Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jogosan osztott...

Szerintetek jogosan osztott ki ez az anyuka? Ti hogyan reagáltatok volna? Csak túl reagálom?

Figyelt kérdés
Tegnap lenn játszottunk a 2 és fél éves kislányommal, amikor jött az egyik anyuka a kislányával, akivel párszor beszélgettem a védőnőnél. Az ő kislánya is kb annyi idős mint az enyém. A gyerekek játszottak ott előttük, minden szavukat hallottuk. Egyszer azt mondja a kislányom a cipőjére mutatva: új, márkás nike cipő. Ugye milyen szép? Erre az anyuka rámförmedt, hogy milyen beképzelt gyerekem van és én is az lehetek, ha így nevelem, meg nem kell azért lenézni más gyerekét mert nem nike van a lábán. Mondtam, hogy szó sincs erről, neten vettem a cipőt 1500ft-ért, csak kislányom keresztapja mondta neki, hogy de szép nike cipőd van, nagyon márkás. És Ő megjegyezte. Időm sem volt befejezni anyuka elviharzott a kislányával. Szerintetek? Én el is pityeredtem, mert egyáltalán nem vagyok olyan amiket mondott.
2014. máj. 27. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ne foglalkozz vele. Valószínűleg irígy, mert ő nem tudja megvenni, a kislányod félreérthetően fogalmazott kicsi gyerek lévén.
2014. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele. Aki nem tud különbséget tenni a felnőttek nagyképűsége és a kisgyerek dicsekvése között, az nem érdemli meg, hogy foglalkozzanak vele. A gyereknek tetszett, amit a keresztapjától hallott és boldogan osztotta tovább. Ne állj vele szóba, ha legközelebb találkoztok, akkor majd ő fog pityeregni.
2014. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem szégyenkezésre nincsen indokod, sem magyarázkodásra. Úgy értem a saját pénzedet arra költöd, amire szeretnéd. Ha 1500-ért vettél Nike cipőt, akkor örülj neki, jó vétel volt :D Ő is elkölti ezt a pénzt, csak lehet kínai kajára, cigire, alkoholra, stb. Más a prioritása, vagy kisebbségi érzése van mert nem tud ilyen jó vételt csinálni. Lehet az ő gyereke ducibb, mégsem nézel szánakozva rá, amiért több csokit/ckrot ad neki. Örülj, hogy ebben különb vagy nála
2014. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ugyan. Tényleg túlreagálod ha foglalkoztat téged ez az egész, meg egy dili nő véleménye. Kicsi gyerek nem is tudja mit mondott, ő csak örült a cipőjének. A nőnek meg magával van baja. Felejtsd el.
2014. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez pont olyan, mint amikor a 150kg-os kolléganőm pofákat vág és utálkozva néz rám, mert meghallotta hogy egy másik munkatársamnak meséltem a hétvégén bevállalt fotózásról (néha modellkedem mert kell a plusszpénz a rendes munkám mellett) Nem én tehetek róla hogy ő kövér és emiatt szarul érzi magát! Ugyanígy te se tehetsz róla ha ő annyira csóró h a kislányod cipőjét személyes sértésnek veszi. Ne foglalkozz vele, ez az ő szegénységi bizonyítványa, nem a tiéd. Legyél vele kedves, barátságos továbbra is, de ezeket nem kell magadra venni. Irigyek mindig vannak, főleg a nők tudnak egymással ilyen gusztustalanok lenni. Ha ezeket elengeded a füled mellett és megpróbálod a jó viszont fenntartani, egy idő után megnyugszik majd és talán barátok is lehettek. Nekem eddig ez a hozzáállás bejött.
2014. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek az anyukának súlyos kisebbrendűségi komplexusa van, föl se vedd. Bár gondolom ez nem könnyű, én is biztos csak pislogtam volna a csodálkozástól. Az ilyennek kár is magyarázkodni, úgyis már elkönyvelt magában.
2014. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ha márkás cuccot veszel az a baj, ha kínait akkor az, ha újat akkor pocsékolod a pénzt, ha használtat, akkor hogy vagy képes más levetett göncét a gyerekre adni.... szóval tök mindegy mit csinálsz, valakinek az nem fog tetszeni.

Vegyél be egy adag lesz....rom tablettát, mást nem tudsz tenni.

2014. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele saját belső problémáit vetíti ki másra,Ő nem veheti meg a Nike cipőt ezért máris lenézi azt aki igen, az ilyen embereket sosem bírtam,én sme szólok bele abba aki szakadt rongyokba teszi a gyereket de abba se ha valaki feleslegesen nagyon drága márkás ruhákba(Itt nem a Nike,Zara,Mangó stb.re gondolok).Ne i törődj vele puffogjon,ez olyan,hogy együtt dolgoztam egy csajjal,péksüteményt reggeliztem erre kioktatott,hogy már pedig előtte ne merjek ilyet enni,mert Ő diétázik.Na most engem ez hol érdekeljen,ne szabja már meg semmit mit eszek.
2014. máj. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Hát ha nekem mondta volna ezt egy kislány akkor jót mosolygok rajta. :) Alapból soha nem értettem az olyan embereket mint pl a ti szitutokban hogy egyszer csak elkezd kiosztani egy anyuka egy ilyen apróság miatt. Azért ehhez pofa kell. Ne foglalkozz vele, ez egy tipikus példa arra hogy a gyerekeink néha akaratlanul is kellemetlen helyzetbe hoznak minket. Ha értelmes lett volna az az anyuka akkor egyrészt nem förmed így rád, vagy hallgatott volna meg és akkor már meg is értette volna hogy mi a helyzet.

Amúgy nekem is rosszul esett volna, de sz.ard le!!!!!

Minket kinéznek a védőnőnél mert Libero pelust hord a kisfiam és Nike cipő van a lábán, új ruhákban jár stb... Látom a szemükön hogy mit gondolnak, na ezeknek is milyen jól megy... A Libero pelus kedvezménnyel annyi mint a Tescos amit ők használnak (mi is használtuk amúgy de a Libero jobban bevállt), a Nike cipőt anyuék vették (nekünk nem lett volna rá pénzünk), új ruhái meg azért vannak a kisfiamnak mert 86-92-es méretben fiú ruhát szépet szinte képtelenség találni használtan.

2014. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9-es

Làtod a szemükön? Mibõl gondolod, hogy pl a Libero pelusra irigykednek? Gondolod,hogy valaki azt figyeli? meg honnan tudnàk,hogy a gyermekednek új a ruhàja,nem hasznàlt? Kicsit üldözési màniàd van szerintem :D

2014. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!