Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 11 hónapos...

Hogy szoktassam le 11 hónapos lánykámat az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés
Indok: fáradt vagyok. Tudom önző is, de 10 hónapja nem volt egyetlen olyan éjszakám, amikor legalább 4 órát aludtam volna egyhuzamban. Amúgy még javarészt anyatejes.
2009. dec. 30. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tápszer?
2009. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Víz? kicsi vigasztaló simogatás? de hiszen akkor ugyanúgy felkelsz!

Nem szerettek együtt aludni? akkor megkeresi magának, aztán alszotok tovább..

2009. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igazán nehéz lesz, mert már megszokta, hogy éjjel is kap. Az enyém még 16 hónaposan is cicizik éjjel, így tanácsot nem tudok adni. Esetleg ne te menj hozzá, ha éjjel felébred, hanem apa.. Simogatás, paskolgatás stb. ki lehet próbálni valamelyiket. A tápszer fölösleges egy anyatejes babának!!! Biztos fogják írni, hogy biztosan nem eszik eleget nappal..hát, nem ezen múlik. Vannak ilyen babák, akik sokáig elhúzzák a szopizós időszakot.. Esetleg kínáld vízzel, de ez se biztos megoldás, arra ia rászokhat.
2009. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sose aludtam együtt vele, teát adtam neki én meg szedtem tej elapasztó gyógyszert.
2009. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem az itteni olvasgatás is sokat segített, de a Te akaraterőd és kitartásod a legfontosabb ha tényleg le szeretnéd szoktatni az éjjeli szopikról.

2009. dec. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tápszert nem fogok neki adni, mert nem éhes. Ezt tudom, érzem.

Apa nem akar felkelni hozzá, és nem is tudna, olyan egy mormota.

Az egyik probléma, hogy fáj a szívem a gondolattól, hogy megsirassam. A másik, hogy már sokszor éjszaka arra ébredek, hogy köztünk alszik, én ki vagyok gombolkozva, és nem emlékszem mikor, hogyan került közénk. Ezáltal, lehet hogy nem tudnék következetes lenni.

Itt ülök a gép előtt és könnyek gyűlnek a szemembe, a gondolattól, hogy "bántanom" kell őt, olyan egy önző vagyok.

2009. dec. 30. 22:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy önző, mért lennél az?
2009. dec. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mert a kényelmem miatt próbálom leszoktatni.

Megpróbáltuk, de 20 perc sírás után már én is zokogtam a gyermekemmel a karomban, úgyhogy mellre tettem, megnyugodott, szopizot és már aludt is.

Úgy döntöttem, várok 2-3 hónapot és ha már megtudom neki magyarázni, hogy miért nem kaphat cicit, és nagyából meg is érti, akkor újra megpróbálom. Addig meg igyekszem napközben többet aludni.

Köszönöm a tanácsokat.

2009. dec. 31. 15:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Hurrá!

Örülök, hogy vársz! Hidd el, nem vagy önző, csak fáradt.

Előbb-utóbb magától is le fog mondani.

Nem jó együtt aludni?

2010. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is örülök, hogy így döntöttél :)) Ez nem önzőség, "csupán" a fáradtság. Hidd el, majd ha eljön az ideje, le fog szokni ő is és az én kislányom is az éjszakai cicizésről! Addig meg hagyd, úgyis olyan rövid ez az időszak (bár néha nagyon is hosszúnak tűnik, mikor az ember kialvatlan). Amikor a megoldási lehetőségeket írtam, csak az általános módszereket soroltam, bár én egyikkel se próbálkoztam egyik gyerekemnél se, csak itt-ott olvastam..egyébként 4 gyerekem van, előbb-utóbb mind leszokott az éjjeli szopizásról. Addig meg kitartás, pihenj akkor, amikor ő is alzik :)))
2010. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!