Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kisfiam fitymája...

18 hónapos kisfiam fitymája alatt fehér színű váladék van. Mitől? Káros ez? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A doktornénink szabin van, de hamarosan felkeresem. Hátha tudtok segíteni, hogy mit tehetnék. Azt olvastam, hogy ez azért termelődik, hogy fellazuljon a fityma.

várom tapasztalt anyukák válaszát! Köszi


2009. dec. 28. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Mosd neki naponta többször kamillával, illetve kend be Bepanthen és Neogranormon keverékével a "karimáját".
2009. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 kisfiam van. Előfordul ilyen, ha esetleg nem mindig alaposan húzod neki hátra a bőrt mosdáskor, akkor keletkezik ilyen lerakódás.Nálunk is volt az elején, mikor még gyakorlatlan voltam és féltem, hogy nagyon hátrahúzom neki, ezért túl óvatos voltam és nem mostam meg elég alaposan.Aztán a doki is mondta, hogy ezért van, mert én is inkább megmutattam neki is. Próbáld meg alaposan megtisztítani neki és ha egyéb gondot nem látsz, hogy gyulladt lenne, akkor szerintem ne kenegesd.Bár nem tudom, hogy mennyire jó a két kenőcs keverése amit az előző válaszoló írt, de én csak akkor tenném ezt ha gyógyszerész, vagy orvos mondaná, hogy a kettőt keverve nem kapok e valami olyat , amivel esetleg többet ártok mint használok.
2009. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kérdező nem arra kíváncsi, hogy amikor a faggyú begyűlik a bőrke alá? Nekem a védőnéni azt mondta hogy próbáljam meg finoman kinyomkodni alóla, persze nem erőszakkal, csak ha megy..de ez nem betegség..
2009. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!