Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek ez rosszul esne az...

Nektek ez rosszul esne az anyósotoktól, vagy csak nekem eesik rosszul?

Figyelt kérdés
Egész terhességem alatt anyós 3 babánál volt látogatóba,mindegyiknek vett valamit és örömmel mutatta nekem a baba cuccokat,amiket vitt nekik. Megszületett az unokája és semmit nem kapott tőle. Lassan 3 hónapos lesz.eddig névnapomra vett a babának hazahozós ruhát,karácsonyra zoknit meg húsvétra ajcsit,de azt is megbeszéltük,hogy melyiket veszi,mert azt lassan használhatná már,de mégis más játékot vett,mert az olcsóbb volt (azt másfél év mire használhatja) és mert mellé így még tudott venni valamit.(kérdezte,hogy ezt vagy azt vegye,mi választottunk mégsem azt kapta..nem tudtam,hogy picit drágább amúgy)Nem nagy dolgok,csak bánt,hogy csak úgy,mert megérkezik és mert szereti,nem kapott semmit,mindig megvár egy alkalmat.Pedig hányszor volt bababoltba más babáknak vásárolni....

2014. máj. 19. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Örülünk annak, amit valaki jó szívvel hoz, és nem várunk el semmit. Ez alap. Akár rokon, akár nem. Ha ő így ajándékoz, így teszi.
2014. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nekem is rosszul esne, de nem tudsz mit csinálni, azért ennél angyobb probléma ne legyen a viselkedésével, hozzáállásával, de érthetö hogy rosszul esik és furcsállod igy hogy másoknak meg vett ezt azt.
2014. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Húsvétra ajcsit????
2014. máj. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A lányom lassan másfél éves és az én anyám 3X jött el megnézni az unokáját, se szülinapi ajándék se semmi, fel sem hívja, hogy megkérdezze hogy van.... szomorú. Én az ajándékot abszolút nem várnám el, de talán az a kb. 10 perces út amíg ideér nem olyan hosszú, hogy arra hivatkozhasson, hogy messze lakunk.

Akkor én mit szóljak? Beletörődtem, mivel velem sem igazán foglakozik, ezért gondolom az unokája sem érdekli annyira.

2014. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Megértelek téged is,de nem kötelessége bármikor bármit venni.Ha unoka,ha nem.Szüleim mindig készülnek valamivel,de hát nem látták még sokszor a kicsit.19hós múlt,első szülinapjáig jó ha 3x látták apuék és 3x anyuék.Aztán első szülinapra,karácsonyra is kapott dolgokat,mert ott voltunk náluk.Meg most nemrég is csak úgy.Ha jönnének,is hoznánk valamit mindig.De hozzáteszem nálunk 3hónapnál gyakrabban nem megoldható a találkozás,mivel 150km-re él mindenki és nem fognak szabit kivenni,ráadásul ha csak jönnek és mennek,meg sem éri az a 15ezer ft költség plusz az ajándék.Így amikor én megtehetem megyek,mert mi tudunk maradni több napot és nekem csak 4 ezer a vonatozás.

Egyébként ám párom se szokott sosem semmit hozni csak úgy,mert szeret minket.De nem ezen múlik szerintem a dolog.

2014. máj. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Igen, nekem is rosszul esne, de már ott tartok, hogy senkitől nem várok el semmit.

A kisfiam másfél éves, a sógornőm (tesóm hites felesége, élete értelme, egy primitív képmutató b.nkó) a mai napig meg sem látogatta (mostmár be se engedném annyira lejáratta magát)- a gyerekeknek mindig veszek valamit, mert ők nem tehetnek róla, hogy ilyen idióta anyjuk van.

A másik sógornőm (férjem tesója) akiknek mi szintén rengeteg babacuccot és ajándékot vittünk minden alkalomra, és csak úgy is mikor arra jártunk, eljött babalátogatóba amikor kb. 3 hónapos lett a kisfiunk, és hozott ajiba egy csomag popsitörlőt és egy pár használt kesztyűt, amibe még azóta sem nőtt bele.

2 hónap múlva születik meg a kislányunk, őszintén mondom, hogy senkitől nem várok semmit, még annyit sem, hogy sms-ben gratuláljon.

2014. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nekem inkább az érdektelenség esik rosszul, mert én nem így álltam hozzá másokhoz, de pont a családtól ezt kapni... Na ez a legrosszabb.
2014. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5.vagyok

6.os ! Ne aggódj,engem sem hív az anyám fel.De hát jaj van neki elég gondja,dolga.Tudod mentséget mindig keresnek az emberek.Van 3 gyereke,épp elég az.De hogy én mi vagyok neki?! Ja,hát nagyon semmi,mert apám nevelt.Mindegy,már megszoktam,meg legalább ha megyünk mindig kap valamit a kicsi,meg általában én is.De a telefont nem emeli fel,ha netán mégis,közben beszél a 3 másik tesómnak és a párjának is,vagy a munkás telefonon.Egy élmény... :D

2014. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom kiknek vett még ajándékot de ha vendégségbe ment ott inkább illik vinni, családon belül meg az ember rugalmasan megbeszéli h bocsi de csak erre futotta. Ilyenért sosem sértődnék meg (anyukám is ha vendégekhez megy visz ajándekot, felnőtteknek csokit-virágot-bort, babának meg vinne egy szép uj ruhat). Nekünk meg "csak ugy" hoz amit tud van hogy egy kg babánt. Csak ez nem mutatja senki hozzáállását és szeretetét.
2014. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad hogy amúgy foglalkozik e a babával? En anyósom elhalálozás gyermekemet ajándékkal, van itthon 6 tonna műanyag játék meg persze alap 5 zacskó gumicukor, sütemények, minden, de pl.. Képtelen játszani vele. Nem tud egyszerűen l. Lecserelnem az ajándékokat szívesen arra, hogy mondjuk egyszer bujocskazzanak, vagy ilyesmi...
2014. máj. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!