Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit reagáltatok volna erre?

Ti mit reagáltatok volna erre?

Figyelt kérdés
Barátnőmnél voltam baba nézőbe,ott voltak páran,köztük egy anyuka akinek 2 hónapos a kisfia.Mondta tápszer helyett ő bolti tejet ad a gyerekének,(van rá pedig pénze)szoptatni sem akarta 3 hétnél tovább.Mikor mondtuk neki,hogy vigyázzon a tejjel és miért nem tápszert ad helyette,közölte velünk mi hülyék vagyunk és benyeltük ezt az új divatot,hogy ne adj tejet 1 éves koráig a gyereknek és semmi alapja nincs,ne akarjuk már félrevezetni ezzel a baromsággal és a fiának sem lett semmi baja tőle.Hirtelen nem jutottam szóhoz.De tényleg,minden negativ gondolat nélkül nem értem miért jobb a bolti tej mint a tápszer?
2013. febr. 1. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szólnék semmit nem az én dolgom.
2013. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2 hónaposan még lehet adni tejet , de persze nem bolti tejet hanem tehén vagy azt hiszem kecske tejet felforalva lehet de azt sem sokáig , utána átkell váltani tápszere . De nem értem ha van teje miért nem szoptatja az lenne a legjobb a kicsinek úgyanis anyatejben minden megvan ami kell a kicsinek.
2013. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt én is hülyeségnek tartom hogy 1 éves kora előtt ne kapjon semmilyen tejterméket, de azért nem 2 hónaposnak.. A tápszer nyílván sokkal jobb de ő tudja ő dolga...

Kisfiam 8 hónapos de ő már kap krémtúrót, túrórudit egy jó ideje és semmi baja tőle imádja. Én is kaptam anno ennyi idősen és a 3 tesóm is még sem lett bajunk belőle...


Régen tehéntejet adtak a babáknak mikor nem volt elérhető a tápszer.. (forralva) és mégis felnőttek..

De a bolti tejnek nevezett vacak.. hááát

2013. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
viszont én is egyet értek abban nem kell beleszólni az ő gyereke, és ha ilyen makacs úgyse fogadja meg amit mondasz , sebaj majd a doki és a védőnő megmondja majd neki .
2013. febr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem jobb :)
2013. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Semmit, ő dolga. Szokj hozzá. Ha valaki ennyire konkrétan kijelent valamit, akkor nem vár ellenérvet, sőt fel is háborodik ha elmondod a véleményed. Sajnos én is tapasztalom. Vannak emberek akik nem is hajlandóak megfogadni vagy mérlegelni tanácsokat. Néha nagyon rossz , pláne amikor látod, hogy rosszat tesz.

A tejjel egyébkén nem biztos nem nyilvánvaló hogy kárt okoz a babánál, kétesélyes. De lesz az életben még olyan akivel találkozol és valamit nagyon durván máshogy csinál, mint amit te elképzelni se tudnál, ráadásul negatív következményei vannak, de a szeme előtt van az ego és a napellenző és elhajt ha véleményt vagy tanácsot mondanál. Jobb csendben maradni. Még ha fáj is.

2013. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem egyformán gondolkodtok, az ő babája, mindenki úgy csinálja, ahogy neki megfelelő, ahogy jónak látja és mindenki annak viseli a következményeit, ahogy tesz, nevel.

Én tápszert adtam a fiamnak, mégis tejfehérjeallergiás és sokára is derült ki.

2013. febr. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is, Hugom is hasfájós az voltunk. Doktornő írt fel tápszert, azt tanácsolta Anyunak ne szoptasson, attól fáj a hasunk.

Tápszert nem ettük meg, maradt a tej, a tejbegríz.

Semmi allergiánk nincs semmire, semmi bajunk nem lett a tejtől, mint akkor, és azelőtt sok sok gyereknek!

A férjem annyának nem volt teje, 1 hónapos korától tehet kapott darált rizzsel sűrítve!


Régen ezeket tanácsolták, ez volt a bevált szokás, hogy ha nincs tej, ott a tehén, kecske tej.


Ma már tápszert itat mindenki még a 3-4 évessel is!!!

Ez a tápszer tényleg nagy biznisz....


Mindenki úgy csinálja ahoy akarja, azt ad, akkor a gyermekének mikor akarja...

2013. febr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek kisebbségi komplexussal küzdenek, ezért hiszik magukat okosabbnak minden szakembernél. Valójában fogalmuk nincsen semmiről.

A tejtől annyi történik, hogy más összetételben és arányban kapja a tápanyagokat, nyomelemekt, mint amire egy csecsemőnek szüksége van. Na most, mivel ez még a hozzátáplálás előtt történik, valószínűleg vitaminhiányossá válik egy idő után, illetve a kálcium és nátriumszint túl magas lesz a vérében. Megfelelő cukor hiányában az idegsejtek nem fejlődnek megfelelően.

A legnyomósabb érv az, hogy a tehéntej a borjúnak van, nem az embernek. Más a szükséglete a borjnak, mivel neki hamar talpra kell állnia, viszont az idegrendszere nem igényel annyi energiát, cukrot, mint a csecsemőé.

Én csak annyit mondanék ennek a lánynak, hogy a tehéntej a borjnak készül és nem a gyerekének. Ha azt ad neki idő előtt, akkor vállalja ennek a következményét is. Ha ezt valaki nem érti meg, akkor nem erőltetném tovább. Ezt neked is el kell fogadnod, bármennyire is nehéz. Az ő gyermeke és Te nem tudsz minden gyereket megmenteni az anyja hülyeségétől.

2013. febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tehéntejet ad neki hanem bolti tejet írt. Az én kisányom felforalt tehéntejet kapot , utána kapott tápszert is . Nekem volt tejem csak sajnos bedurantak a melleim és tejlázam lett és nem tudtam tovább szoptatni. Semmi baja nem lett a felforalt tehéntejtől, hisz régen amikor nem volt tápszer azt adtak a gyereknek , akinek persze nem volt anyja teje.
2013. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!