Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes, anyatejes, hasfájós...

6 hetes, anyatejes, hasfájós kisfiam napközben alig alszik, és van, hogy óránként eszik, akár 3x is egymás után. Miért lehet ez, nem eszik eleget egyszerre? Vagy csak a hasfájás miatt szeretne hozzám bújni?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 3 éjszaka jól aludt, 4-5 órát egyfolytában. Vajon éjszaka nem fáj a pocija? Vagy az segít sokat, hogy velem alszik?
2008. aug. 23. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ne szoptass igény szerint mert attol fáj a pocak hogy a félig megemésztett tejre megy rá a friss.egyszer kell kibirni a minimum 3 orát és akkor kellőképpen kiéhezik ahhoz hogy annyit egyen amennyi elég neki 3 orára.éjszaka azért nem fáj a pocakja mert kivárja az időt mivel a szervezete termeli azt a hormont amitől tudja hogy éjszaka aludni kell.ha adsz neki cicit bolond lenne nem elfogadni mivel azon megnyugszik de a pici agya még nem tudja hogy ha ilyen sürün eszik megfájdul a hasija.hidd el ezt tapasztalatból mondom...az én Fiacskám is így volt.ő akkor rászokott a cumira és 4 orás evő lett 2 hónaposan.probáld meg,hátha neked is beválik.Én nem akartam neki cumit adni,Apukája adta a szájába és azota a világ legnyugottabb babája.Elötte sokat sírt,de a cumi lett az ő kabalája amitől megnyugszik és nagyokat alszik.

Remélem tudtam segíteni.

2008. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cumit szerintem is megpróbálhatod.

De: ne felejtsd, nem cici helyett van, hanem megnyugtatásra.

A lányom 4,5 éves, 20 hónapos koráig szopizott, kb 2 óránként, éjjel, nappal, és cumizott is. Mellesleg sokat sírt az első 4 hónapban. Ha nem kapott enni, akkor egyre inkább felhúzta magát.

A kicsi 4 hónapos, hasonlóan gyakran eszik, de ő éjjel alszik, és nem cumis, nem kell neki-aminek azért örülök.

A cici majd csökken magától, csak kialakítja a saját mennyiségét. Szaporítja a tejet.

Türelem! Sok sikert!

2008. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az előttem íróval, hiszen a kéthónapos babáknál nem az a cél hogy 3-4 óránként egyenek!!

Nekem mindkét gyermekem hasfájós volt. A cicin megnyugszanak, ellazulnak a babák, és nemutolsósorban tényleg bújnak az anyukájukhoz, mert tőle várják hogy segítsen a bajukon. Jelenleg a hasfájás a fő gond, és ha a te babádat megnyugtatja a cicizés, vagy a gyakori evés, akkor az még mindig százszor jobb mint a cumi. Azt sem szabad elfelejteni hogy 6 hetes korban növekedési ugrásuk van a babáknak, ami következtében többször kérnek enni, a mell ezidő alatt alkalmazkodik a többletigényhez. Éjjel ha veled alszik, természetes hogy megnyugtatja, a hasfájós időszak általában a késő délutáni kora esti órákat érinti, kevésbé az éjszakákat, ezért alszik éjjel jobban.

Szerintem nyugodtan szoptass igény szerint a hasfájás pedig 3 hónapos korra elmúlik, de ha kihúzod az etetések kötötti időt cumit adsz cici helyett, nem fog hatékonyan szopni a baba és előfordulhat hogy nem lesz elegendő anyatejed a kicsi későbbi ( nem hasfájós időszakában ) történő táplálásához.

És sose feledd el a babának te vagy a MINDEN!! Ha hozzád bújik ha baja van, vagy szeretre vágyik akkor nem szabad elutasítani.

Boldog babázást kívánok, és boldog szoptatást!!

2008. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!