Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért termel lassabban több...

Miért termel lassabban több tejet a szervezet mint ahogy a baba igénye nő?

Figyelt kérdés

kezdetben nem volt tej 3 napig, a babát pótolni kellett.

utána volt 5-10 ml, amikor a babának már 15-20 kellett, így megint pótlás. utána növekedett 20 ml-re a termelés, erre a baba már 30-akat evett, szintén pótlás.

most tart 60 ml-nél a termelés, a baba 80-at igényel. megint pótolni kell.


mikor, mitől éri már be a szervezet a baba igényét?az oly sokat hallott kereslet-kínálat egyensúly hol van?


2014. máj. 28. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A kereslet-kínálat egyensúly csak kitaláció. Van akinél beválik, de sok nőnél nem. Sőt, van olyan anya, aki egyáltalán nem tud szoptatni.
2014. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kereslet-kinalat nem kitalacio. Turelem kell hozza es nem rogton a tapszerrel tomni, az a legkonnyebb. Igazodik a termeles par nap alatt csak gyakrabban kell mellre tenni a babat. Azt nem hiszem, h par nap utan valtozik a baba igenye, anny ido meg eleg, h atalljon a termeles.
2014. máj. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem tudom, de ha pótolod, mitől ugrana meg?

enyém nem kapott első 3 napban pótlást a kórházban, mikor hazajöttünk, utána lett tejem, még a lefejtet sem adtam oda mert csak a cicit fogadta el. így maradt az, hogy ha nem volt meg a kereslet-kínálat akkor órákig a cicimen csüngött.

na meg a növekedési ugrások... 2 nap maratoni szopi :/


én látok logikát a fordítottjából, mert ha odaadod a hiányzó 20ml-t cumisüvegből, akkor nem éri tovább az inger a mellett, hogy megszerezze, pedig szoptatás közben is termelődik.

azt viszont nem tudom, hogy ha már pótolni kell, akkor hogy lehet megszabadulni ettől. talán több kitartással és türelemmel :)

2014. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

a 60 ml mellett nem pótolom. kb már 10 napja

erre az orvosok közölték, hogy alultáplált a gyerek, mert abszolut nincs meg a heti minimum súlygyarapodás, és most ellenőriznek, ha köv héten sem lesz meg, tápszerezést írnak elő.

és nálunk is megy 40-70 perces etetés után a maraton 3 órás szopizás, de 5 percek múlva bealszik, letenném, megint sírás, megint szopi...bele lehet őszülni

2014. máj. 28. 23:21
 5/7 A kérdező kommentje:

szóval ezek a maraton idegkimerítő helyzetek alapoznák meg a több termelést?


ez a "rakjam többet mellre" dolog is érdekes, mert egy máik doki meg pont az ellenkezőjét mondta, hogy ahhoz, hogy ne 5 perceket potyázzon a baba, így két etetés között tuti legyen meg 2 óra szünet, hogy a köv etetésnél jóllakásig egyen.

gondolom e kettő között is egyensúlyt kellene találnom, mert mindkettőben van igazság...

2014. máj. 28. 23:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sehol nincs ilyen kereslet-kínálat, valakinek abszolút nincs teje pl,én sokáig próbáltam mindenfélét aztán utána csak adtam tápszert a fiamnak ugyanis éhezett a tejem fogyott hiába fejtem tettem mellere ittam a tejserkentőt stb.
2014. máj. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam akkor, addig és annyit evett amennyit csak akart, ő hagyta abba nem vettem le soha, nem sírt hogy éhes lenne sőt nagyon is vidám volt 2 evés között - mégis kevés volt neki.

Amikor kiderült hogy 3 hét alatt 90 grammot (!) hízott akkor mondtam hogy azonnal tápszeres pótlás. Most kb. 2/3-1/3 anyatej-tápszer. Ez van egy hónapja, nem ment el a tejem, nem lett lustább szopni, és még így se egy vastag gyerek de legalább a heti 150 g körüli gyarapodás megvan.

2014. máj. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!