírja kénytelen lennél megvenni a 3000 Ft-osat! Nehéz ezt így kiszámolni. Mindenki annyit költ amennyi telik rá. Ha beteg, a gyógyszerárakról ne is szóljunk... Nem kell feltétlen sudokrém, nekünk tökéletes a kb.400 ft-os hagyományos popsikrém is. Szóval pénztárca válogatja...
2014. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
53%

a 300 ft-os tápszert nem osztogatják csak úgy. ha allergiás/allergia gyanús a gyerek, akkor felírhatják 90%-os támogatásra.

a tehéntej meg nem való babának. aki itt nagyon kardoskodik mellette, örüljön, hogy nem lett tőle baja a gyerekének.. vitamintartalma 0, jó kis hiánybetegség, az kell a babának persze.. barátnőm is adott a fiának 4 hónaposan. véres hasmenése lett tőle..

az meg hogy anyukád anno mit csinált, meg milyen tapasztalata van.. hát ne haragudj, de ez egy vicc.. tán orvos, hogy mindent jobban tud?

2014. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
18%
Tán Te orvos vagy? Nekem se volt véres hasmenésem anno és a lányomnak sincs. A védőnő is támogatta a tejet, nyílván nem adok, ha baja van tőle. Okostojás...
2014. máj. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!