Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi egy gyerek fenttartasa...

Mennyi egy gyerek fenttartasa 1havonta?

Figyelt kérdés
21eves vagyok, es nagyon szeretnek mar egy kis babat. mivel meg nem vagyok tapasztalt benne igy kerdeznem tolletek, hogy 30-40ezerbol megtudok neki venni mindent? ugyertem havonta. es csak a babara forditanam a penzt. ha kifizetunk mindent a parommal ( rezsi+kaja) es ugy marad ki 30-40ezer. probaltam szamolgatni es olyan 20-30at szamolok mindig. szerintetek? bevallalhatnank?

2014. máj. 15. 21:56
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
73%
4 hónapos babám átlagos havi "rezsije" 25 ezer forint, de a kelengye és a terhesgondozás, szülés, mindennel együtt (bútortól az első adag popsitörlőig, vitaminnal, ultrahanggal szüléssel), belekerült 700 ezerbe, amiből a kelegye 300 volt kb. és nem a legdrágább cuccokat vettük.
2014. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit, hogy ő egy pici baba még, később egyre többe fog kerülni, főleg ha jön az ovi, iskola.
2014. máj. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
kedves 40es. örülj neki. én elhiszem, hogy olcsóbb a csöves bolti tej, mint a tápszer..
2014. máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Örülök is a "csöves" -ugyan nem bolti- de tejnek...
2014. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem ezt az egészet.Nem olvastam végig a hozzáírásokat.De kérdező ! Most igazából te megmagyarázod mindenkinek,hogy nektek mennyi pénz elég a gyerekre.Akkor minek vagy rá kiváncsi mások szerint mennyi kell rá?

Tejet nem lehet adni a kicsinek és nem írnak fel 300ft-os tápszert sem,csak ha tejallergiás a kicsi.És azzal számolj,hogy egy doboz tápszer ha már rendesebb mennyiséget eszik,3napra elég.És te legolcsóbban is felíratva 2400ft-ért tudod kb megvenni.

Alapvetően elég a gyerekre bőven 30-40ezer.Ha most kezdetek spórolni,mire születne,meg tudtok mindent venni neki.

Pelus nem kerül 10ezerbe,mert nem csak a pampers létezik.Nem csak sudocrem van (bár nekünk csak az vált be).

Én 23 éves vagyok,19hós a lányom.Nem szültem volna ennyi idősen ha nem csúszik be.Hiába a 3 év,fiatalon jöttetek össze,ki tudja mi lesz.És 100%-ra nem állíthatod,hogy nem fogják kirúgni párodat.Sosem lehet tudni.Egy gyerek ne csak akarásból álljon,hanem ha tervezik,akkor háttere is legyen.Nem kell 40évesen szülni,de nem ráérsz 24évesen?Addig dolgoznátok,spórolnátok...

2014. máj. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
71%

szerintem nem elég.

mondjuk nem tiszta az a rész, hogy hogy jön ki. most dolgozol? mert akkor ez még csökkenni fog. vagy ha nem dolgozol, gyesre nem szabad babát vállalni, bármi történhet, az meg éhenhalásra se elég.


és mi lesz ha nagyobb lesz? mert óvodás korban már tényleg nem elég. csak az oviba be kell fizetni havi 10-15E-t, mindig van valami program, kirándulás, tisztasági csomag, gyümölcsöt is a szülők visznek...


és ha beteg? akkor csak a gyógyszer jó ha 10E-ből kijön.

tehát egy ilyen hónapban gyógyszer+ pelus+ tápszer az már 30E...

nekem egyszer kórházba került a fiam, nekünk kellett megvennünk a gyógyszereket, csak a receptet tudták kiírni, mert szegénység van... 50E volt amit gyógyszerre költöttünk abban a hónapban.

minimum megtakarításotok legyen, annyi, amiből 3-4 hónapig is kihúznátok.

2014. máj. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!