Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudjam, hogy mikor...

Honnan tudjam, hogy mikor evett eleget? Anyatejes.

Figyelt kérdés

eddig gyakran volt, hogy elaludt cicin, letettem, erre kiderült fele annyit gyarapszik, mint ami minimum elvárás. a heti 100-200 gramm helyett, nálunk 10 nap alatt van meg 100.

így rájöttem, felébresztem és etetem tovább, nem hagyom aludni.

viszont így meg sokszor átesik a holtponton, szóval látom amikor "bekattan" ami után meg már magától a fáradtságtól nem tud elaludni, ekkor jönnek a maraton órás sírás-etetés, ringatás- elbóbiskolás - megint sírás, peluscsere, és így tovább, most legutóbb már nem tudtam vele mit kezdeni álomba sírta magát, mert végképp feladtam :(


néztem már időt hogy kb 40 percet kellene ennie, amit csak ő nem tart be...

néztem már súlyt,de nem tudom lekövetni, így felhagytam vele. mert lemérem, eszik, erre pelust kell cserélnem, azzal mínusz a súlya, ezért megint lemérni, utána eszik tovább, megint mérni, felhagytam hát vele.


2014. máj. 25. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mennyit szokott enni? Biztos elég a tejed? Mennyi idős a baba?miután bealszik probaltal már fejni hogy egyáltalán van e még benne? Bocsi h kérdésre kérdéssel válaszolok de ezeket at kellene gondolni. Olvastam olyasmit h a baba akkor is aluszekony ha nem elég a tej.en biztos megkinalnam tapszerrel is eves után.
2014. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1. Vagyok.a meressel nem értem mi a baj.eves előtt lemered és eves után is.az mindegy h a kaki a pelusban van vagy a hasában,a megevett tej látszik.és ha eteted tovább pelusozas után,újra mered.
2014. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre biztos nem az a megoldás, amit az első írt, hogy egyből adjunk neki tápszert.


Mennyi idős a baba?

Próbáld gyakrabban megszoptatni, mint eddig. Ettől a tejed is több lesz és többet is fog enni. Az ébresztgetés se rossz módszer, de azt csak nagyon pici babáknál szokták csinálni.

Nincs nyelvféke vagy valami hasonló probléma, ami miatt hamarabb elfárad a szopizásban? Gyerekorvos mit mond mért gyarapszik lassabban mint az átlag?


Ja és nem kell 40 percet ennie, persze lehet 40 percig cicin, de ebből az aktív szopizás úgyis max 15 perc, utána már csak cumizik.

2014. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

most kb egy etetésnél 60 mg tejnél tartunk, 3 hetes a baba.

amikor befejezi, még jön tej és akkor a másikra még át sem tettem. fejni akkor szoktam, amikor vitamint, vagy valamit kell neki beadnom pluszba, mert félek, hogy rákap a cumisüvegre, így azt ritkán használom.

az orvos is tápszerezéssel "fenyeget" a súlya miatt, most kell majd letisztázni nagyon pontosra, hogy konkrétan tényleg mennyit gyarapszik, mert eddig nem ügyeltem mérésnél arra, hogy evés előtt legyen, meg meztelen.


evés közbeni peluscsere azért van mert sír és eltereli a figyelmét a telepelus és leáll az evéssel.

2014. máj. 25. 20:41
 5/8 A kérdező kommentje:

3 óránként etetem(etetném, ha hagyná, mert sokszor felborítja a rendszer a maraton sírással)

az orvos is arra fogja csak, hogy nem eszik eleget

2014. máj. 25. 20:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, felejts el mindent és pár napig csak etesd.

borzasztó még olvasni ezeket, hogy 40 percet kéne ennie, a másik mellemre még át sem raktam, 3 óránként kéne ennie.


Úristen, nehogy már ezeket csináld mert megzakkansz!!!

oké, most nem hízott eleget, semmi gond! majd beindul. nyugodj meg és tedd el az órákat.

nincs olyan, hogy 40 percet kell ennie. egy 3 hetesnek akkor és annyit kell ennie amikor kér. ha sír, etesd meg. tök mindegy, hogy 1 órája vagy 3 órája evett. ha belealszik akkor alszik, majd ha felkel, akkor folytatja.


mérni meg nem kell minden etetést, csak naponta 1x vagy 2x és nem minden nap, csak néha, hogy megnyugodj.


remekül ki van találva ez a szoptatás dolog. nem csak tétel hanem ital is. így először híg, vizes tej jön, aztán ha azt kiszívta jön a zsíros, tápláló tej. ezért nem ajánlják a mellcserélgetést pár perc után, mert akkor csak inni kap a baba.

de napszakonként is változik, reggel még sok vizes tej van, ezért is érzed azt reggel, hogy nagyon sok a tejed. este meg kevés van ebből, viszont zsíros tejből sok. ezért is van, hogy mondjuk egy 3 hetes reggel szopizik 60ml-t, este meg csak 20at. mert sokkal sűűrűbb. zsírosabb este a tej, hogy jobban aludjon a baba :)


és hát az első 6 hét arról szól, hogy ezeket beállítja a szervezeted, megtalálja majd a kereslet-kínálatod.

szóval egy kicsit nyugi, remekül működik a te szervezeted is, a babádnak meg jó ösztönei vannak. pár nap múlva majd méregeted és valószínű meg is nyugodhatsz majd!

2014. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Maximalisan aterzem en is tulestem ezen. En a helyedben elfelejtenem az orvost, ok nem ertenek a szoptatashoz. Nekem jo tanacsot vedono adott aki szoptatasi temara szakosodott. A legjobb tanacsok amit kaptam, igeny szerinti szoptatas, ha kell minden oraban, addig amig o kivanja, ha alszik es kimarad egy szoptatas kimarad. A masik hogy a sulygyarapodast havonta erdemes figyelni, nem hetente. Jol teszed hogy nem adsz neki tapszert cumisuveget mert raszokik es akkor annyi a szoptatasnak. Szoval csak nyugi ne hagyd magad ijesztgetni, kulonben ha van napi 5-6 pisis/kakis pelus akkor nem ehezik. Es ajanlanam a la lechte liga honlapjat. Kitartast!
2014. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

tényleg csodás a szervezet, hogy beállít mindent:)

amúgy nehezen is tartható az a 3 óra

és az éjszakai tényleg le van tudva 20 perc alatt, akkor mert zsírosabb? :)


éhezni biztos nem, pelenka az megy :)

ahogy elnézem 30 000 egy hónapban a költsége...

2014. máj. 25. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!