Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent nálad a nélkülözés?...

Mit jelent nálad a nélkülözés? Mit nem tudsz megvenni a gyerekednek amire azt mondod nélkülöznie kell?

Figyelt kérdés

Puszta kíváncsiság kinél mik a határok?

Van aki nélkülöz mert pl. egy csokit sem tud venni a gyereknek, de van aki egy több ezer ft-os játékot nélkülöz.

Ha pl. nem tudod megvenni a gyereknek a 4 ezer ft-os barbi babát, nélkülözésnek számít nálatok?


2014. máj. 24. 22:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%

Én sajnos mindenen kell, hogy spóroljak.

Nekem az a nélkülözés, hogy gyümölcsöt én egyáltalán nem tudok enni, a lányomnak jut napi 1 db (alma, banán, vagy pár szem eper stb.)

Cipője még csak használt volt neki eddig pedig már másfél éves és 10 hónapos kora óta jár.

Több ezer forintos játékra én nem is gondolok, használtan szoktam nézni neki ezt-azt, de javarészt olyan dolgokat szeret hála Istennek, ami nem is igazán játék (pl. szaladgálni a réten, vagy játszani a csipeszekkel).

Nélkülözésnek számítom azt is, hogy télen csak azt a szobát tudtam felfűteni 18 fokig ahol alszunk és napközben legtöbbet vagyunk.

Tudnám még sorolni, de felesleges.

2014. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Sajnálom első :( Rengeteg kitartás kell így a mindennapokhoz! ÉS sok esetben támadják az embert hogy "minek szül a semmire az ember?!" de abba bele sem gondolnak,hogy esetleg szülés után lett ilyen rossz a helyzet!
2014. máj. 24. 22:31
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, vagyis én akkor érezném magam szegénynek, ha nem tudnám azt megvenni, amit szeretnék megenni, vagy amit megkívánok.


Amit az első válaszoló írt, nagyon elszomorít...

2014. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekeimnek mindent próbálok megadni, mivel a fiam óvodás, így már vannak olyan dolgok ugye, hogy ezt vagy azt szeretne, mert a csoportban is van a másik gyereknek. Meg tudom venni a 4 ezer Ft-os Barbie babát, de akkor az szülinapi, névnapi vagy karácsonyi ajándék. Mindezt úgy, hogy én mondok le szinte mindenről! Nem kapnak meg rögtön mindent, alkalmakra kapnak játékot.

Igazából én nélkülözök, van egy pár edzőcipőm, amit már jól kitapostam, egy farmerom, pár felső nem sok, nyári ruhák közül a régi 2 rövidnadrágom elővettem. Meg sorolhatnám. De, a gyerekek nem nélkülöznek, gyümölcsöt, húst, tejtermékeket mindent megkapnak, ebben a hónapban mind a kettőnek sikerült új szandit is vegyek, kaptak rövidnadrágot is pólót, lányom szoknyát. Igaz szeretnének ugye biciklit, rollert, de majd lassan szép sorban:)

2014. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló után nehéz írni :(

mi is spórolunk sok mindenen, de szerencsére a gyereken nem kell.

viszont a héten vettünk új ágyat neki, kókuszmatracot kerestünk, bementünk egy boltba érdeklődni, mennyibe kerül a legolcsóbb. 78.000.- :O

agyamat eldobtam, ilyenre azért nem telik, de milyen jó lenne, csak úgy egy szaros matracra kidobni a pénzt :D

persze akkor se vennénk, de mégis...

mondjuk belegondoltam, hogy mi van ha a közel 80E matracra rápisil a gyerek, mert azért néha még van baleset.

hát én tuti infarktust kapnék :D

2014. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

1. vagyok

Hú, nem akartam én senkit elszomorítani :)

Bár már sokszor lepontoztak itt, mikor arról írtam, mennyire nem az anyagiak számítanak, hanem a lelki gazdagság, pedig ez valóban így van.

Az tény, hogy mióta egyedül nevelem a lányom, azóta szegények vagyunk, viszont mégis nap, mint nap ezer öröm ér. Ha az élet kínálta összes szépséget, lehetőséget képesek vagyunk meglátni, sokkal szebb lesz az életünk. Nem az anyagiak teszik boldoggá az egyént.

Nem mondom, hogy nem örülnék én is, ha lenne egy állásom, ahol akár százezret is megkapnék nettóban, de most ez van, ebből az élethelyzetből is tanulok és a felhő mögül úgyis mindig előbukkan a nap :)

2014. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%

Akkor én olcsóért vettem kókuszmatracot:)

[link]

9 ezer. Bocsi, tudom nem ez volt a kérdés, de a 80 ezres kókuszmatracon elcsodálkoztam.

2014. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

2 gyerekünk van, mi is spórolunk persze magunkon! :) Nekik mindent igyekszünk megadni, új ruhát ritkán veszek nekik, ha veszek akkor is minél olcsóbbat keresek, de úgy gondolom, 2-3 új, a többi turiból is megfelel itthon elnyűni, ott is lehet olcsó, jó cuccot venni.

Játékok közül mi is ünnepekre vesszük meg azt ami "drága" pl. egy kismotort kapott a nagylány névnapra, a kicsinek most volt múlthónapba, ő még nagyon pici, egy kiságy forgót kapott, ami 5 ezerbe került. Játékból is van amit újonnan veszünk, de ismerve a nagylányomat, minden addig érdekes igazán míg nem az övé, szóval bolhapiacra is szeretek vele menni, jóval olcsóbbak a dolgok :)

2014. máj. 24. 22:50
 9/24 A kérdező kommentje:

1-es...én csak annyit mondok erre, hogy amíg anyósom rakás holmit megvesz a lányomnak aki 2 éves, DE heti 1-2 alkalommal foglalkozik vele 15-20 percig, pedig egy lakásban élünk, és egy árva puszit nem tud adni neki a lányom, addig édesanyám, aki elhalmozza a szeretetével, törődésével, minden nap puszi halmokat kap. pedig sokszor üres kézzel jön, van hogy egy csokit sem tud megvenni neki.

Egyáltalán nem akkor "gazdag" egy gyerek ha minden megvan véve neki, amit kiejt a száján...:) és semmivel se kevesebb ha nem drága márkás göncökbe van bújtatva.

2014. máj. 24. 22:54
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi helyzetünkben szerencsére nem érint a téma minket, viszont a mai világban minden olyan bizonytalan és múlandó, bármikor kirúghatják az embert, történhet vele olyan baleset, ami hónapokra munkaképtelenné teszi, hogy muszáj erre is gondolni, nekem is gyakran megfordul a fejemben, mi lenne ha máshogy élnénk.


Ez a "nélkülözés" dolog nagyon relatív, van, aki már azért is picsog, mert nincs pénze Iphonre (személyes tapasztalat...), a másik meg örülne, ha jutna minden nap kenyér az asztalra.


Én személy szerint nélkülözésnek érezném, ha nem lenne ivóvizünk, fűtésünk, áramellátottságunk, mindennap étel az asztalunkon, tiszta ruhák a szekrényben (mert nem lenne miből, mivel mosni stb.)


Nem tekinteném nélkülözésnek viszont, ha nem tudnék többezer forintos játékot venni a gyermekemnek, ez nálam inkább már a "luxus" kategória. (legalábbis jelen helyzetünkben abszolút az lenne, amikor minden új játék kb 10 percig köti le a lányomat).

2014. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!