Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mégis túl lehet...

Most akkor mégis túl lehet etetni anyatejjel?

Figyelt kérdés

Mert ugye mindenhol azt írják, hogy nem. Babám 7 hetes. Alvás közben mindig tekereg a kis pocakja, pukizik. Általában erre fel is ébred. Evés után úgy 2-3 órával. Na erre én mindig kivettem, mondván felkelt a gyerek, pelusozás, etetés. Este 8-23 óráig pedig üvöltés, de olyan szinten, hogy én mindig orvost akarok hívni. Nyilván hasfájás.

Ma viszont itt volt anyukám, és amikor a Picurim a pukikra felébredt, anyu mondta, hogy nem kell rögtön kikapni a kiságyból. És az én kisfiam visszaaludt. És aludt legalább még két órát. És ma minden alvásnál így csináltuk. Ennek az eredménye, hogy most alszik, mint a bunda.

Akkor mégis túletettem? És lehet hülye kérdés, de miért eszik, ha még nem is éhes? Hiszen ha képes órákra visszaaludni, akkor nem éhes.

Bocsánat, hogy hosszú lett.


2014. máj. 31. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Igen, túl lehet :) Adj neki espumisant vagy infacolt a hadfájásra, evés közben és utána is büfiztesd. Peluscserénél tornáztasd.
2014. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Colief cseppet használunk, nekünk bevált, mert ezek a hasfájások messze vannak azoktól, amik a csepp nélkül vannak. Viszont már nem értettük, hogy estére miért nem hat. Tényleg túletettem szegényt? Hát nagyon haragszom magamra.
2014. máj. 31. 22:12
 3/11 Medvi ***** válasza:
83%
Elvileg elég 3 óránként etetni, úgyhogy ha nem sír, akkor ne etesd hamarabb. Azért szopik, mert szeret szopizni, és jóétvágyú baba. Ha olyan kedve van, 4 óránként is elég megetetni.
2014. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

A babák gyomrának is kell idő, amíg feldolgozza amit szopott. Ehhez kell legalább 2-3 óra. Ha azért sír, mert sokat szopott és fáj a hasa, és még adsz neki, akkor csak azt éred el, hogy a pocija még jobban fog fájni.

A kisbabáknál reflex, hogy szopnak, ha a cicit a szájukba teszik. Ezért szopik, akkor is, ha valójában nem éhes.

Anyukádnak igaza van.

2014. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is. Hogy lehettem ennyire hülye...mondta a védőnő is, hogy az állandó cicikeresés csak reflex, de én mindig azon aggódok, hogy mi van ha éhes.
2014. máj. 31. 22:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Első fiammal pont így jártunk,csak nekem hajnal 1-5ig üvöltött...képzelheted...:)

Nekem mindenki mondta,hogy anyatejjel nem lehet túletetni,tegyem rá akkor amikor csak kéri mert a szopizás jó mindenre.Na ennek az lett az eredménye,hogy pár hetesen totál káosz volt minden nap,sok sírás,össze-vissza etettem és nem láttam a fényt az alagút végén.

Anyum mondta,hogy ne etessem mindig,de akkor nem tudtam miért sír.Javasolta,hogy mérjem minden etetésnél,tudom,tudom ezt szinte senki sem ajánlja,de nekünk bejött!Megszoptattam,megmértem,tudtam,hogy eleget evett ahhoz,hogy legalább még 2-2,5 órát bírjon,ha közben sírt ringattam és cumit adtam a szájába,amivel eleinte nem tudott mit kezdeni,de szépen megtanulta hogy kell cumizni és ragyogóan megnyugodott rajta.Nem kellett sokáig mérnem,mert ráéreztünk egy idő után egymásra,összeszoktunk ,szépen kialakult egy napirend,tudott aludni,kevesebb lett a sírás.Nem azt mondom,hogy kőbe vésve 3 óránként kell szoptatni,de egy ilyen pici babát nem is szabad óránként mellre tenni,ha eleget evett!

kitartást,hamarosan túl lesztek a kezdeti nehézségeken,összeszoktok,és ahogy nő,egyre jobban megszűnnek a látszólagosan ok nélküli sírások,könnyebb lesz sokkal!!

jó babázást,remélem tudtam segíteni,

2 fiúcska anyukája:)

2014. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 2 fiúcska anyukája! Mintha én írtam volna, annyira hasonlóan vagyunk. De megtanultam a leckét, ezentúl nincs össze-vissza evészet!
2014. máj. 31. 23:40
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
lányom 6 hetes. cicifüggő, és néha álmában is kortyol. kiskorától kezdve átaludja az éjszakát, eleinte 2szer ébredt fel enni de aludt is vissza. napközben viszont volt hogy óránként evett. kipróbáltam hogy a cumit adtam neki oda, és ha nem sírt rajta hanem elfogadta akkor nem volt éhes.
2014. jún. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túl lehet etetni egy babát anyatejjel, legalábbis mi ezt tapasztaltuk. A kórházban is, és néhány szoptatásmániás ismerős is nagyon nyomatta az igény szerinti szoptatás kipróbálását, gondoltam baj nem lehet belőle, így a lányom egy napon keresztül szinte csak a mellemen csüngött... mondanom sem kell, iszonyat hasfájás lett a vége, lilára sírta a fejét, annyira fájt a kis pocakja, estére pedig rengeteg széklet távozott belőle, zöld színű volt és darabos, tele volt emésztetlen anyatejjel. Onnantól maradtam inkább a 3-4 óránkénti etetésnél, nekünk ez sokkal jobban bevált. (persze emellett is utolért minket a kólika, de közel sem volt olyan borzalmas, mint azon az egy túletetős napon...)


Nem mondom, hogy mindenkinél rossz az igény szerinti szoptatás, de van olyan kisbaba, akinek ezt nem bírja az emésztőrendszere, sajnos mi is ebbe a halmazba tartoztunk.

2014. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem is a mérlegelés volt a megváltás, nem azért, mert azon aggódtam volna, nem eszik eleget, hanem tudtam, hogyha bevágott 130 milit, akkor két óra múlva nem az éhség miatt üvölt..legalábbis nem dobtam rögtön a cicire, sokszor elég volt kicsit visszaringatni, és visszaaludt. Igen, nehéz egy első gyerekes anyának tudni azt, hogy most épp miért sír...bár második gyereknél sem könnyebb, sztem :)))
2014. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!