Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Ha ti...

Tapasztalt anyukák! Ha ti most szülnétek mi az amit biztos megvennétek? És mi az amit biztos nem?

Figyelt kérdés
Rengeteg kelengyelista van a neten, de igazából személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2014. jún. 3. 20:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

biztosan vennék ruhákon, pelenkán, alap dolgokon kívül:

- hordozókendő

- babahinta

- pihenőszék

- orrszívó p.

- egyszerű kiságy

- kiságyra tehető pelenkázólap

- formázott kiskád

- szoptatós párna


és amit nem:

- pelenkatartó kuka

- zenélő körforgó

- sima orrszívó

- pólya

- bölcső

- pelenkázó komód

2014. jún. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én kiskádból csak alapot vennék, azt a kiképzettet nem, abban nem is lehet fogni a babát, csak beülteted. De persze kinek mi válik be. A simában is nagyon könnyű megfürdetni egyébként, egyik kezével fogod a picit a másikkal megmosod. MI 4hós korig használtuk a kiskádat, utána a nagyban fürdettünk, és sokkal jobban szerették. :))

De egyébként nem értem a lepontozásokat- valakinek beválik a pelenkázó valakinek nem, nekünk pl a kád nem vált be, más esküszik rá. ahány szülő-gyerek páros annyi féle dolog válik be, vagy nem.

2014. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit.

Azért kaptam elég sok hasznos választ. Pihenőszéken gondolkoztam, de látom a legtöbb embernél megéri, szopipárna az vhogy nekem se szimpi, légzésfigyelőt+bébiőrt szeretnék, de így a válaszok alapján úgy látom kell is. Nálunk jövő nyárig nem lesz nagy kád, most veszünk házat és abban nincsen és felújításra csak jövőre jut, így vmi nagyobb kádat szeretnék neki. Meg sok kelengyelistában írnak 5-6bodyt+rugit, ezt én is kevésnek találom, de látom más is. A pelenkázót meg még én se tudom, majd meglátjuk, szeptemberre várjuk a picit egyébként. :)

2014. jún. 4. 09:21
 14/21 A kérdező kommentje:

Orrszívót én is porszívósat vettem, és mellszívóra szerintetek szükség van?? Ott is az elektromosra gondolok.

Hol lehet jó hordozókendőt venni és milyet?

Pihenőszékből/hintából melyiket vennétek?

Játszószőnyeg kell? Én szeretnék, vagy felesleges?

2014. jún. 4. 09:32
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ami nagyon jól jött:

-légzésfigyelő

-pelenkázó feltét(igaz csak 8 hós koráig használtuk de addig is nagyon jó volt, eleinte gátsebbel nem nagyon örültem volna ha az ágyon kellett volna pelenkázni és öltöztetni a gyereket, a feltét egy íróasztalra került mert a külön pelenkázó szekrény szerintem pénzkidobás)

-porszívós orrszívó

-hintaszék

-hordozó kendő így utólag gondolva jó lett volna

-zenélő forgót szerette a kisfiam



Amik szerintem tök feleslegesek:

-pelenkának kuka (egy idő után olyan büdöset kakilnak hogy kénytelen vagy kivinni a nagykukába azonnal)

-mérleg (minek? azért hogy idegesítsd magad hogy most miért fogyott 2 dekát vagy miért hízott hirtelen 1kilót, havonta úgyis mérik a babát)

-babaágyra felköthető tároló (vettünk és semmit nem tudtam belerakni)

-kézi orrszívó (semmit nem ér)

-sterilizáló készülék (van folyékony fertőtlenítő direkt babacuccokhoz, 3-4 hónap után meg felesleges állandóan fertőtleníteni)

-cumisüveg melegítő (bár nem ajánlják, mikróban épp annyira frankón lehet melegíteni, 1 hónap után már tudja az ember hogy x milit hány másodperc alatt lehet felmelegíteni, jól összerázni és eheti a baba)

-játszószőnyeg (kisfiamat nem hatotta meg, viszont minden más érdekelte)

-textil kifogó (nemtudom még mindig hogy mire jó, újként áll a szekrényben, elejétől kezdve a kapucnis törölközőjét használtuk neki)

-kenguru (egy 5 kilós babát is nehéz benne hordozni, nekem majd leszakadt a vállam 1 perc után is amíg itthon cipeltem benne pedig nem vagyok nádszál, gyenge csaj)

-szoptatós párna (van, de alig használtuk, terhesen nem akartam behozni a férjem és én közém, a gyerek meg besüppedt benne, szóval nem tudta használni)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

fogalmam sincs hanyadik vagyok :D

hordozókendőt pl. vehetsz fb. csoportokban használtan (könnyebb bánni velük ha be vannak törve)

itt tudsz venni:

[link]

vagy itt:

[link]


itt pedig szívesen segítenek neked hordozási tanácsadók:

[link]

2014. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
67%

15-ös vagyok

Én meghaltam volna mellszívó nélkül. :) Elektromosat vegyél, az a legjobb. Ha szoptatsz akkor is jól jön, ha meg nem akar szopni a baba, mindenképpen fejni kell, az elektromossal ha beindul a tej 5-10 perc alatt lejön. Kézivel nem tudom milyen, de kétlem hogy jobb lenne mint elektromossal.

Babaruhából én túlzásba estem (ezt hittem), mindenhol én is 5-6 bodyt olvastam, elmondom hogy 5-6 db body jó indulattal is 3 napra elég ha nincs baleset (nyakig kaki stb...).

Volt hogy 3szor öltöztettem át újszülöttként mert annyira lebukta magát, én meg nem szeretem így hagyni a gyereket, azonnal ruha csere.

Így igen is jól jött a 15-20 body, 10-15 rugi stb... (soknak tűnik de kell ha csak nem akarsz 2-3-4 naponta nagy mosásokat csinálni) Én így hetente mostam.

2014. jún. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeptemberre várom a babámat. A mellszívóval úgy vagyok, hogy kinézem a neten vagy a bababoltban, hogy melyik tetszik, és majd a férjem megveszi, amíg mi a kórházban vagyunk, vagy ha hazajöttünk, ha lesz tejem. Nem akarok úgy járni, hogy megveszem drága pénzen, és kiderül, hogy nem is tudom használni. Egyébként az elektromosban gondolkozunk:)
2014. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
ja a mellszívó. nekem kézi Avent volt, már a kórházban kellett mert a babám nem volt hajlandó szopni.
2014. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szerintetek akkor az úgy jó lenne, hogy veszünk egy sima komódot és rárakunk egy pelenkázót? Egy olyan keményet, amit a kiságyra is rá lehet tenni...
2014. jún. 5. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!