Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom dadogását "örökli" majd...

Párom dadogását "örökli" majd a kislányunk?

Figyelt kérdés
Párom gyerekkora óta dadog. Attól félek, hogy ezt a dadogást örökölni fogja a most négy hónapos lányunk is. Meg lehet ezt valahogy előzni?
2014. jún. 8. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
attól függ, hogy párod dadogásának mi az oka. ő is örökölte, esetleg terhesség alatt, szülés közben vagy gyerekkorában történt vele valami, ami miatt kialakult, pl sérülés, betegség, trauma. ha örökli a dadogást, akkor szakemberhez kell járatni, az segíthet fejleszteni a beszédét.
2014. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám. Viszont a kislány előtt a későbbiekben ne beszélgessetek erről, nem szabad azzal foglalkozni, hogy jól kezd-e el beszélni, jól mondja stb. a szülői stressz "átmegy" a gyerekbe a stressz miatt pedig lehet dadogás.
2014. jún. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az oka a párom dadogásának, de a bátyja is dadog.
2014. jún. 8. 10:53
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem a dadogást örökli, hanem a hajlamot rá. Kérdés, mi okozza a párod dadogását? Lehet, hogy idegrendszeri, lelki, nem kezelték, és rögzült. Mondj sok-sok verset, mondókát, dalocskát a gyermekednek, szépen, lassan tagoltan - hogy legyen mit BEFOGADNIA.Nem baj, ha még nem is érti.

Aztán a sok élmény hatására egyszer csak meg fog szólalni, belső késztetésből. Akkor kell figyelni, s ha sok a beszédhibája - korának elvárása szerint is, akkor feltétlenül beszédjavítóba kell vinni.

És addig szeretetteljes légkörben nevelkedni.

2014. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mi lesz akkor, ha úgy tanul meg beszélni ahogy az apjától hallja?
2014. jún. 8. 10:58
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Vidd logopédushoz.
2014. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki nagyon durván dadog. 4 éves a kislánya, és egyáltalán nem dadog. Szerintem is csak a hajlamot lehet örökölni.
2014. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4 hónapos korban nem segít logopédus:)

Ha lesz a gyermek környezetében szépen beszélő felnőtt, akkor annak a mintáját követi, mert az a természetes. A dadogás akadályoztatott beszéd, nehéz is utánozni.

De ilyen esetben még fontosabb a beszéd szempontjából inger gazdag, motiváló környezet.

2014. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi lenne? Semmi. Elviszed logopédushoz, aki segít megoldani a problémát.
2014. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

En en dadogtam kiskoromban plusz hadartam.. de ezt nem orokoltem hanem azert mert annyira megijedtem... ( kb 3-4 eves lehettem,fegyvert fogtak az en fejemhez is es anyukamehoz is kiraboltak minket) ettol ugy megijedtem hogy 2 evig en is es anyu is dadogtam,a hadarasom meg neha meg van de logopedushoz jartam. segitett.. ne ijedj meg. raersz meg soka fog meg beszelni :-)

2014. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!