Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a babája 4 kg körül...

Akiknek a babája 4 kg körül született, mikortól volt jó rájuk a 62-68-as ruhák?

Figyelt kérdés
És még egy kérdés,lehet hülyén hangzik,de első babás anyuka vagyok...Igaz,messze van még a tél,akkor lesz 8 hónapos majd a fiam,lehet már ekkora babáknak téli cipőt,kabátot venni?Most még nyáron könnyen fel tudom öltöztetni,de télen majd hány réteg ruhát adjak rá?
2014. jún. 5. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3960 grammal és 54 cm-el született. Tehát eleve 56-os ruha pár napig volt jó.:) 62-es volt inkább a használatos. Viszont olyan 4 hónapos korában már kellett a 68-as ruha. De mondjuk az én fiam hosszra mindig is az átlag felett volt.
2014. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A baba hosszától függ a ruha mérete leginkább. Van 60cm-s 4kg-s baba is, rá nyilván a 62-es lesz jó születésekor és rá 3-4 hétre már a 68-as.

Meg van 51cm-s 4kg-s baba, ő születése után 56-ost fog hordani és csak később lesz jó rá a 68-as, mondjuk 2-3 hónaposan.

2014. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Húgom azt hiszem 4160 grammal született és mivel 59 centivel,így elejétől a 62-68-asokat hordta.Lányom 2hósan volt 62centi,így ő akkortól már azt hordta.

Majd tél közeledtével vegyél neki cipőt,kabátot,nem tudhatod mekkora lesz.Lehet 68centi lesz,lehet 75,lehet nagyobb.

2014. jún. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ja, és téli holmija a fiamnak már 3 hónaposak kellett, mikor akkor már télbe voltunk, neki bundazsákja volt és sapkája. Cipőre ekkor még nem volt szükség, mert a bundazsák mindent takart és amúgy is pléddel volt letakarva.

8 hónaposan is lehet még bundazsákba tenni és cipő így még nem kell. Vagy ha külön téli kabátot és téli nadrágot akarsz ráadni, akkor ahhoz mehet már szerintem 8 hónaposan a cipő. De úgy is gondolom be lesz takarva. De ezt majd akkor látod, ha ott lesztek.:)

2014. jún. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Első !

54 centi nem átlag feletti,főleg nem 4kilóhoz.

2014. jún. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3740el es 56cm-el szuletett a fiam.a korhazban logtak rajta az 56os ruhak de hipp hopp belenott.olyan 4-6hetesen valtottunk 62re.most 3hos 7kg 64cm 62-68as ruhakat hord.de ez attol is fugg h body gatya pulcsi stb.annyira elore ne vasarolj neki...marmint honapokkal elotte mert nem tudni h mikor milyen ido lesz es h epp akkor mekkora lesz a baba.
2014. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A fiam 4200 grammal és 57 cm-vel született. Kezdetben a nagyon bő 56-osok még jók voltak rá, de tisztán emlékszem, hogy a havi státuszokon mindig plusz 2-3 centivel volt hosszabb. Úgyhogy hamar eljutottunk a 62-es mérethez. Talán 3 hónaposan már a szűkebb 68-as ruhák jók voltak rá. Olyan 8 hónapos korától pár hónapig 74-80-asokat hordott, most 14 hónapos, és már kell a 86-os. Télen /decemberben/ volt 8 hónapos, akkor a délutáni alvása a babakocsis séta idejére esett. A bundazsák alatt több réteg volt rajta, viszont cipő még nem kellett, ugyanis a bundazsáknak volt tutyija is. Ha nagyon hideg volt, kapott a zoknira egy plusz tutyit, és arra a bundazsák tutyiját.
2014. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Első !

54 centi nem átlag feletti,főleg nem 4kilóhoz."

1. Az átlagos súlyú babák 50 cm környékén születnek. Tehát az 54 cm egy picit nagyobb az átlagnál.

De egyébként nem is a születési súlyára gondoltam, hanem később, amikor is az átlag babák x hosszúak voltak, addig ő több cm-el hosszabb volt az átlagnál. Tehát erre gondoltam, hogy mindig is egy kicsit átlagon felüli hosszal rendelkezett.

Például a fiam most 3 és fél éves és egy átlagos 3 és fél éves fiú 99 cm, addig az én fiam jelenleg 104 cm. Tehát egy kicsit nagyobb az átlagnál, éppen ezért a ruhaváltás nálunk korábban történt mindig is a méret miatt az átlagosnál!

2014. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam, hossz helyett súlyt írtam, tehát az átlagos babák hossza születéskor 50 cm körül van, tehát ehhez képest az 54 cm egy picikét nagyobb, mint az átlag.
2014. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3850grammal és 55centivel született. A kilónak nincs túl sok köze a ruha mérethez. A kisfiam 56-os rucikkal kezdte, kb 2 hétig hordta őket, a 62-est talán egy hónapig hordta, de a kisfiam extrém eset, rettenetesen sokat nőtt mindig. 1 évesen a 18-24 hós ruhákat hordja, akkora mint egy 2 éves forma gyerek.

Barátnőm kislánya 50 centivel született, kis csipkehúsú kislány, ő most lesz 1 éves és 6-9 hós ruhákat hord még.

8 hós babádra előre ne akarj ruhát venni, ha új jársz mint mi hogy bőven a 8hósaknak való felett kell majd ruha akkor feleslegesen vásároltál be.

Ráérsz ősszel vásárolni neki ilyesmit.

2014. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!