Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldi nyaralásnál ragaszkod...

Külföldi nyaralásnál ragaszkodjak a megszokott napirendhez 14 hónapos kisfiamnál?

Figyelt kérdés

Tiszta frászban vagyok a nyaralás miatt, szüleimmel megyünk. Új környezet, új ágy stb... Félek hogy nem fog minden olyan simán menni mint itthon (evés, altatás). Jó az ha ragaszkodom a napirendhez? Mert anyuék már most azt mondogatják, hogy eszembe sem jusson letenni a gyereket 8kor aludni, mert akkor fogunk kimenni a sétáló utcába vásárolni és hogy a gyerek majd alszik a babakocsiba ha álmos lesz meg ilyenek. De a babakocsi nem olyan kényelmes, meg ha kiveszem a babakocsiból hogy berakjam a kiságyba aludni akkor felébred és nem fog tovább aludni. Amúgy sem akarom azt hogy este 11-ig kint legyünk a 14 hónapos kisfiúnkkal. Nem mondom, hogy minden áron 8-ig aludjon majd el, úgy gondoltam hogy azon a héten 9-ig lehetne ébren, utána meg vissza megyünk az apartmanba és lerakom rendesen aludni. Anyu az evéssel is úgy van hogy ha szerinte a gyerek nem fogadja el elsőre az ételt akkor ne erőltessem mert majd eszik ha akar, én meg inkább mindig kínlódok kicsit és érdekes, utána szépen eszik a gyerek. Csak meg kell győzni hogy az evésre időt kell szánni, nem lehet közben futkározni vagy játszani.

Szeretném tartani a megszokott napirendet, a megszokott ritmusunkat, dolgainkat. Szerintetek is lazábban kéne majd kezelnem vagy jó az ha mindent úgy csinálok (persze minimálisan engedek) ahogy itthon is? Ha hazajöttünk minden a régi lesz ugye? Több hónap után végre újra eszik a kisfiam rendesen, 1 hónapja szépen alszik, altatás nélkül elalszik, félek hogy mindez felborul majd nyaralás alatt...


2014. máj. 23. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ragaszkodnék minden szempontból a napirendhez, mert minden új lesz neki, az én fiam nagyon nehezen aludt el a nyaraláson, sokáig kínlódott. De este nem vinném már 8 óra után sétálni és vásárolni, ha ilyenkor már aludni szokott. Nem baj ha nem alszik el 8-kor, de azért órákat nem csúsznék vele.
2014. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

15 hónapos lesz a kislányom, mikor Olaszországba megyünk. Én nem tervezem, hogy betű szerint tartom a napirendet. Nyilván nem kerül órákkal a megszokott időpont után ágyba, de mindenképpen lazábban veszem majd. Mondjuk Ő harmadik baba, és más dolgokban is engedékenyebb vagyok vele. Minden esetre a rituálékat azért tartanám. Például ahogy elalszik, azt úgy csinálnám, ahogy otthon.

A másik két gyereknél is így volt, és nyaralás után minden visszaállt az eredeti rendbe.

2014. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne ragaszkodj mereven a napirendhez, mert úgysem fog menni. Semmi baja nem lesz, ha később fekszik 1-1,5 órával, legalább elég fáradt lesz ahhoz, hogy idegen helyen is elaludjon. Mi tavaly voltunk így az akkor 14 hónapos fiunkkal. Semmi gond nem volt és ahogy hazajöttünk, minden visszaállt a régibe.
2014. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont 1 évessel voltunk tavaly nyaralni. Kelni se magától kelt, napközben se volt mindig úgy idő, hogy aludjon, ahogy itthon szokott. Simán elaludt napközben a babakocsiban, ha nagyon fáradt volt. Este is mindig csúsztunk legalább 1-1,5 órát a lefekvéssel. A fürdés-tej ivás-lefektetés sorrendet betartottuk este, de azért sok minden borult. 1-2 hetet kibírtok, érezzétek jól magatokat, próbáld lazán venni, ha álmos, akkor induljatok aludni este. Az én lányom egész másképp viselte az estét, mint itthon, mert mindig volt vmi program vacsora után, azokat meg imádta (szállodai programok). Szokásos alvóscuccait, állat, pléd vidd el, szerintem sok gond nem lesz :)
2014. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

akkor én leszek a kivétel, én tartottam. Első gyerek volt akkor, és 15-16 hónapos, amikor voltunk nyaralni Horvátországban. Nekem akkor fixen minden nap ugyanakkor aludt nappal és este is. Én nem sétáltam már vele, én ugyanakkor tettem le, és utána apával kettesben kint maradtunk a teraszon.

Babakocsiban akkor ő már nem aludt. Csak az ágyban. De ott jól. És én ezt a rendszert, nem akartam, nem mertem felborítani.

:)

de attól még jól éreztük magunkat. Bizony ám. :)

2014. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jòl akarod èrezni magad akkor inkàbb ne! Nem azèrt megy az ember nyaralni hogy a napi malomkerèkböl kitörjön? Amùgy minek mèsz akkor??? Szerinted ezzel a hozzààllàssal bàrki jòl fogja èrezni magàt anyuka??
2014. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az evéssel kapcsolatban, én az erőltető anyukák közé tartozom. Lányom mai napig nem jó evő, és én ragaszkodtam ahhoz, hogy megegye az adagját, akkor amikor kell és ne össze-vissza egyen. Nálunk az etetési rendet is keményen tartottam. De ettől nem voltunk feszültek. Sőt, én emiatt még jobban és nyugodtabban éreztem magamat
2014. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

közben írt valaki. Szóval, én voltam az altatásos, és evéses rendszertartó.

Után ősszel voltunk Olaszországban 2 hetet és ott is tartottam a rendszerünket. Nekem ez így bejött és abszolút pihentető volt számomra.

De ez nem azt jelenti, hogy egész nap otthon voltunk, mert Olaszországban már nem otthon aludta a délután alvását az ágyban, hanem az autóban. :) kemény 2-3 órát.

2014. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!