Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen teát adtatok ujszülö...

Ti milyen teát adtatok ujszülött babátoknak?

Figyelt kérdés
Nyári baba lesz, és nagy melegben adnék neki folyadékpótlást, amit sétára is magunkkal vinnénk. Ti mit javasoltok?
2014. máj. 20. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Én sosem adtam teát, babavizet kapott az első gyerkőc is, és most a tesója is azt fog kapni, ha jönnek a nagy melegek.
2014. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam babavízre, de nem tudom az jó-e, elegendő-e.
2014. máj. 20. 23:30
 3/10 anonim ***** válasza:

ha hasfájós lesz akkor adhatsz neki mecsek baby teát vagy édeskömény teát.

ha szorulása lesz akkor cukros kamilla teát, de csak 3 napig szabad, utána szünetet kell tartani, mert szárítja a beleket. ha hasmenése lesz akkor kamilla teát, cukor nélkül!


egyébként meg csak vizet. vagy baby vizet (szentkirályi rózsaszín is jó) vagy forralt hűtöttet.


majd fél éves kora után lehet koffein mentes gyümölcs teát, pl saga, de igazából minél később adsz neki ilyeneket annál jobb.

2014. máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is vizet afnék neki :-)

Illetve adtam is neki. Most csecsemő teát iszik (4hós kortól). 7,5 hónapos.

2014. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Soha nem adtam neki semmit csak anyatejet, pedig nyáron volt bőven 30 fok felett.

Ha van elég tejed, akkor nincs szükség semmi másra.

2014. máj. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És hogyha nem otthon vagytok, hanem pl. sétáltok, akkor anyatejet hogyan adsz?
2014. máj. 20. 23:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell túlizélni ezt a dolgot, te vagy az anyukája, ha csak anyatej akkor sz, ha nem akkor nem.

Adj neki vizet, az fontos. De anyatej mellett nem szárad ki.

Menj be a gyógyszertárba és kerj. Amikor 2 hetes volt a kislányom, akkor mi a babamosoly teát kaptuk, illetve ajánlotta orvos/gyógyszerész.

2014. máj. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg tényleg elég az anyatej (az enyém is nyári volt, nem kapott plusz folyadékot), aminek az eleje szomjoltó vizesebb és ilyenkor gyakrabban kérnek. Aztán meg pici babáknál fenn állhat a cumizavar esélye is, de ezt elkerülendő lehet próbákozni óvatosan pohárral, kiskanállal is.

Séta közben meg a lehetőségeid: vagy találsz egy alkalmas helyet útközben, vagy megszoptatod nyilvánosan egy kendő alatt, vagy hazamentek, vagy viszel lefejve.

2014. máj. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fiam áprilisi volt, utána jöttek a nagy melegek, én is babavizet, illetve rózsaszín Szentkirályit vittem magammal, ha mentünk valahova. Illetve meg voltam róla győződve, hogy a gyerek ki fog száradni, ha nem kap vizet, de őkelme úgy döntött, hogy tesz az én aggodalmamra, elég volt neki, amit szopott :-) Amikor sétáltunk, akkor meg úgyis aludt. Amikor dög meleg van napközben, akkor úgysem mentek sétálni, csak reggel vagy este.
2014. máj. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Snapette ***** válasza:
A lányom áprilisi születésű, volt elég meleg utána, de csak anyatejes volt, nem adtam sem vizet sem teát. Nem létezik, hogy ne találjon az ember egy olyan helyet bárhol a városban, ahol tud pár percet szoptatni, mert ilyenkor nem is igényelnek többet, csak egy kis folyadékot, oszt kész.
2014. máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!