Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves, felelősségteljes,...

Kedves, felelősségteljes, tapasztalt Anyukák! Szerintetek kinek van igaza? (Anyós vita)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

17 hónapos a lányom, kb 8 hónapos korára kitapasztaltam, hogy ha délután 4-ig alszik, akkor este 9 körül szépen le lehet fektetni és nagyjából átalussza az éjszakát, kivéve ha fogzik. Ha 5-ig aludna, akkor borulna az egész, este 11-kor sikerül bealtatni és fogzás nélkül is többször ébred éjszaka. Éppen ezért, ha 4-ig nem ébred fel magától, akkor felkeltem (fél 2-2 körül szoktam letenni, ebéd után). Ezt anyósnak is megmondtuk, hogy így altassa a gyereket, ha nála van, és eddig így is volt.

Az elmúlt három hónapban a szomszédban felújítás van, ezért arra kényszerültünk, hogy minden délután átvigyük a picit anyóshoz, hogy ott aludjon. Anyós elment 8 napra külföldre, tegnapelőtt jött haza, addig próbáltuk megbeszélni a szomszéddal, hogy 1-3ig ne kopácsoljanak, de hát a munkával haladni kell, és volt rá példa, hogy a kicsi csak 1 órát tudott aludni. Ráadásul borzasztóan szenved az alsó örlőfoggal, ami tegnapelőtt bújt ki, az éjszakáink katasztrofálisak voltak, óránkénti ébredéssel. Nos anyós megjött, tegnap átvittük hozzá a kicsit, hogy végre jót aludhasson. Igen ám, de anyós kitalálta, hogy ő ezentúl nem fogja felébreszteni a babát 4-kor, hanem hagyja, hogy annyit aludjon, amennyit csak akar, mert az kell az agyi fejlődésének. Így is tett, a picit bealtattam 1.45kor, hazajöttünk, este 6-kor mentünk érte, anyós büszkén közölte, hogy egészen 5-ig aludt. Na mondom, akkor 10-kor se fog aludni. És tényleg, este 11-kor is alig lehetett lelőni, ami még hagyján, de egészen hajnali 4-ig kellett ringatni, mert amint be akartam tenni az ágyába, megébredt és visszakövetelte magát. Nyilván ebben nagy szerepet játszik a fogzás, de nem hiszem, hogy csak ezért sikerült ilyen borzalmasra az éjszaka. Ma elmondtuk ezt anyósnak, ő meg közölte, hogy tuti nem azért van, amiért ő hagyta aludni három órát. És különben is mit képzelünk, hogy a gyereket akarjuk igazítani a saját kényelmünkhöz, mikor a felnőttnek kell igazodnia a gyerek igényeihez.

Véleményem szerint a felnőttnek kell megszabnia a napirendet, a határokat, hogy mikor, mit lehet és kell. Másrészről az éjszakai nyugodt, megszakítás nélküli alvás az ami fajsúlyosan járul hozzá a gyermeki agy fejlődéséhez, és a délutáni szieszta csak pihenésre van, nem agyi fejlesztésre.

Ti hogy látjátok? Melyik a jobb, ha hagyjuk, hogy a gyerek annyit aludjon és akkor, amikor ő akar, vagy ha van egy megszabott kereteken belüli rutin, hogy ekkor ennyit és ennyit lehet, akkor meg annyit kell aludni.


Bocsi, hogy hosszú voltam, és köszi előre is a válaszokat!



2014. máj. 24. 08:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
Neked van igazad. De éjjel NE vedd fel, még akkor sem, ha sír. Ha felveszed, megszokja és nem fog visszaállni az éjszakai alvásra,
2014. máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem igaza is van, és nem is.

Szerintem fél 1 körül lenne a legjobb az alvás neki legkésőbb, és akkor már 8kor aludna, ami szerintem ideálisabb lenne. Annyiban van igaza, hogy időnként tényleg hagyni kell, hogy többet aludjon, ha nem szívesen kel fel, annak megint nincs értelme, hogy utána estig nyafis legyen. Pl.ha front jön, én is hagyom aludni tovább a lányomat, és ki is birom, ha később alszik el.

Azon viszont megakadt a szemem, hogy mondod a szomszédnak, hogy nem -e leállnának a munkával 1-3 között.. És jót mosolyogtam rajta :)


Most ez nem egy tipikus anyós probléma, ha ez így neked nem felel meg, akkor maradsz vele anyósnál és felkelted.

