Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Azt hallottam, hogy 30felett...

Azt hallottam, hogy 30felett nem tudja a felnőtt szervezet lebontani úgy a tejet, ahogy kell, tényleg így van?

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom, hogy a tehéntejben van egy ragasztóanyag amit nem lehet megemészteni. De a kecsketejben nincs. Ezért iszok kecsketejet.
2009. szept. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Én most tejfehérje-érzékeny vagyok,kiskoromban tejallergiás voltam.



Európában az emberek 10%-a, Ázsia és Amerika egyes benszülött népeinél esetenként a lakosság 95%-a felnőttkorban már nem rendelkezik tejcukor-bontó enzimmel (laktázzal).


16L

2009. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ritka dolog, nem lehet belőle úgy általánosítani hogy az emberek nem tudják. vannak akik nem tudják, ők érzékenyek is rá. ha te nem vagy az, nem is leszel. :)
2009. szept. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek, akiknek a gyomra nem tudja megemészteni a tejet... Ők genetikailag örökölték ezt az állapotot, valószínűleg Ázsiából származnak az őseik, mert ez az ázsiaiakra jellemző...


De őnáluk ez már gyerekkorban jelentkezik, felnőtt korukban sem múlik el.


Akinél gyerekkorában nem okoz emésztési gondokat a tej, annak felnőtt korában sem lesz ezzel problémája!


Szóval, ilyen nincs, hogy az emberek 30 év felett egyszercsak nem tudják megemészteni a tejet!... Nem tudom, ezt kitől hallottad, de ez valami téveszme!

2009. szept. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!