Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » K vitamin összesen két adag,...

K vitamin összesen két adag, szerintetek?

Figyelt kérdés
Svájcban szültem és itt az a szokás, hogy a gyerek születésekor beadják neki a K vitamint, valamint a 4 hetes kontrollnál a következőt. Ennyi! Többet nem is kell kapnia, persze a D vitamint azt szedjük naponta, ja és nekem napi 4 cseppet írt fel az orvos. Amúgy anyatejes a babóm, most 2,5 hónapos. Itt már mindenféléről olvastam a D vitaminról és a K-ról is egyaránt, bár hogyha nekünk így irták fel akkor gondolom így a jó! Ez is országfüggő????
2009. dec. 29. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
de még mennyire. otthon asszem havonta kell 1 ampulla, én is külföldön élek, itt cseppet kapott a fiam, heti 1et. szóval ahány ország, annyi szokás:)
2009. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ország- és orvosfüggő is. D-vitamint is van, aki heti 1x7 cseppet ír, van aki napi 1-et, van, aki meg csak heti 5 cseppet. Olyat is hallottam, hogy napi 2 csepp.. Nekünk a doki összesen 4 ampulla K-vitamint írt ki. Amikor elfogyott, mentem újra íratni, mert a kislányom csak szopott 6 hónapig. Azt a választ kaptam, hogy már nem kell adni..pedig itt azt olvastam, hogy amíg csak szopik, addig kellene..
2009. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En is Svajcban lakom, az en babam 3 adag K vitamint kapott! A D vitamin stimmel, napi 4 csepp Vi-De 3.
2009. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ucsotól kérdezem, hogy a harmadikat mikor kapta meg? Mert egyet kapott amikor elhoztuk a kórházból és egyet a 4 hetes kontrollnál. Ááá, oké, tudom a születéskor is kapott egyet igaz? Csak én azt nem láttam, így arról el is felejtkeztem. De neked nem furcsa, hogy itthon meg milyen sokáig kell adni a K vitamint?

2010. jan. 8. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, igen egyet rogton a szuletesekor, egyet az 5. napot, s a negy hetes kontrollnal. Nemigen tetszett neki az ize...en nem is tudom, hogy Magyarorszagon meddig adjak. Melyik reszen elsz Svajcnak, ha megkerdezhetem?
2010. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekünk napi 2 csepp D vitamint írtak fel,K vitamint meg egyszer kapott mivel 3 hetesen tápszeres lett,meg azt úgy is olvastam hogy ha tápszeres vagy elkezdődik a hozzá táplálás akkor már nem kell,az anyatejes babáknak kell,legalább is M.O.-on 2,5 hós babó anyukája
2013. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!