Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon fáradt vagyok, néha...

Nagyon fáradt vagyok, néha úgy érzem, nem megy tovább?!

Figyelt kérdés

Párom reggel 8-8:30-kor elmegy, majd 0:00-0:30-ra ér haza. Heti 1,5 szabadnapja van, vagy annyi se:-(

Mindig egyedül vagyok.

Komolyan, ma mikor kelni kellett, úgy éreztem már elájulok. Komolyan remegett a lábam, kezem, szédültem.


Akiknek hasonlóan dolgozik a párjuk, hogy csinálják olyan ügyesen??


2014. máj. 25. 08:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%
Honnan tudod, hogy milyen helyzetben van az 1. válaszoló? Különben te meg elég agresszív vagy, szerinted csak az a jó aki sajnálgat? Pedig tényleg nem jól csinálod, ha egy gyerek mellett ki vagy fáradva állandóan. De mondjuk ezen az oldalon divat ez az állandó siránkozás. Miért vállaltál gyereket, ha ilyen nehezek a körülmények? Ha tudtad, hogy nem számíthatsz a párodra akkor mire gondoltál, mi lesz később?
2014. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Megértelek, de tényleg sok ezren vannak ilyen helyzetben (sőt, rosszabban is).

Menjetek sétálni babakocsival, egy közeli parkba és pihenj. Vagy menj el rokonokhoz.

Két gyerekkel vagyok itthon, nem nyafogok, mert mi vállaltuk, az én férjem is tavasszal-nyáron dolgozik hajnaltól estig, télen kicsit jobb, több szabadnappal. Akkor is így dolgozott, amikor bevállaltuk a másodikat, így tudtam, mire számíthatok. Ráadásul most államvizsgázik, így a kevés szabadidejét is tanulással tölti most. Ez van. Nem kell szeretni, de túl lehet, túl kell élni.

2014. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az én férjem is vendéglátózik, tudom miről beszélsz. Én jártam a fiammal a mamákhoz, vagy ők jöttek, mentünk barátnőzni, szóval feltaláltuk magunkat. Amikor nagyon fáradt voltam, aludtam én is, amikor a fiam aludt. A házimunkát meg megcsináltam, amikor ébren volt. Hordozóba, pihenőszékbe, vagy játszószőnyegen ott volt velem, ahol éppen dolgom volt. A másik, hogy együtt aludt velem, mert már volt olyan, hogy meg sem hallottam, hogy sír a szobájában, olyan fáradt voltam. Így inkább magam mellé vettem. Onnantól nyugodtabban aludt és "csak" 2-3x kelt egy éjjel. Aztán egyre könnyebb lett, ahogy nőtt.

Pihenj Te is vele, járjatok társaságba, az is sokat lendít hangulatodon!!

2014. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
En is igy erzek. Sajnos kulfoldon elunk igy meg csak segitsegem sincs.
2014. máj. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Egyedül nevel a fiam,mert a férjem meghalt egy autóbalesetben, mikor 11hetes terhes voltam. Semmi segítségem sincs. Mégis háztartást vezetek, a gyerekemmel sokat foglalkozok, emellett a vállalkozásomat is vezetem. Nem adtam bölcsibe, mert nem tudnám elviselni, hogy nem velem van, másra se bíznám egyenlőre. Mit mondjak, nem unatkozunk sose, de nem vagyok kiborulva, pedig van, hogy egy órát altatom,hogy aludjon 45percet.

Mindent megcsinálok egyedül,ha csak a gyerekem lenne meg a háztartás még unatkoznék is. Egy jó napirend nagy segítség. És most nem bántásból mondom, de sose értettem, hogy akinek a párja dolgozik, min van úgy kibukva, hogy nem segít otthon, mi lenne ha gyerek mellett még dolgozni is kéne?

Nem így terveztem az életemet, nagyon hiányzik a férjem és szőrnyű belegondolni, hogy a fiam sose ismerhette meg az apukáját, de ettől még nem hagyhatom el magam. Szerintem hozzá állás kérdése az egész, sose gondoltam volna magamról, hogy képes lennék egyedül mindent megoldani, de muszáj, mert itt a fiam. Csak is miatta voltam képes felkelni a padlóról, mert neki a legjobbat szeretném.

2014. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
1. válaszoló vagyok. Nekem kettő volt, egy év korkülönbséggel, és volt mellette egy 1050 nm-es kert. A ház 100 nm volt. A férjem nekem is mindig dolgozott, szóval át tudom érezni, de mégsem értem, mert nekem volt időm, a kapálás, főzés, takarítás mellett rengeteget olvastam, a gyerekeknek ruhákat varrtam, kötöttem, befőztem. Már nagyok, ezért írom múlt időben. Én akkor voltam fáradt, amikor terhes voltam, mindig álmos voltam és sokat aludtam. De miután megszülettek, tele voltam energiával, mindenre volt időm. Sajnon nekem még sosem volt olyan pasim vagy férjem, aki bármit segített volna itthon, ezért nem értettem a kérdést, hogy miért van beleírva, hogy a férj dolgozik.
2014. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
65%
Persze a fáradtságodnak biztosan van valami oka. Szerintem menj el egy kivizsgálásra, mert lehet, hogy vérszegény vagy, vagy más betegság is állhat a háttérben, de ez semmiképpen nem természetes, hogy ilyen fáradtnak érzed magadat.
2014. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
55%

Komolyan nem értem ezt a sok rosszindulatú választ.

Nekem az a véleményem, hogy van akinek olyan a gyereke, hogy elég fél óránként "leporolnia a sarokban", és elvan magában, azt azt hiszi, hogy azért olyan, mert valamit k. jól csinált.

Lehet, hogy beidomította már kiskorában, hogy egyedül aludjon, ellegyen magában, szigorú napirend, stb., ez is egy lehetőség, van akinél még indokolt is esetleg, de én úgy gondolom, hogy ez semmiképpen sem jó (már a gyerek szempontjából, de ez csak az én véleményem, szóval tök mindegy). Vagy esetleg már alapból nyugodt gyereke van.

Viszont igenis nehéz egy kisbabával non stop segítség nélkül egyedül lenni, még akkor is, ha ő vállalta.

Gondolom, ha a férje otthon van egy héten egyszer a szabadnapján, szeretne egy kicsit pihenni is, szóval az sem megoldás, hogy akkor rásózza a gyereket, aztán megy amerre lát.

Nem értem miért kell lehurrogni azért, mert fáradt, ami teljesen érthető, az én gyerekemnek is volt olyan időszaka, hogy egy éjjel 8-10-szer ébredt, még nekem sem volt könnyű, pedig volt/van segítségem.

Nem értem miért kell belerúgni abba, aki segítséget kér.

Igenis elfárad és belefásul az ember, ha egész nap nincs kihez szólnia, nincs egy másik felnőtt ember a közelben, akivel beszélgethet két emberi szót.

Sajnos a megoldást én is csak abban látom, hogy esetleg segítséget kéne szerezni heti néhány órára, de nem tudom, hogy ez megoldható-e a kérdezőnél (sajnos van akinél nem).

Akkor csak a túlélésre lehet játszani, és tanulni az itt lévő "okos", "ügyes" és "tökéletes" anyukáktól, akik mindig mindent megoldanak, és a világért sem panaszkodnának senkinek...

2014. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont. Ma ősanyákat fogtál ki kérdező... amúgy talàlj valami szórakozást mert depis leszel. Baràtnőd van aki vigyáz a picire 2 órahosszát akkor fogadd el . Ne legyen lelkiismeret furdalasod :)
2014. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!