Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 17 hónapos...

Hogy szoktassam le 17 hónapos fiamat a szopizásról?

Figyelt kérdés

Már csak este és néha éjjel szopizik! Igazából nem is nagyon van már tejem, inkább csak a megszokás, az esti rutin miatt szopizik. Viszont rettenetesen ragaszkodik hozzá, követeli magának! Csak úgy nem tudom elhagyni, mert abból üvöltés van és mutogat az ágy felé, ahol szoptatni szoktam...

Ha lehet olyan válaszokat ne írjatok, hogy szoptassam nyugodtan 3 éves koráig mert nem szeretném! 16 foga van, úgy fáj már a szoptatás néha hogy szörnyű!

Előre is köszi a válaszokat!


2010. jún. 24. 23:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah, és nem a cicin alszik el, hanem szépen, önállóan egyedül.
2010. jún. 24. 23:50
 2/9 anonim válasza:
100%
Szia, mi épp 3 hete szoktunk le (kisfiam 18 hónapos múlt akkor). Ő is nagyon ragaszkodott a cicihez, s már ott tartottunk, hogy ha beütötte a fejét, akkor míg más gyereknél elég ha anya puszit ad rá, és megsimogatja, addig ő sírva fakadt, és követelte, hogy cici-cici. És nekem itt lett elegem egy hétfő reggel :) Ezért mondtam neki, hogy most erre nem jár, kap puszit és simit, és legyen elég, és ezután csak az ebéd utáni cicit kapja már, vigasz cici nincs többé. Na ennek eszement nagy sírás lett a vége, krokodilkönnyek, és idegtépő félóra következett. Vívódtam, hogy adjak-ne adjak.. aztán végül kemény voltam, és úgy döntöttem, hogy ha már nemet mondtam, akkor nem változtatok rajta. Próbáltam elmagyarázni neki többször is (mert azt mondják, hogy ebben a korban már megérti.. hát lehet, csak nyilván nem akarja..) Amúgy éppen indultunk otthonról, uh én közben összecsomagoltam, és betettem az autóba. Út közen is sírt szegénykém, aztán a második falunál belealudt a sírásba. Aztán még szipogott, hüppögött álmában, de mikor felébredt már sikerült elterelni a figyelmét, megszeretgettem, és talán eszébe sem jutott az eset. Aznap még egyszer kérte a cicit, de akkor sem voltunk otthon, uh nemet mondtam rá, és eltereltem a figyelmét mással. Érdekes módon, amikor hazajöttünk, a szokásos cicizést nem reklamálta meg, sem hétfőn, sem kedden!!! Szerdán eszébe jutott, de akkor már én voltam vele úgy, hogy ha már idáig kibírta, próbáljuk meg a teljes leszokást, és mondtam, hogy ő már nem szokott szopizni, és különben sincs már benne tejci, nem érne semmit az egész.. Itt egy kicsit (tényleg csak egy perc lehetett) sírt miatta, de az már nem volt vészes. És azóta is néha, ha egymás mellett fekszünk, bepróbálkozik, de nem komolyan, könnyen le lehet szerelni, most már végre a puszik és a simogatás is használ. Szóval a lényeg, hogy tényleg keménynek kell lenni, de visszagondolva egyáltalán nem volt olyan vészes, mint amennyire én is tartottam tőle. Ha elég erősnek érzed magad hozzá, próbálj meg valami hasonlót! Az biztos, hogy nálunk azóta még több spontán összebújás van, uh én egyáltalán nem érzem úgy, hogy veszítettem volna vele valamit. Ja, és azóta több tejet iszik (én 1+os gyerekitalt adok neki, amit korábban nem igazán akart meginni), azt esetleg érdemes lehet neki kínálni. Sok sikert!!!!
2010. jún. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Minden elismerésem! Ügyes voltál! :)

Az én fiam napközben egyáltalán nem kér cicit, viszont az estihez nagyon ragaszkodik...

Attól félek én is hogy sírás nélkül nem fog menni... :(

A Te babád éjszaka is szopizott? Nem kelt gyakrabban amikor elhagytátok a szopiztást?

2010. jún. 25. 13:07
 4/9 anonim ***** válasza:
20 hónaposan választottam el a kisfiam(mert jön a kistesó)csak reggel és este cicizett már.Amikor eldöntöttem gyszerűen nem adtam neki,hanem pohárból folyadékkal kínáltam(víz,őszibarack,tej).Az első este dühösen eltolta sírt(csak rövi ideig)és elaludt.A reggel mindig pörgősebb nálunk,eszében sem volt kérni,reggelizett,pohárból ivott hozzá tejet.Este kért cicit,mondtam hogy te már nagy vagy nincs,és megint pohárból kínáltam(ivott baracklét)És kb ennyi volt az egész.Pár nap múlva öltöztem,meglátta a cicimet és mosolyogva rázta a fejét hogy nincs cici.Pár napig borogattam a mellem,és amikor (kb 2x)feszült picit fejtem,pár nap volt az egész.Ha eldöntötted akkor következetes legyél,hajrá!
2010. jún. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen egyik napról a másikra nem adtam neki többet. Megbeszéltük, hogy már nagylány, nem kell ciciznie, ahelyett kapja a tejcsit. Azt hittem véget nem érő hiszti lesz, de nem, könnyen fogadta. 4 nap mulva már egyáltalán nem kérte.

Csak ha elkezded, légy következetes, és soha többet ne adj neki, mert megzavarod.

2010. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát csajok minden elismerésem a tietek! :)

Nekem sajnos drasztikus megoldáshoz kellet fojamodnom.16 hónaposan állandóan cicizett, nem tudtam ledölni vagy leülni vele játszani mert azonnal jött és tépte le a ruhámat hogy cicizzen.Végül besokaltam, és körömrágás elleni lakkal kentem be a bimbómat, egész nap haragudott rám, de másnapra el is felejtette a dolgot.

Sok sikert.

2010. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is a drasztiusabb megoldást választottam,mert a kislányom semmit nem volt hajlandó enni!Egy nap nem adtam neki,akkor kinlódott nagyon ,de másnap már mindent megvett és nem szopcsizott többet! -charierr-
2010. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! :)

Még egy problémám van, hogy ő semmit nem hajlandó meginni csak a vizet! Se tejet, se kakaót, se gyümölcslevet, semmit... Szóval nem nagyon tudom helyettesíteni neki semmivel! Viszont eszik minden nap joghurtot, gyakran krémtúrót, túró rudit... Szerintetek ez elég?

2010. jún. 26. 21:48
 9/9 anonim válasza:
Szerintem annak örülj,hogy vizet iszik,az a legfontosabb,majd megfogja inni később a tejet,vagy a kakaót is.A gyerekek napról napra változnak.Az én lányom hasonlóan viselkedik!
2010. jún. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!