Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam valami? Hogyan...

Elrontottam valami? Hogyan vegyem rá hogy ne válogasson?

Figyelt kérdés
Szinte màr semmit nem eszik meg amit kène neki.Màsfèl èves.Csak a rizs hussal,tèszta hússal szósszal,tejbedara,pèksüti.....Semmi zöldsèget gyümõlcsõt nem tudok màr beleeröszakolni.Próbàltam mindent ezer fèle kèpp de semmi.A barackot màr kinomba összeturmixoltam a kedvenc joghurtjàval,igy most màr a joggurtot sem eszi meg.Màr kilèszit,mert folyton szàzfèle kajàt kell csinàlnom.Csinàlok olyat amit szeretnèm hogy megegyen,ha nem eszi meg azt mèg gyorsan variàlgatom,teszek bele husit mèg,vagy ezt azt leturmixolom hàtha úgy....de nem.A vègèn semmit nem eszik belöle,ès kènytelen vagyok megetetni pl.ma fasirt ès rizzsel.Dèlutàn ugyan ez a harc lesz.Nap mint nap veszem a gyümölcsöt is, azt is màr milliô fèlèn elkèszítem,a vègèn meg ott marad.Ha sikerül egy picit a szàjàba is tennem mègeg is ràzkodik töle.Egyedül a banànt ette meg,egy hètig de màr azt sem.Règebben bàrmit adtam neki mindent megevett.Èn rontottam el?Hogy èrjem el hogy egyen rendesen? Egyedül a levest eszi meg,amiben zöldsèg van,de a krèmlevest màr nem.Màsik gond,hogy csak jàtszàs közben hajlandô enni.SZèpen normàlisan nem,ül a szèkbe,közben a tànyètjàval kanalàval jàtszik csak igy eszik.MIT tegyek?
2014. máj. 29. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom bizonyos szintig ez életkori sajátosság is, lányom 1 éves múlt, nálunk is harcolgatni kell már az evésért, még a gyümölcsöt megeszi, de az ebéd rémálom, alig akar egy helyben maradni, csapkod, összezárja a száját, nekem is bohóckodva kell elterelnem a figyelmét az evésért. Már én is gondoltam rá, hogy nem jól csinálom? De máshogy meg nem enne....

Sütibe ha belesütöd a gyümölcsöt, akkor sem enné? Pl. mi szoktunk muffint sütni, vagy piskóta tetejére....

2014. máj. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem te rontottad el. egyébként vannak babák akik tényleg ne esznek sem gyümit sem zöldséget, de ez persze nem jó de van akivel nme lehet mit csinálni. Ugy probáltad hogy te is vele eszel? vagy hogy apa is vagy bárki, meg a gyömölcsöt is étkezések között nasinak eszegessétek ti is, háth ö is vesz belöle. Ne csak mindig a szigorú étkezésekhez kösd. Ha látna nagyobb gyereket hogy eszi az is segithet, sokszor csak azért csinálnak dolgokat mert amásik is csinálja. Egyik barátnöm kislánya igy lett szobatiszta 20 hónaposan. A nagytesó nem egész 3 évesen szobatiszta lett ugye mindig bilin ült, és a kicsi is csinálta utána.
2014. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sütibe megeszi,bàr nem mindent.De hàt az mègiscsak sütinek szàmit.Vagy ûgy is elkönyvelhetem,hogy akkor eszik gyümit?Pl almàt sehogy nem eszi.Az almàs pàrnàt azt megeszi.De az màr egy cukrozott...ki tudja abban benne marad-e màr a vitamin.

Nasinak is próbàlom,csak úgy jàtszàs közben.De màr rànèz ès szoritja a szàjàt össze,ès löki el a kezemet.Tàlkàjàba is adtam màr,akkot meg jàtszik vele.Màr elèggè kikèszít ezzel,mert jó sok idö azzal megy el,hogy próbàlgatom igy is úgy is.Valaki azt mondta ne adjak neki màst enni.Majd ha èhes lesz úgy is megeszi?Na de meddig vàrjak?Èhesen fektessem le aludni?

