Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves és 2 hónapos a kisfiam....

1 éves és 2 hónapos a kisfiam. Anyatejes, de megeszik mindent, amit adok neki, de nem tudom, hogy eleget-e. Ilyen idős gyerek kb mennyit eszik egy nap rendes kaját, és azt hányszori étkezéssel, és mennyit és mit iszik?

Figyelt kérdés
Még mindig nagyon sokat szopizik is. Én sose erőltetem neki az evést, amikor mi eszünk, mindig jön oda, és kér, addig adok neki, amíg elfogadja, de erőszakkal nem tömöm belé. Inni anyatejen kívül szinte alig hajlandó, pedig itt nagyon meleg van, a vizet emiatt néha eröltetem, de ha nem akarja, akkor hisztizik miatta. Ha rendes tejet adok neki, iszik pár kortyot, és már húzza fel a pólómat, hogy inkább ciciből kérne. Az utóbbi napokban kifejezetten olyan, mintha állandóan a cicin lógna, hiába eszik mást is. Keveset adok neki? Tömnöm kéne? Fél éve egy kilót sem hízott, 8 hónaposan is 10 kiló volt (akkor még elég duci), meg most is 10 kiló, csak magasságra nőtt, most olyan szép formás, nem vézna. Éjjel is 3-4-szer fölkel kicsit szopizni (szerintem szomjas), de ha mást próbálok neki inni adni, hisztizni kezd, teljesen felébred, és akkor órákig nincs alvás. Ha kap szopizni, rögtön visszaalszik.
2010. szept. 3. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

ekkora babánal már nem kell szopnia, max. reggel és este.

az anyatej már réges-régen nem elég ilyen nagy babának.

normálisan kell etetni, nemcsak, amikor odamegy hozzád, mikor eszel, hanem neki is oda kellene ülnie az asztalhoz.

mégis miket eszik? reggeli, tízórai, ebéd...stb? írd le!

éjszaka pedig azért kel, mert megszokta, nem szomjas.megszokta, hogy mindig megszoptatod, ezért ezt igényli.

az enyém a legnagyobb melegben sem volt szomjas éjszaka.

szóval lényeg a lényeg: a rendes ételeknek kellene lenni az elsődlegesnek.

az nem jó, hogy fél éve nem hízik.nyilván azért, mert attól a pár korty tejtől nem is tud hízni.

2010. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányom ilyenkor már csak reggel este szopizott.

6 körül kelt, szopi, majd 8 körül kapott fonott kalácsot vagy valami péksütit, vagy fél szelet kenyeret vajjal 1-2 szelet felvágottal, vagy 1 virslivel, vagy vajkrémmel körözöttel májkrémmel megkenve,kus paradicsom paprika,sajt vagy 1joghurtot kenyérhez.

Ebédre azt ette amit mi, levesből 1 répát 1 burgonyát kis húst villával szétnyomkodva, vagy 200 mili főzeléket husival, vagy hasábburgonya főtt burgonya, burgonyapüré natur csirkemellel hallal rántott hússal fasirttal, töltött paprika, paradicsomos gombóc, spagetti spenotos tészta tejfölös hús tésztával brassoi stb.

Uzsonnára gyümölcs 200 mili.

Vacsira valami azok közül amit reggelire kap, majd lefekvés előtt szopi. Tízóraira túrórudit tejszeletet szokott kapni

inni szörpösvizet teát, gyümölcsleveket kap, kubus vagy janás csőrös üvegből, tudod amilyen a Bicikliskulacs is!

Szerintem már valami rendszert be kéne vezetned kajálás szempontjából hogy reggeli ebéd vacsora, mert lassan rá kell szoktatni hogy nem csak cici van! Gondolom azért sem hízik mert nem eszik elég kenyeret zöldséget húst, már szüksége van ezekre a rendes ételekre.

Lehet ha este jóllakna + szopi nem kelne fel mert tele a poci, és neked is könnyebb lenne. Vagy ha rászokna valami itató pohárra ami tetszik neki szívesen iszik belőle éjjel csak inna és vissza aludna.

2010. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 hónapos. Ő már csak reggel és este szopizik. Reggelire ( szopi után 1 órával ) ilyeneket eszik: kenyér+felvágott+sajt, túrókrém,joghurt,tojáskrém, rántotta,virsli,lekváros kenyér,tejbedara, fornetti pogácsa de néha még adok neki üveges gyümölcsöt is ( Hipp, Nestlé ) mert mostanában elég kevés gyümölcsöt eszik ( már a banánt és az almát sem hajlandó megenni ) és ezzel próbálom neki pótolni. Ebédre vagy a mienkéből kap vagy készítek neki külön főzeléket husival stb. Uzsonna hasonló mint a reggeli. Vacsorára tejpépet kap (imádja a kekszeset ), néha csinálok neki tejberizst vagy tejbedarát is. Inni napközben vizet, teát és gyümölcslét kap de csak Jana baby vizes üvegből hajlandó elfogadni. Éjjel nem iszik, fel szokott ébredni többször is, de a folyadékot hiába kínálom nem kell neki, az éjszakai cicizésről 13 hónaposan szoktattam le. Ilyenkor odaadom neki a cumit és visszaalszik. Ő sincs még 11 kg, de teljesen arányos testfelépítésű, egyáltalán nem vékony baba.
2010. szept. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gond a szoptatással,csak vigyél bele rendszert.Amikor esztek,üljön ő is az asztalhoz,és egyen-evés után legyen szopi,amennyit kér.Én így csináltam mind a 4 gyereknél,ettek rendesen,és szoptak 2,2,ill 3,3 éves korukig.Ha csak úgy menne,mert unatkozik,vagy éppen eszébe jutott,tereld el a figyelmét valamivel.
2010. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 évesen az én kislányom is még sokat szopott, nem csak reggel és este. ha a magassága nő, akkor nincs semmi baj. és nem is vézna. ilyenkor már lelassul a súlynövekedés.

az enyém 1 évesen kezdett el rendesen enni, előtte csak gyüit volt hajlandó, azt sem ipari mennyiségben, meg sütőtököt, amikor szezonja volt. ezen kívül csak cici és cici. de egy évesen pl. reggelre még bőven cicit kapott reggelire, odaült velünk, de nem eveett semmit, max 1-2 falat kenyeret és kész. szép fokozatosan jött rá a rendes evés ízére, és én sosem erőltettem. most 85 cm és 12 kg, 20 hósan, szóval nem kövér, nem sovány, hanem pont jó. és eszik rendesen reggel, délben este, ami épp a kaja. köztesnek gyümölcsöt kap, meg kölesgolyót, ilyesmit, nagy ritkán péksüteményt.

én is azt javaslom, hogy mindig üljön oda veletek, amikor esztek, és majd előbb-utóbb rászokik az evésre. nagyon jó, ha már valakinek 8 hósan "azt eszi, amit ők", sokszor olvasni ilyet, de a babák nem egyformák ebben sem. csak nyugi.

nálunk még 15 hósan is volt, hogy jött nappal sokszor, hogy cici cici-... mindig megpróbáltam elterelni a figyelmét, volt hogy bejött volt hogy nem.... de szépen lezsokott arról is. most már csak a nappali és esti elalvás előtt kap. az alvása is magától javult meg, amikor ébredt és kért, én bizony nem tagadtam meg tőle, fog ajött, stb. csak ezt fogadta el. arról is leszokott magától, amikor már nem volt semmi nyűgje éjszaka. lehet ezt rossz szokásnak apozstrofálni, de hívhatom akár megnyugávs iránti vágynak is, és őt ez nyugtatta meg.

2010. szept. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!