Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik, ha nem kezelik a...

Mi történik, ha nem kezelik a szájpenészt?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kislányom, most van neki először szájpenésze. Van egy kis megfázása, elvittük orvoshoz, azt mondta, hogy az nem szájpenész, majd elmúlik. Viszont látom, hogy az az, már olyan mintha a torka felé is menne. Kétségbe vagyok esve, mert ecsetelőt csak receptre adnak, és nem tudom, hogy kerülhetném meg az orvost. Vagy menjek vissza, és verjem az asztalt receptért? Enni is alig akar de az lehet a betegségtől is mert tele van az orra.
2014. máj. 25. 20:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolso nalunk a rozsamez az alap es nekem meg az a furcsa ha vki nem ismeri. Latod ahany hely annyi szokas!
2014. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Az első lenne nekem is boraxot/rózsamézet használni, de itt Angliában Nystatin van csak!!! Amit receptre ad ki az orvos (ha kiad ugye, mert nekünk nem adott)
2014. máj. 25. 21:02
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg rendelni? Vagy valami rokon aki Magyarországon lakik elküldené postával?

[link]

[link]


Homeopátia esetleg? Sajnos nem vagyok angliai. A kamilla jó lehet, szerintem avval nem ártasz még akkor sem ha nyel le belőle. A szódabikarbónát én nem alkalmaznám. Bár még nem hallottam ezekről a gyógymódokról. Remélem sikerül megoldást találj vagy megoldódik magától ha megerősödik az immunrendszere... remélhetőleg. :)Vagy esetleg menj másik orvoshoz ha tudsz, hátha ő mást lát, vagy másként áll hozzád. Itt sem egyformák az orvosok, talán ott sem mindenki olyan..

2014. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is külföldön szültem, ott voltam kismama. Teljesen más egészségügyi rendszer, más protokoll, és igen, a természetre volt bízva sok minden. Kellett hoznom egy döntést, hogy megbízom-e abban a rendszerben. Úgy döntöttem, hogy igen, ezért elfogadtam, amit a kinti gyerekorvos, védőnő javasolt. Nehéz elszakadni attól, amit megszoktál, de túrórudi nélkül is van élet. :) Ha azt mondják, elmúlik magától, hidd el nekik, és el fog múlni!
2014. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk (Olaszorszàg) is egy krèm van ès a doki a szodabikarbonas.lemosàst is mondta ( egy kàvèskanàl.szódabdikarbóna 1,5dl vìzbe ) ràtekersz egy steril gèzlapot az ujjadra , belemàrtod a szódabikarbónàs vìzbe es àttōrlōd a szàjàt. Mi probiotikumot is kaptunk.
2014. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

a kissebbik fiamnál 2x is volt babakorában szájpenész!

nekünk doki citromlé és víz 1-1 arányú keverékét javasolta és mind2x bevált!

Tiszta,steril gézlapot az újjadra tekersz,belemártod ebbe a citromos vízbe és amilyen erőssen csak tudod jól ledörgölni a baba száját belülről:nyelvét,ínyét,oldalt a száját stb persze azért úgy hogy ne fájjon viszont határozottan ledörgölni!

És igen probiotikum:nekünk még azt is mondta a doki,hogy azzal kenegessem a letisztított száját belülről,hogy vissza álljon a száj ph értéke!

Játékokat,csörgőket,cumikat,cumisüvegeket pedig jól kifertőtleníteni,sterilizálni!


Remélem tudtam segíteni!

Jobbulást a picidnek!

2014. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Elmentem a gyogyszertarba es kaptam egy Daktarin nevu kremet. Miconazole a hatoanyag. Kivancsi vagyok mennyire hasznal.
2014. máj. 27. 14:08
 18/18 anonim ***** válasza:

rózsaolajjal kezelheted, ha nem az akkor sem lesz semmi baja

és recept nélkül is kapsz.

2014. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!