2014. máj. 29. 15:08
 4/10 anonim ***** válasza:
ezt smemiképp ne csináld. ok persze kéne a vitamin de ezzel scak végképp megutáltatod vele és késöbb sme fogja megenni. Én picit szüneteltetnéma dolgot pár hétre addig ne adj neki, hátha csak egy korszak ez és késöbb már nyitott lesz rá. Igy csak végképp elutasitó lesz. Azért attól nem elsz baja ha nem eszik pár hétig gyümit zöldséget nyersen. Én pl olyan gyerek voltam hogy sokszor semmit nem ettem nemhogy gyümit zöldséget, volt hogy 3-4 napig csak kakaót voltam hajlandó elfogadni. eleinte agggódott Édesanyám, de aztán Édesapám aki orvos azt mondta éhenhalni nem fog a ygerek hagyja, elötte rohangált utánam a kajával egész nap és 1-2 flat ment belöle. Mikor nem csinálta ezt akkor néha voltak ilyen kakaós napok, de utána jött pár nap egész normálisan evés (bár az is mindig kevesebb volt mint kellett volna) Felnöttem, nem lett smemi bajom és már szeretek enni. Ami viszont nem jó hogy csinálod az az hogy nem ül le evéshez, erre mi9ndenképp vissza kell szoktatni, persze csak fokozatosan, sok ygerek azért sme eszik mert játék közben nincs rá idejük, leköti ezer más dolog és azért alig esznek. Fokozatosan szoktasd hozzá hogy ott kell ülni ha nem eszik akkor is mondjuk 5 percig. Szépen meg fogja szokni.
2014. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!Azèrt megnyugottam!

Lehet tènyleg besokalt a sok prôbàlkozàstól.

Ülve eszik.Ül az etetöszèkbe,de közben mindig jàtszania kell valamive,csak úgy hajlandô enni.

2014. máj. 29. 15:51
 6/10 anonim ***** válasza:

A fiam másfél éves koráig gyönyörűen evett, mindent, gyümölcstől kezdve a főzelékekig. Aztán jött a sztrájk, először a gyümölcsök, majd bizonyos zöldségek, aztán fogások elutasítása.

Adtam, amit szeret, kivártam.

Most 3 éves, újra kóstoltatás van, mert már érdeklik az ételek. Gyümölcsből megeszi az almát, a banánt, dinnyét. Volt, hogy egy falatot nem volt hajlandó a szájába venni, még ha a körülötte lévő gyerekek ettek, akkor sem.

A rizst, tésztát hónapokig nem ette, öklendezett tőle, csak a krumpli. Most már mind a hármat megeszi.

Sok zöldséget belecsempészek olyan kajákba, amiben nem látszik. (Bolognaiba szoktam tenni répát, zellerszárat, belefő, nem látszik.)

A gyerekdokink is azt mondta, ne erőltessem, egyen, amit szeret, ez a korszak is lecseng egyszer. Igaza volt, most már változatosabban tudok főzni, nem kell külön neki krumplit főzni mindenhez.

2014. máj. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Próbàlom èn is belecsempèszni mindenbe.Kisebb nagyobb sikerrel bejön.Hàt akkor vàrok.Csak azt hittem baja lesz,ha nem eszik sok zöldsèget gyümölcsöt.Mondjuk ma ivott pàr korty barackot,amit leturmuxoltam vizzel higitottam picit.Szivoszàllal most ivott elöször.(Ez valahogy eddig kimaradt.)Annyira tetszett neki,hogy ivott a barackból is.Azèrt a viz jobban csúszott. :)
2014. máj. 29. 19:40
 8/10 anonim ***** válasza:
nem lesz baja töle nyugi. bezsélj erröl a védönövel is, lehet ajánl valami vitamin pótlást de szerintem nem kell, valljuk be vannak felnöttek is ik alig esznek gyümit zöldséget mégsincs bajuk. na meg sok gyerek is van. Mindnenképp pihentesd most, pár héttöl smemi baja nem lesz. Lehet sosem lesz egy nagy zöldség gyümölcs evő ember.
2014. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Hàt ha ràm ütött akkor sajnos nem.Èn is ellennèk èvekig nèlkûlük sajnos.Elöbb eszem sütit mint gyümölcsöt,pedig szeretem mindkettöt.
2014. máj. 29. 21:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is másfél éves, és ő is ezt csinálja, pedig régebben mindent megevett. Most amit biztosan megeszik az a hús, kolbász, sonka. Nem tudok mit csinálni, örülök, ha mellé hajlandó egy kis kenyeret enni. A levest imádta, most nem lehet kiszámítani, hogy mikor eszi meg. Gyümölcsből éppen semmit nem eszik.

Volt egy időszak, hogy szerette a joghurtot, most azt sem eszi. Volt olyan, hogy csak üveges bébiételt evett, mostmár azt sem. Gyümölcslét sem iszik, csak vizet.

Ha valami a kedvére való, akkor pár napig azt adom neki, így legalább eszik. Nem túl változatos, de jelenleg esélytelen, hogy minden nap egyen zöldséget, gyümölcsöt, husit, stb. Szerintem ez életkori sajátosság, én legalábbis ráfogom. Már előkét sem tudok ráadni, mert tépi le magáról.Sokszor pakolgatja a falatokat ki a tányérból, be a tányérba, majd a szájába. Hagyom neki amíg nem dobálja szét. :) Mondjuk ő a sütit sem eszi meg, csak nagyon ritkán. Szerintem ki fogja nőni, én nem erőltetek neki semmit amit nem kér. Nem is lehetne beletömni.

2014. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!