A mamáknál mindent lehet általában, mint ahogy anyáéknál és anyósoméknál is, és mindig benne van a pakliban, hogy máshogy csinálnak dolgokat, mondhatsz bármit, ha nem vagy ott, dől az egész. Ezt vagy elfogadod, vagy nem kérsz ilyen nemű segítséget, és akkor nem lesz ebből kellemetlenséged! :) én ezt már megtanultam. Anyósom se egy minta anyós, de ilyen miatt én nem haragudnék, pláne ha csak átmeneti megoldás! :) később, ha majd ott alszik a mamánál 1-2x, olyan dolgokat csinálhat majd, amit te sose engednél. :) az én mamám is ilyen volt, és anyósom, anyukám is ilyen, ezért szeret a lányom a mamáknál lenni :)

2014. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Én mindég fel keltettem 4-kor, mert akkor úgy jártunk mint ti. Reggel meg sokáig aludt, így megint borult minden. Nekem már ovis a kisfiam, 4 évs korától nem alszik délután oviban sem, szerencsére. Mert ha alszik, akkor este 10-ig fent van, reggel meg kelni kel, és nyűgős. Így jobb ha nem alszik nappal, éjjel meg kialudja magát. Úgy alakítsd ahogy neked/nektek jó.
2014. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha nektek így bevált és így a legkezelhetőbb a gyerek, akkor így kell csinálni, neked van igazad, mert te tudod legjobban a saját gyerekedről, hogy mikor jó neki. De akkor maradj ott anyósnál míg alszik, vagy menj érte 4-re és keltsd fel.
2014. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Menj érte és keltsd fel. Felesleges ebből vitát szítani, úgysem fogja megérteni.

Az viszont elég furi, hogy 1-3 között ne kopácsoljon a szomszéd :)

2014. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%

igaza van anyósodnak abban, hogy alvás közben fejlődik. így van, olvass utána! az idegrendszer alvás közben fejlődik, egy babát, kisgyereket soha nem lenne szabad megébreszteni, nemhogy napirendi szinten minden nap.

a felnőtteknek szieszta ha délután pihen, egy 17 hónaposnak szükséglete.


miért nem fekteted le délben? az lenne a normális, akkor megkaphatná a 3 óra alvást amire szüksége van ennyi idősen, ráadásul már 3kor felkelne...

2014. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szomszéd jó fej, és próbálta úgy rendezni a kopácsolni, vágnivalókat, hogy az délelőttre essen, de volt, hogy leejtettek valami súlyos fémet, és akkor felriadt a baba.

Nem kell utána olvasnom, mert tudom, hogy alvás közben fejlődik a baba idegrendszere, de azzal is tisztában vagyok, hogy egy ekkora picinek kell egy megszokott napirend, amitől biztonságban érzi magát, tudja mi után mi következik. A kicsi ott van anyósnál egy napot, este kezelhetetlen, mert olyan összevisszaságban folynak ott a dolgok, hogy az valami borzalom, a gyerek kezében állandóan valami rágcsi van, és mikor haza hozzuk akkor is folyton követeli a nasit, pedig nem éhes, tehát még az evés en sincs rendszer náluk.

De ez más téma, mindegy. Egyébként az jó ötlet, hogy négyre érte megyek, ez ellen úgy sem tud mit tenni. Persze tuti ciccegni fog, hogy milyen korán ott vagyok, meg minek keltem fel, húzni fogja a száját de nem érdekel. Nem fogok azért éjjeleket virrasztani, mert nem hallgat rám. Eldöntöttem, hogy ha legközelebb ezt csinálja, akkor ott hagyom neki éjszakára is a kicsit, majd ő virraszt vele órákat.

2014. máj. 24. 10:43
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Én megmondanám anyósnak hogy ok, de akkor éjszaka is ő fogja elaltatni, meg kelni hozzá éjjel.
2014. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, ... Rosszindulatból 5*..
2014. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
Miért lennék rosszindulatú? Anyós drága nem figyel a kérésre, nem érdekli hogy éjszaka a szülők szenvednek a picivel, akkor altassa el ő, és majd rájön miért kérte az anyuka az ébresztést.
2014. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!