Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha újra kezdhetnéd, mit...

Ha újra kezdhetnéd, mit csinálnál másként a terhességed alatt, a babád megszülétését követően?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az örömhír megosztására, a szülői látogatásra, a babád gondozására. Egyszóval bármire :)
2014. jún. 8. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem hallgattam volna a védőnőre, aki azt tanácsolta ,hogy ne aludjunk együtt a babával
2014. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Még csak egy hónapos, de egyelőre semmit.

Mondjuk önfejű voltam mindig is, ha több vélemény volt valamiről, akkor mindig csak az általam szakértőnek tartott emberre hallgattam, a többieket figyelmen kívül hagytam.

Pl. a védőnőhöz a terhesség alatt nem igazán jártam, mert nem láttam értelmét. Mérlegem, vérnyomásmérőm van nekem is.

Az egészségi állapotomat pedig felügyelte az orvos, szonográfus, stb.


Mióta megszületett, jön, bár nagyon hasznos tanácsot azóta se kaptam. De úgyis itthon vagyok, nem oszt, nem szoroz, hogy jön-e.

A terhesség alatt viszont a munkaidőmet barmolta szét, ezért se nagyon jártam hozzá.

2014. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Rengeteg mindent, de első körben lemondtam volna a védőnőt, már jó előre. Csak a feszültséget fokozta bennem, és erősítette, hogy nem értek a saját gyerekemhez. Azóta megtanultam kezelni (ködnek nézem), de ez eleinte okozott álmatlan éjszakákat. A terhességem alatt többet pihennék, hogy erőt gyűjtsek a szülésre, amiről azt hittem, 5-10 óra lesz max. erre másfél napig szenvedtem vele. Több mindent olvasnék a szoptatásról,testhelyzetekről, stb. mert a frász se gondolta volna, hogy hónapokig fogok ezért is bőgni, mert úgy fáj, hogy nappal is látom a kisgöncölt. Alapvetően pedig több határozottság, és kevesebb jótanács másoktól!
2014. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még terhes vagyok, de már most változtatnék :) többet mozognék és jobban odafigyelnék az evésre. ugyanis az elején kicsit elszállt velem a ló, hogy én úgy sem tudok hízni, erre 30hetesen már plusz 15-18kg-nál tartok :) jó vékony is voltam, de azért jobban érezném magam ha tudnám hogy mindent megtettem :)
2014. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Azt hiszem, a terhességem alatt jobban örülnék Neki, jobban várnám Őt. Sokkal többet beszélnék hozzá és nem engedném, hogy negatív érzéseim legyenek felé. Nagyon féltem attól, mi lesz ha megszületik. Alapvetően imádtam terhesnek lenni, de néha rámtört a dili és ellenséget láttam a bennem fejlődő kis ismeretlenben, most inkább nem részletezném, hogy miért. Aztán megszületett és szerelmes lettem belé, és soha többé nem tudnám azt az ellenségeskedést érezni iránta, mint annak idején. Nem tudtam, hogy így fogom imádni, hogy az egész életem mostantól azokban a pici kezekben van és hogy sose fogom megbocsátani magamnak, hogy voltak ellenérzéseim és nem vártam Őt igazán felhőtlen örömmel. Nem tudom, ez-e az oka, de igazi többemberes baba lett belőle, még a WC-re is csak úgy tudok kijutni, ha viszem magammal. Szegény kicsikém, csak a karunkban, a közelünkben van el, mint aki attól fél, hogy egyszer elhagyom:(
2014. jún. 9. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Tutira jobban odafigyelnék a hízásra, nem híznék 16 kilót :(

Ill. nem csak a terhességre és a szülésre készülnék, hanem elolvasnék mindent a csecsemőgondozásról/ápolásról. Eszembe se jutott, hogy a szülés utánra gondoljak, csak azon pörögtem, aztán amikor itt volt a baba, azt se tudtam mit csináljak vele :S Pedig csomó könyvem van a babákról, és a net is tele infóval, de valahogy nem volt annyi eszem, hogy rájuk nézzzek.

2014. jún. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

Terhesség alatt semmin nem változtatnék,tökéletes terhességem volt.

Születése után jobban erőltetném a szoptatást és elejétől kezdve hasra tenném,nem csak 3 hetesen,mikor már végig ordította a nap 24 órájából 12 órát és mindössze 2 óránként aludt 20percet,mert minden rángásra felkelt háton és oldalt fekve.

Elejétől sokat babakocsiznék és mennék másokhoz ,hogy másnál is aludjon ne csak sötétebb helyen vagy saját ágyba.

2014. jún. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

A terhességem rendben volt.

Szülés után szerintem depressziós lettem, ezt változtatnám meg valahogy. nem tudtam annyira örülni a babának, mindenben csak a kötelező feladatot láttam, utáltam szoptatni, büfiztetni. Hasfájós volt nagyon, állandóan sírt és semmi nem segített. Védőnőre hallgattam sajnos és 2 hetes korától tápszeres pótlást kapott, aminek a vége az lett, hogy 3 hónapos korára teljesen elutasította a cicit. Akkor befejeztem, nem kínoztam magunkat és maradt csak a tápszer. Na ezt így megváltoztatnám.

Viszont onnantól kezdve nem fájt a hasa és már tudtunk kommunikálni is, nem csak a feladatot láttam benne, hanem a boldogságot és csodát! :) Most 5 éves a nagy kisfiam. :)

2014. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Az elejétől kezdve hordoztam volna, ha tudom, hogy ennyire fogja utálni a babakocsit, nem hagynám cicin aludni, hamarabb hason altatnám, mert sokkal nyugodtabban alszik, és ringatnám, vagy velem aludna, talán úgy sokkal jobb alvó lenne... már 15 hónapos.
2014. jún. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hason altatással kezdeném, ha újra csinálhatnám. Sokkal jobban aludt úgy, de erre kicsit későn jöttünk rá.
2014. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!