Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma olvastam a megrázott...

Ma olvastam a megrázott gyerek szindrómáról. Én sokszor hintáztattam már a karomban fekve a 3 hónapos babámat. Volt, hogy pörögtem is vele 2-3x egymás után, és élvezte is. Szerintetek ebből lehet baj? Elolvastam egy cikket és beparáztam.

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A hintázás az nem rázás..semmi baja nem lesza hintázástól,sőt nagyon jó hatással van a fejlődésre a sok hintázás
2014. máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A hintáztatás és a megrázás nem ugyanaz. Amit te csinálsz, az azidegrendszerét fejleszti.
2014. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A megrázott gyerek szindróma tudtommal azt jelenti, amikor a csecsemőt pl. a hónaljánál/törzsénél fogva előre-hátra megrázzák, amitől a baba aránytalanul nagy és nehéz buksija előre-hátra leng, ettől keletkezhetnek a súlyos sérülések az agyban.

Szerintem mikor te hintáztatod és forgatod a kisdededet, akkor alátámasztod a kis fejét, nem okozol neki sérülést. Hidd el, az a baba, akit megráznak, nem nevet!

2014. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A karban ringatás, hintáztatás nem ugyanaz, mint erőteljesen megrázni a babát. Amikor ringatod, a karodban fekszik, finom mozdulatokat végzel, hasonlít, mint amikor a pocakodban hintázott.

A rázás az, amikor magaddal szemben tartod a babát és erőteljesen rázod, ide-oda csuklik a fejecskéje, ijesztő számára, ilyenkor sírnak is a babák.

Ne aggódj, nem tettél rosszat, hiszen nem agresszívan, dühből, erőteljesen csinálod ezeket.

2014. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a nyugtató szavakat...

De a hintáztatáskor vagy a pörgéstől is odaütődhet a koponyához az agy, nem?

2014. máj. 28. 21:26
 6/14 anonim ***** válasza:
A hintázás nem baj.viszont "dobálgatni" nem szabad.
2014. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A shaken baby syndrome egy akut dolog. Azaz azonnali es eleg markans tunetekkel jar, nem kesobb jelentkezik.
2014. máj. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
EGyebkent ennek a sbs-nak egyik jellegzetessege egy hiszterikus neveteshez hasonlo hangadas is, de ajulas, es kezeles nelkul tobbnyire halal kovti. Semmit nem artottal a picidnek, ebben tuti biztos vagyok innen, messzirol is.
2014. máj. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, milyen markáns tünetei lehetnek?Köszi
2014. máj. 29. 13:20
 10/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 7-es!!!:)
2014. máj. 29. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!