Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megváltozik a baba szem színe?

Megváltozik a baba szem színe?

Figyelt kérdés
Kislányom gyönyörű kék szemekkel született, most 10 hetes. Van rá esély, hogy megmarad a színe?
2014. jún. 1. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Esély van, persze, ha a felmenők között van kék szemű :)

De még sokat fog változni a színe, hónapok múlva is!


[link]

2014. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még 1 éves korban is változhat. De általában hamar bebarnul a barna szeretne lenni. De isnerek olyan kid lányt akinek 1 éves kora körül barnult be. Figyeltuk is meet a tesója barna szemü és hajú ö meg szöke kék szemü volt
2014. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi telorol irtam.
2014. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Jégtánc ***** válasza:
Ha mindketten kék szeműek vagytok akkor igen van rá esély hogy kék színű marad a szeme.Ha nem akkor változhat,sőt igen nagy rá az esély hogy változni is fog.
2014. jún. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amilyen kék szemmel született,az nem marad meg,ugyanis nagyon ritka a sötétkék szem.Ha kék szeműek a szülők,akkor kivilágosodik már 2hós korra is akár.Ha jelenleg,10hetesen is sötétkék,akkor az barna lesz neki.

Lányomnak 2hósan már bőven világoskék volt a szeme.Barátnőmék lányának a babakék volt még fél évesen is,de kezdtek benne barna pöttyök lenni.És talán most majdnem 15hósan sem teljesen barna még neki.

2014. jún. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3gyerekem van-3féle szemszínnel- én aztmondom, még bármi előfordulha a kicsid szemszínével.

Lehet, hogy kék marad neki, de lehet hogy be fog barnulni. Attól is függ, a szülőknek milyen a szemszíne.

Nekem 1. gyerekemnek már 10naposan gyönyörű nagy sötétbarna bociszeme volt, a 2-nak 2éves korig az az újszülött szürke szemszíne volt, csak fokozatosan világosodott ki neki. Nem akartam elhinni, hogy ilyen hamuszínű szeme lesz neki- olyan semmilyen volt. :) Két éves kora után elkezdett neki változni, és ilyen zöldes-barnás árnyalatok kezdtek benne lenni. Kb. 2,5éves korára olyan zöldesbarna lett neki, és 3éves korára szép gesztenyebarna szemszíne lett. Ez maradt neki- szóval barna lett, de nem olyan határozott szép sötétbarna, mint a tesójáé, hanem világosabb.

A harmadik gyerekünknek pedig 2hónapos korára világoskék lett a szeme. :) Vártuk, hogy barnuljon- mivel csak messzi ági rokonok vannak kékszeműek, mi a szülők és nagyszülők is barna szeműek vagyunk. De már 2,5éves a legkisebb gyerekünk is, és ugyanolyan szép kék szeme van, mint 2hónaposan. :))

2014. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kis fiam sötétzöld szemekkel született, most 1 éves és barna a szeme színe :)
2014. jún. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!